mówienie przyjaciołom o nawróceniu.

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: mówienie przyjaciołom o nawróceniu.

Postautor: fantomik » 19 lis 2009, 20:27

zagubiona pisze:chcę przejść na protestantyzm. i tu jest problem, bo kiedy chcę komuś o tym powiedzieć, zwłaszcza komuś związanemu z kk to mi staje grula w gardle i nie umiem nic wyksztusić. i tu pytanie: macie może jakieś porady, doświadczenia - jak im o tym mówić? bo jak na razie z moimi rodzicami nie poszło za dobrze, cołki czas krzywo patrzą :-/

Mi też nie poszło najlepiej ;) Znajdziesz tutaj na forum osoby, które były nawet z domów wyrzucane, posyłane do szpitali psychiatrycznych czy na policję itd... ale w tym wszystkim możemy tych co nam tak czynią nadal kochać mimo tego, że nie potrafią dojrzeć (jeszcze) Chrystusa i możemy im wybaczyć tak jak Bóg wybaczył Nam. Jedyne co mogę Tobie poradzić to koncentruj się bardziej na dziele i osobie Jezusa Chrystusa (i poznawaj Go lepiej sama abyś mogła się Dobrą Nowiną o Nim lepiej dzielić). To Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie sprawia, że warownie wroga w sercach innych ludzi, są niszczone, że nagle zdejmowana jest zasłona z ich oczu tak aby mogli dostrzec Chwałę Chrystusa i aby Jego krzyż stał się również dla nich mocą Bożą ku Zbawieniu. Pamiętaj też, że Zbawienie pochodzi od Pana, a nie od tego jak dobrze wyartykułujesz to co chcesz powiedzieć -- zawsze połóż swoją ufność w Nim i siej Słowo, podlewaj Słowem, a Bogu pozostaw danie wzrostu :) no i cały czas miej Chrystusa w centrum (przynajmniej się staraj ;) to często nam nie wychodzi bo zbaczamy na jakieś poboczne, mało ważne, tematy) -- to o Nim świadczy całe Pismo :)

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 lis 2009, 23:37

zagubiona pisze:macie może jakieś porady, doświadczenia - jak im o tym mówić? bo jak na razie z moimi rodzicami nie poszło za dobrze, cołki czas krzywo patrzą :-/

Żeby głosić rodzicom to trzeba mieć mocne nerwy. Bo wkurzony fanatyczny rodzic to prawdziwa zmora.
Niektórzy rodzice potrafią uprzykrzyć życie wierzącym dzieciom, że te nie będą miały ochoty nawet wracać do domu. Dosłownie.

A co do innych, dajmy na to rówieśników. Podstawowa zasada to być normalnym.
Najlepiej to rozmawiać na wszelkie tematy i gdy się już trochę wygadamy, to można zadać pytanie odnośnie wiary. Typu: czy jesteś chrześcijaninem? Albo: czy kiedykolwiek zrozumiałeś o czym tak naprawdę jest ewangelia?

Nie ma sensu zagłębiać się w jakieś szczegóły dotyczące doktryn.
Najlepiej to w prostych słowach wyjaśnić na czym polega ewangelią. Wyjaśnić, że Bóg musi ukarać za grzech i każdy kto nie przyjmie Jego Syna jako Ofiary za nasze grzechy, nie może być zbawiony.

A ludzie reagują bardzo różnie. Gdy wytkniesz im to, że zasługują na piekło, mogą cię publicznie wyśmiać, publicznie zwyzywać, publicznie zapytać się: "A co jesteś fanem Radia Maryja?!", nie odezwać się ni słowem, a niektórzy mogą cię wysłuchać z zainteresowaniem i zadawać pytania.

Ale dzielić się ewangelią jest warto. Bo nie robisz tego głównie ze względu na innych ludzi, ale ku chwale Jezusa. A to zawsze warto czynić.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Pokora
Posty: 57
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:14
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczecin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokora » 20 lis 2009, 13:29

posyłane do szpitali psychiatrycznych, policję
To naprawdę prawda?! :S



Ja to mam bardzo "fajnych" znajomych. Jeden kolega się delektował się że chce zostać protestantą tyle że nic o nich nie wiedział. Więc kazałem mu iść ze mną na nabożeństwo do kilku kościołów i już odechciało mu się konwertować. Teraz szkaluje mnie i protestantyzm bo "głupie kościoły bo pusty krzyż wisi", "bo rzeźb i obrazów niema", "a gdzie jest spowiedź i sakramenty" itd. I jeszcze jest dodatkowo obrażony bo pastor powiedział na kazaniu że pederastia jest grzechem a kolega właśnie jest homo.

Mam też koleżankę która też krąży po kościołach. I ona również oczernia protestantyzm bo "katolickie kościoły są dużo ładniejsze", "haha śmieszny kościół w śmiesznej kamienicy".

To nie są jacyś orto katolicy a zwykli wierzący ale nie praktykujący. Biblią nie ma co ich ewangelizować bo to zacietrzewione osoby i tyle.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 lis 2009, 15:11

Kiriki pisze:To naprawdę prawda?! :S

Tak, ale na krótkiej "wyzycie" z tego co pamiętam się skończyło. Przykra ale prawda. :/

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 20 lis 2009, 21:53

Zagubiona nie śpiesz się tak byś potem nie żałowała. Proponuje właśnie przejść się na nabożeństwo lub spotkania młodzieży, do zborów i wtedy podejmij decyzję. To nie jest prosta sprawa przejść sobie bo tak czuje, czuć to pierwsze a mieć pewność to co innego.
Pozdrawiam ;-)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 25 lis 2009, 12:53

Kiriki pisze:posyłane do szpitali psychiatrycznych, policję

To naprawdę prawda?!


Tak.


Obrazek
Rosa
Posty: 269
Rejestracja: 03 lip 2009, 18:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rosa » 01 gru 2009, 12:54

Na początek powiedz swoim przyjaciołom,oni raczej bardziej zrozumieją niż rodzice.


Rosa
Posty: 269
Rejestracja: 03 lip 2009, 18:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rosa » 02 gru 2009, 08:53

Moja droga, mam ten sam problem. tez jestem niepełnoletnia,mam przechlapane u rodziców, nie wolno mi chodzic do zboru a musze chodzic do kk. nie martw sie, ja mysle ze kiedys to wszystko sie uspokoi i bedzie ok :) . pomodle sie za ciebie, a ty pomodl sie za mnie. pozdrawiam. :)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości