Skandal w gronie "Protestanci"

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2008, 08:18

Hae napisał:
To przeczytaj uważnie co Biblia mówi o sądzie. Biblia mówi, że wierzący w Chrystusa nie będą sądzeni. Kimże będą ci, którzy przed sądem będą usprawiedliwieni?
Wierzący nie będą sądzeni, a niewierzący już są osądzeni. Będzie im tam wymierzana tylko wielkość kary. Nikt z sądzonych (czyli niewierzących w Chrystusa) nie będzie usprawiedliwiony. Bo niby za co? Usprawiedliwiony z powodu dobrego życia?

Tłumaczenia mordercy przed sądem, że oprócz jednego morderstwa zrobił w swoim życiu wiele dobrych uczynków na nic by się nie zdały. Kara musi zostać poniesiona, chyba, że ktoś go odkupi, tzn. weźmie tę karę na siebie. Ale owo odkupienie trzeba przyjąć.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 08:35

Haereticus pisze:Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, bo w sposób wyraźny przesz do kolejnej awantury...

Nawypisywałeś sprzecznych z Biblią bzdur, a gdy ci to wykazałam na podstawie Słowa Bożego, to Ty "nie będziesz" bo ci się wszędzie, gdzie tylko wskaże ci się na błąd, awantury się widzą?
wolna wola... dzień łaski trwa...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 cze 2008, 08:57

Axanna:
wolna wola... dzień łaski trwa...

...rok :)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 09:16

jj pisze:Axanna:
wolna wola... dzień łaski trwa...

...rok :)

aaa...no... :->


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 cze 2008, 09:40

Axanna pisze:
jj pisze:Axanna:
wolna wola... dzień łaski trwa...

...rok :)

aaa...no... :->


Ach! To jest tak piekne, ze trzeba zacytowac:

1. Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
2. abym ogłosił rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga, abym pocieszył wszystkich zasmuconych,

Ks. Izajasza 61:1-2


i niech to bedzie Slowem dla nas na dzisiejszy dzien, jeden z tych ostatnich w roku łaski.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2008, 10:38

Hae w tym tekscie zadaje ci kilka pytan prosze ustosunkuj sie do nich!

Haereticus pisze:
Lash pisze: Hae nie za bvrdzo personalnie? Bog nie liczy sie tez z tym co ty powiesz :)

Nie. Nie jest za bardzo personalnie. Ponieważ to Soul Winner / Puritan posunął się do obrażania sług naszego Pana, to ja odnoszę się konkretnie do jego fałszywych sądów. Ja bardzo poważam oba zespoły, o których on wypowiedział się z pogardą i słowami oczerniającymi, a i Bóg wyraźnie się do ich działalności przyznaje.
Wiem ze sie przyznaje ale moze lepiej podrzucic mu ksizke i niech sie sam przekona a nie silowo to rozwiazywac !
Haereticus pisze:
Lash pisze: Gdzie? :O
Np pisząc o katolicyzmie i o Billym Grahamie. Po prostu łgarstwa.
Lash pisze:CO masz na mysli bycie katolikiem?
Czy szczera wiare w to ze:
- Bog jest w pelni w konsekrowanym chlebie i takiego go nalezy czcic
- Bog ustanowil dodatkowe kanaly laski ktorym nalezy ufac - medliaki?
- Kosciol jest nieomylny
- Maryja jest wspoluczestniczka zbwiania
czy
Przynaleznosc formalna do tej organizacji?

Zgodnie z definicją. Katolik, który nie poznał prawdy nie może być potępiony za to, że nie znał prawdy. .
W jaki sposob rozumiesz prawde?
Ja rozumie Jako Chrystusa i jego droge
Skor jej nie poznal to MUSI byc potepiony!
Haereticus pisze: Będzie sąd. nie można określić, że być katolikiem = być potępionym. .
Tego nikt nie mowi. Ale Wierzac w innego Boga - Jezus = konsekrowany chleb to do nieba nie trafisz!
Haereticus pisze: Bo zbawienie nie jest zależne od przynależności. .
Zgoda ale od pokladanej wiary z laski lub swojej. Jesli ktos ma wiare w konsekracje to osiagnie zbawienie?
Haereticus pisze: Bóg może zbawić nawet tych, co pomarli nie znając nigdy prawdy, a prowadzili dobre życie. .
A na to czekam na dowody! Mysle ze to jest marzenie dobrego serca ale Bog tego nie powiedzial A jesli powiedzil to gdzie!
Haereticus pisze:
Lash pisze: Ni do konca lapie o co ci chodzi? Czy po smierci bedzie jakis podzial dodatkowy czy wynikajacy z zycia ziemskiego ?

To przeczytaj uważnie co Biblia mówi o sądzie. Biblia mówi, że wierzący w Chrystusa nie będą sądzeni. Kimże będą ci, którzy przed sądem będą usprawiedliwieni? .
Podaj tekst Biblijny Na ktorym sie opierasz. ja widze oddzielenie Wierzacych od niewierzacych a nie UDPRAWIEDLIWINIE w tym czasie!
Haereticus pisze:
Lash pisze: czy jestes pewien ze twoj oponent ma na mysli to samo?
Wg mnie on mowi ze chrzescijanstwo to ZUFANIE ogu i zywa relacja Prawdziwym Bogiem
wiec mowicie innymi jezykami. !!
Dla niego to nie dowod.

Chrześcijaństwo dzieli się na chrześcijaństwo w ogóle - czyli wszystkie odłamy, które wierzą w tego samego Boga - i chrześcijaństwo ewangeliczne, które ponadto trzyma się tylko Biblii. O ile tylko to drugie uważam za chrześcijaństwo w pełnym tego słowa znaczeniu, o tyle nie mogę się zgodzić, że pozostałe Kościoły nie są wyznaniami chrześcijańskimi.
.
Wiem. Bo ty myslisz slownikowo. Dlatego pytam czy wiesz ze twoj oponent to samo mowi!
Haereticus pisze:
Lash pisze:Ciekawa teoria. Tylko teraz zastanow sie i prosze odpowiedz mi:
Czy Zydzi stale byli wyznawcami IHWH gdy odstepowali od Boga?
Czy Bog sie na nich gniewal i wzywal ich do PORZUCENIA ZLEJ DROGI?
Zastanow sie tez czy bycie "slownikowym chrzescijaninem" = podobanie sie Bogu?
Jak myslisz?

Żydzi są wciąż wyznawcami Jahwe. .
Hmmm Przeczytaj moje pytanie ! i na nie odpowiedz
Haereticus pisze: Pomimo, że przeżywają kolejny czas zagubienia. .
z czyje woli to sie dzieje? Rzym 11
Haereticus pisze: Bóg zapowiedział, że nigdy nie odwróci się od Izraela. Nie jest winą żydów to, że wmówiono i kłamstwo, .
rzym 10-11
Haereticus pisze: podobnie jak też winą katolików nie jest, że nauczono ich kłamstw. .
Hmm czy wierzysz w usprawiedliwienie z nieswiadomosci? Ja nie wierze. wierze w usprawiedliwienie z wiary w Jezusa
Haereticus pisze: Bóg patrzy w serce i widzi kto jest jego prawdziwym wyznawcą. .
Tak ale jesli ktos wyznaje nieprawde to co z tym robisz? Powiedz czy wyznalbys ze Chrystus jest konsekrownym chlebem? czy powiedzialbys caly jestem Maryjo Twoj ?
Haereticus pisze:
Lash pisze:Ciekawe wg puritana wielu "protestantow" jest poza. Nie wiem jak patrzy na Billego G .. np.
Puritanie powiedz czy wg ciebie są chrześcijanmi protestanccy homoseksualisci?

Zacznijmy od tego, że Puritan żyje w światku własnych ideologii.
a kto z nas nie :)
Haereticus pisze: Wydaje mi się, że to jest problem, który czasem występuje w małych zborach lokalnych, nie podlegających żadnej kontroli,
Co masz na mysli mowiac o kontroli?
Haereticus pisze: gdzie nauki i przekonania pastora są przejmowane przez ludzi.
Znasz inne zbory? One rozpadaja sie po jakims czasie
Haereticus pisze: Widzę, że zbgory lokalne dość często mają problem w kontaktach z innymi - znam to na przykładzie kilku zborów z którymi miałem taką czy inną styczność. I łatwiej im przychodzi oskarżanie innych wierzących o nie wiadomo co i odrzucanie ich.
tak to jest problem bo DIABEL MIESZA a ludzie nie wiedza jak sie rzed nim bronic! ba wogole nie widza potrzby obrony przed Diablem Szczegolnie ochrony jezyka !!! a trzeba bronic jezor przed nim
(6) I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalony przez piekło. Jak 2
czy ty Przeciwstawiasz sie diablu by twoj Jezyk nie byl rozpalany przez pieklo!
Haereticus pisze: Im mniejsza społeczność, tym na ogół bardziej zamyka się w sobie - czasem może dojść nawet do tego, że ze zboru chrześcijańskiego przemienia się w regularną sektę.
Co jest twoim uogolnieniem /idea z ktora zyjesz/ bo badan pewnie nie prowadziles!
Haereticus pisze: Co się tyczy homoseksualizmu. Ja powiem z mojego punktu widzenia. Homoseksualizm jest grzechem.
Ok
Haereticus pisze: Jeśli ktoś trwa w grzechu to sam stawia się poza Kościołem. "Kościoły", które uznają homoseksualizm nie są Kościołami, a sektami religijnymi o charakterze pseudo-chrześcijańskim.
A moze sa kosciolami!
Widzisz ala ciebie homoseksualizm WYKLUCZA chrzescijanskosc
dla Axanyy i Puritana czynia to np totus tuus itp. kult oplatka itp.
Dla kogos Innego nazwijmy go Hae' (prim) bylbys oszczerca poniewaza formalnie to sa sa koscioly chrzescijnaskie !!!!
Powiedz czym wedlug ciebie rozni sie TWOJE przerzucenie pewnej grupy do PSEUDOCHRZESCIJAN na podstwie Homoseksualizmu od wrzucenia tam innej grupy na podstwie poddania cakowitego Krolowej niebios! Jer 43!
Haereticus pisze: Nie porównujmy jednak tej sytuacji do katolicyzmu czy prawosławia, gdyż odstepstwa są bardzo rózne.
a dla czego!
czym sie rozni homoseksualizm od zwierzenia innej istocie duchowej = Krolowa niebios!
Haereticus pisze:
Lash pisze: Coz moze byc tajemnym przechrzzta jezuicko / opus dei ;)
ale to raczej nie wchodzi w gre. strona pokazuje jesynie ze BG nie byl nieomylny a nie ze jest katolikiem /masonem - niektorzy tez i to jemu przypisuja /

Dokłądnie. Poza tym uważam, że jest to strona, która pokazuje sprawy wysoce nierzetelnie - dopasowując fakty do własnych teorii, wyolbrzymiając lub zgoła pisząc nieprawdę. Powoływanie się na nią w dyspucie chrześcijańskiej jest w mojej opinii tak samo dobrze i mądre, jak powoływanie się na "Nie" czy na "Fakty i Mity". Puritan powołując się na takie "dowody" sam siebie ośmiesza i sam świadczy przeciwko tym bzdurom, które on sam wypisuje.
O ile sie zgadzam z toba co co WNIOSKOW nie zgadzam sie z toba co do metody.
Puritan dobrze czyni z tej strony ze podaje CYTATY wypowiedzii Billego G.
a te sa ZAWSZE TE SAME
wiec sie nie osmiesza - piszac tak niestety uderzasz a niego i go ponizasz co jest zlem.
Puritan natomiast uwierzyl wnioskom podanym przez ta strone ktore odrzucam.
Wiec Dobrze robil bo bral dobry material dowodowy ale zle bo uwierzyl wg mnie blednym wnioskom.
Ty robisz dobrze nie wierzac wnioskom ale zle czynisz krytykujac Puritana!
Haereticus pisze:
Lash pisze:Co nie znaczy ze nie byl katolkofilem :(

Tak. Z całą pewnością popełnił dużo błędów i lansował ekumenizm zakłamania, udający, że nie ma różnic, że praktyki katolickie są OK, że papież jest mądry, kochany i cacy. Od długiego czasu zresztą noszę się z zamiarem napisania artykułu do poważnego pisma chrześcijańskiego, w którym chcę wykazać wszelkie błędy i fałsze związane z 'ekumenizmem tezeńskim". Jednak to, że trzymał z katolikami nie oznacza jeszcze, że potajemnie przeszedł na katolicyzm.
Tu sie zgodze
Haereticus pisze: On de facto pozostał równocześnie wierny swojej wierze kalwińskiej, a to, że nie jest to wiara ewangeliczna
No to jest biblijne :) ale o tym kiedys :)
Haereticus pisze: sprawiło też i to, że mógł się znacznie bardziej zbliżyć do katolicyzmu w porównaniu z Billym Grahamem.
Lash pisze:Pytanie czy ugodowy czy tak to sie przedstwia!
Wydaje mi sie ze Aby dla zyda byc jak zyd dla greka jak grek tego typu wypowiedzi nie sa niczym ZDROZNYM
Cikawe jak autorzy tej strony oceniliby apostola Pawla ktory napisal.
Dzieje Apostolskie 17: (22) A Paweł, stanąwszy pośrodku Areopagu, rzekł: Mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi.
czy pozedl na kompromis z demonami?
wkoncy slowo
DEIDAIMONESTERON ma w sobie trzon demon. A demony mialy bardzo pozytywny wtedy wydzwiek - byly to duchy opiekuncze
Czy Pawel doceniajac ich wiernosc ich bostwom laczyl sie z nimi w jednosci!

Ogólnie myślę, że to nie ten wątek. ;-) To by się przydało napisać (przekopiować) do tematu o B. Grahamie. Ale - oczywiście - i to trzeba wziąć pod uwagę.
Lash pisze:Tak ale dala puritana inne znaczeni maja slowa
chrzescijanin
i katolik niz dla ciebie. Dla niego to nie dowod!!!
Formalnie masz racje ale nie dla Puritana :)
Zrozum mowicie innymi jezyskami i to co ty nazywasz dowodem dla niego nie jest dowodem
takja to widze

Dlatego też ja uważam, że jest w jego zachowaniu bardzo negatywne cecha
W TWOIM TEZ, Bardziej bacz na swoje serce. Latwo widziec innych wady. ty myslisz ze masz dowod ale nie docierasz do sedna problemu!
Haereticus pisze: - uzależnienia od tego, jakie poglądy głosi jego pastor.
tego nie moge zweryfikowac :(
Haereticus pisze: Tak jak napisałem - małe zbory lokalne potrafią sie zamykać na innych, tworzyć własny świat, własną "filozofię". Oczywiście to jest bardzo zależne od danych ludzi - i widzę np. zasadniczą różnicę pomiędzy Puritanem a jego rodzonym (!) bratem. O ile z Puritanem od początku nie da się wcale dogadać, to z jego bratem bez problemu i nawet mogę mówić o daleko idącym "braterstwie myśli".
Co pokazuje ze braci sa roznymi ludzmi.
Haereticus pisze: Dlatego uważam, że o ile prawdopodobnie ich zbór ma tendencje do "zamykania się", o tyle w Puritanie ten proces zachodzi w sposób bardzo skrajny, co m.in. sprawia, że większośc protestantów z Grono.net (na ile zaobserwowałem) jest zgorszona jego wypowiedziami i postępowaniem.
To pomoz mu w milosci. Mysle ze obecnie nie pomagsz mu ale powodujesz Radykalizacje Jego pogladow.
Haereticus pisze:
Lash pisze:nawet swojego czasu ja jemu usluzylem :)
Zgadzam sie ze dla "normalych to yglada dziwnie" ale owoc jest blogoslawiony

Myślę, że w tym momencie zachował się on jak Ci z Izraela, którzy byli zgorszeni zachowaniem króla Dawida, który tańczył i śpiewał przed Panem.
Ale zostaw Panu osad.
Haereticus pisze: Takie jest niebezpieczeństwo, gdy człowiek kieruje się własnymi wyobrażeniami, zamiast szukać prawdy.
Daj mu ksiazki niech oceni.
Haereticus pisze: Taka postawa wywołuje fałszywe oskarżenia czy zgoła oszczerstwa. Bo uważam, że wypowiedzi Puritana / Soul Winnera są bardzo krzywdzące dla tych, do których się odnoszą.
nie ma potrzeby TAK ich bronic
Haereticus pisze: Żyje w świecie swoich wyobrażeń o chrześcijaństwie i potępia to, co jest z nimi w niezgodzie.
To troche podobnie jak Haereticus :) :D znasz go ;) ;) ;) Tak to wyglada z mojej pozycji !
Haereticus pisze: A ponieważ widziałem to także na Grono.net, zdecydowałem się tu poświadczyć to, co w zarzutach Andy'ego było zgodne z tym, co ja zaobserwowałem. To akurat zrobiłem, aby Andhy nie był jedynym świadczącym - choć uważam, że niepotrzebnie to tu przeniósł.
Lash pisze:NIekoniecznie mysle ze za duzo bierzesz do siebie :) A nawet jesli to czy nie mamy tego znosci w pokorze szukajac dobra dwutgiej strony! /Chyba ze to wilk wtedy trzeba sie odciac/

To, co napisał, zabolało mnie osobiscie, gdyż w tym samym momencie odniósł się już nie tylko do zespołu, ale także i do tych, którzy korzystali z jego posługi.
To napisz ze ciebie to boli a nie atakuj!
Haereticus pisze:
Lash pisze:1. Kim jest niewiasta w bibli
2. Czy Lud bozy nie jest obrazowany niewiasta
3. Czy Lub bozy St nie byl okrelsny mianem nierzadnicy zwa grzechy i odstepstwo?
4. Kto krolowal w rzymie przez ostatnie ponad 1000 lat !
A ja myślę, że z tym jest tak, jak z "proroctwami" Nostradamusa, że można wyciągnąć z nich praktycznie wszystko, co się chce.
Wyciagnij komputer ;)
a serio dawaj interpretacje
Haereticus pisze: Są różne interpretacje tych słów, i to w kręgach chrześcijaństwa Ewangelicznego - co jest tylko dowodem na to, że nie mamy pełni poznania.
Podaj je
Haereticus pisze: Oczywiście możemy się doszukiwać pewnych rzeczy, sprawa, analogii, ale czy jesteśmy upoważnieni do tego, by z cała pewnością orzekać?
A kto mowi o CALEJ PWENOSCI. Jedyne co narazie psuje to Rzym /niektorzy mowia o Jerozolimie!/
Haereticus pisze: A co, jeśli z czasem się okaże, że to nie tak? Kto może powiedzieć, że on z cała pewnością dobrze rozumie Apokalipsę i wszystkie jej przesłania, które czasami mają "różne warstwy"? Uważam, że zwłaszcza w przypadku nauk i teorii związanych z Apokalipsą trzeba być szczególnie ostrożnym.
Szkoda ze nie odnosisz sie do pytan ale OK :)
Haereticus pisze: Uczmy się na błędach ludzi. Ile błędów popełniono "prorokując" na podstawie Apokalipsy i orzekając na jej fundamencie? Czy nie powoływali się na nią ludzie zwiastujący np. kiedy nadejdzie koniec świata?
Tak ale co to znaczy ? Ze wszystko jest niezrozumiale?
Haereticus pisze:
Lash pisze:Zauwaz o Jezusie pislo wystarczajaco a nie DOSLOWNIE detal w detal. Nie bylo to napisane przez izajasza tak:
Czlowiek o imieniu Jezus urodzony w Betlejem na 4 lata BC /before Christ ;) ;) /

Tego nie można porównać. Apokalipsa ma zupełnie inny charakter!
Lash pisze: Czekam na EGZEGEZE i wskazanie tego kto i co moze to byc!
Dlaczego nie swidczy dobrz o przekaznikach?
Ezegeza to nie u mnie. Oczekuj tego od egzegetów. A ci nie są zgodni!
Szkoda Bowiem Egzegeza to PODSTAWA CZYTANI BIBLII. inaczej latwo pobladzic ja czytajac :(
Haereticus pisze:
Lash pisze:Podaj te roznice?
jedni widzą w tym Kościół katolicki, inni nie. Krótko.
heh


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 cze 2008, 11:30

Haereticus pisze:
Lash pisze:CO masz na mysli bycie katolikiem?
Czy szczera wiare w to ze:
- Bog jest w pelni w konsekrowanym chlebie i takiego go nalezy czcic
- Bog ustanowil dodatkowe kanaly laski ktorym nalezy ufac - medliaki?
- Kosciol jest nieomylny
- Maryja jest wspoluczestniczka zbwiania
czy
Przynaleznosc formalna do tej organizacji?

Zgodnie z definicją. Katolik, który nie poznał prawdy nie może być potępiony za to, że nie znał prawdy. Będzie sąd. nie można określić, że być katolikiem = być potępionym. Bo zbawienie nie jest zależne od przynależności. Bóg może zbawić nawet tych, co pomarli nie znając nigdy prawdy, a prowadzili dobre życie.
Lash pisze: Ni do konca lapie o co ci chodzi? Czy po smierci bedzie jakis podzial dodatkowy czy wynikajacy z zycia ziemskiego ?

To przeczytaj uważnie co Biblia mówi o sądzie. Biblia mówi, że wierzący w Chrystusa nie będą sądzeni. Kimże będą ci, którzy przed sądem będą usprawiedliwieni?

Znowu nie wytrzymałem i muszę coś napisać. Obserwuję twoją argumentację na forum i coraz bardziej przekonuję się że niebezpiecznie dryfujesz w kierunku idei podobnych do ekumeniczno- katolickiego zrozumienia eschatologii i samej istoty chrześcijaństwa. Nie obraź zię za moje słowa, bo wiesz że broniłem cię na forum przed innymi i byłem ci zawsze przychylny, gdyż wiem z twojego wyznania, że jesteś człowiekiem poszukującym. Człowiek poszukujący nie powinien w tak radykalny sposób wyrażać swoich poglądów ponieważ z definicji nie wie odpowiednio dużo. Dlatego proszę bym nie musiał żałować mojego nastawienia do ciebie, utemperuj swoje emocje na forum.
Co do spraw teologicznych; powinieś znowu od początku postudiować przesłanie Biblii, mówiące o grzechu, sądzie i sprawiedliwości.
Co do twojej pierwszej sentencji: Biblia wyraźnie mówi że człowiek nie ma wymówki przed Bogiem że nie wiedział :

Rz 2:
11 Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.
12 Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą;
13 Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.
14 Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15 Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;

3:
10 Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,
11 Nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga;
12 Wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.
13 Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami;
14 Usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości;
15 Nogi ich są skore do rozlewu krwi,
16 Spustoszenie i nędza na ich drogach,
17 A drogi pokoju nie poznali.
18 Nie ma bojaźni Bożej przed ich oczami.
19 A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu.
20 Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
21 Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24 I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,

1J 5:
12 Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

Hae !!! kto ma Syna ma żywot, jeśli ktoś nie ma prawdziwego Syna nie ma prawdziwego życia!
Nie będzie dwóch sądów, sąd jest jeden - na smierć.


J 3:
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Pamiętaj, ja nie będę sądzony na sądzie ostatecznym, bo moim sędzią jest Pan Jezus, nie podlegam sądowi śmierci, bo mam życie wieczne.
Wszelkie dywagacje kto bedzie usprawiedliwiony na sądzie ostatecznym są bez sensu, tam nikt nie będzie usprawiedliwieony, bo jest to sąd umarłych i na śmierć.
Obraz sądu jaki opisujesz i sugestia, że ktoś może być zbawiony na tym sądzie to fałsz.


Co do B.G. to tu jest taki krótki artykuł brata Piotra Nicholsona :
http://othertongues.neostrada.pl/web/art/BG/BG.html


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 13:26

Już przydryfowałeś?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2008, 13:35

Haereticus pisze:Moje poglądy na relacje z katolikami od dawna się nie zmieniają. Tak więc nie mogę nigdzie "dryfować", Kaanie.
Ale mysle ze powinienes go posluchac :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2008, 13:36

Axanna pisze:Już przydryfowałeś?
Axanno czy to zaczepka czy co?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 13:38

Oczywiście, Lashu, a jakże... czuwaj nadal nie tam gdzie trzeba.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2008, 13:47

Axanna pisze:Oczywiście, Lashu, a jakże... czuwaj nadal nie tam gdzie trzeba.

Axanno jestes odbiciem Haego
jesi chodzi o te sprawy zwiazane z niezrozumieniem i o rzucanie szybkich sadow.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 14:16

A może tak na siebie spojrzysz dla odmiany - czym Ty jesteś... czy nie trzeba?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 14:28

Poza tym, stawiając mnie na jednej desce z Haem, mówiącym sprzeczne z Biblią rzeczy i na każde "ale" wrzeszczącym o błocie, pomówieniu i opluciach, ignorującym skierowane do niego uwagi z podaniem cytatów Biblijnych itp. - wypadałoby podać jakiś dowodzik, nie uważasz Lashu? Bo równie dobrze Ciebie może ktoś szkalować, bez podania żadnego uzasadnienia - czy będziesz akceptował? Ja ci mogę odpisać że sam jesteś taki sam - podoba się?

P.S. no i coś nie widzę, żebyś czatował na każde słowo Haego aby wczepić się mu słowka, jak to robisz wobec mnie...



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości