Polska społeczność chrześcijanska w Holandi

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
piotrowski
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Polska społeczność chrześcijanska w Holandi

Postautor: piotrowski » 16 lip 2010, 21:54

Witam w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Mam na imię Piotr,jestem członkiem lokalnego kościoła w Gorzowie Wlkp. Jakiś czas temu przyjechałem w celach zarobkowych do Holandii.
Przez pewien czas poszukiwałem polskiej społeczności chrześcijańskiej.
Po wielu wysiłkach ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że takich społeczności niema lub ich nie znalazłem.
Stojąc w modlitwie przed Panem zrozumiałem, że Bóg pragnie, aby Polacy gromadzili się dla imienia Jezusa Chrystusa, w tym kraju, jakim jest Holandia. Pan wyraźnie pokazywał jak ludzie tutaj pragną społeczności z Bogiem.
Holenderski Kościół Zielonoświątkowy w Amsterdamie użyczył nam salki do Polskich spotkań chrześcijańskich,
Poza tym los Polaków leży na sercu naszym holenderskim braciom i siostrom widać to w sposób wyraźny.
Choć społeczność ta jest świeża już jest około 10 osób. Wiem, że w Holandii są tysiące rodaków.
Wiem też, że jest tu bardzo wiele braci i sióstr w Chrystusie mieszkających w całej Holandii.
Niemalże z każdego zboru chrześcijańskiego w Polsce ktoś kiedyś wyjechał lub ma zamiar wyjechać za granicę.
Zwracam się z ogromną prośbą o informacje o Polskiej społeczności chrześcijańskiej w waszej placówce zborowej w formie ogłoszenia członkom zboru lub większej ilości zborów. Dlatego moi drodzy pełen ufności w Panu wierzę, że Bóg głęboko włoży wam to w wasze serca.
Założyliśmy także punkt informacyjny dla Polaków w Holandii, aby skutecznie łączyć i gromadzić ich w różnych częściach Holandii. Amsterdam jest takim centrum informacyjnym.
Szczególnie prosimy o modlitwę w tejże sprawie, to bardzo ważne, aby łaska Boża obfitowała jeszcze bardziej, ku chwale Jezusa Chrystusa.
Proszę także o odpowiedź na ten e-mail będę wdzięczny za zainteresowanie tematem.
Załączam plik z adresem i miejscem spotkań do wglądu.
Podaję też swoje numery tel.: (polski) +48 787 723 248, (holenderski) +31 617 683 306
Łaska i pokój niech będzie z wami wszystkimi ku chwale bożej. Amen.
Proszę tagże oi załączenie linku na naszom strone na waszej stronie internetowej , za co jesteśmy wdzięczni Bogu Oto adres www.jezuspanem.pl.tl


Awatar użytkownika
Catch-22
Posty: 177
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Catch-22 » 17 lip 2010, 22:40

Polacy w Holandii spotykają się choćby tutaj:
http://www.thousandhills.cc/home/


Łuk. 12:48
Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.
piotrowski
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Polska społeczność

Postautor: piotrowski » 18 lip 2010, 06:51

Dziękuję za linka, chodziło mi o typowom Polskom społeczność,a nie Polaków rozrzuconych w różnych kościołach Holenderskich. Chodzi o Polskie nabożenstwa. Bardzo dziękuje za linka. Proszę jeszcze o informacje gdzie znajduje się ten kościół,i o ewentualny kontakt z rodakiem z tamtego kościoła,bende wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie


Bialkowski
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2010, 10:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

proszę o kontakt

Postautor: Bialkowski » 11 lis 2010, 10:56

Piotrek proszę o kontakt pod numerem tel 06********. Jestem w Holandii razem z rodziną. Piotr B.

(proszę o wysyłanie takich wiadomości via PW; fantomik)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 12:58 przez Bialkowski, łącznie zmieniany 1 raz.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polska społeczność chrześcijanska w Holandi

Postautor: mjsystem » 11 gru 2018, 10:11

Potrzebna wspólnota ze zdrowym nauczaniem w okolicy Venray. Ktoś, coś?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
UczenJezusa91
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2019, 13:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Polska społeczność chrześcijanska w Holandi

Postautor: UczenJezusa91 » 04 lut 2019, 13:37

Zapraszamy w Eindhoven jest Kosciol Wolnych Chrzescijan. Zbór chrześcijański w Eindhoven facebook :


Kontakt : + 31 686 222 723

https://www.facebook.com/Kościół-Wolnyc ... PO4U8ZMHyM



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości