Jak czytać Pismo Święte?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
kubota
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2019, 15:52
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jak czytać Pismo Święte?

Postautor: kubota » 20 gru 2019, 20:09

Od kilku tygodni czytam codziennie Pismo Święte. Przeczytałem cały Nowy Testament, w Starym jestem w Księdze Izajasza. Biblię czytam jak typową książkę (jedyną różnicą jest to, że przed i po lekturze modlę się) i stwierdzam, że masa treści "ucieka mi" i wielu rzeczy nie zapamiętuję.

Jak będę czytał drugi raz to będę miał pod ręką długopis i zeszyt, do którego będę wpisywał wersety, które szczególnie mnie dotknęły, zmusiły do myślenia itp. Ktoś praktykuje podobny sposób?

Jakie ilości tekstu czytacie na raz? Mam taki głód Pisma, że nie wyobrażam sobie czytać kilku wersetów dziennie, a jednocześnie stwierdzam, że przeczytanie 10 - 20 rozdziałów to chyba trochę za dużo :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak czytać Pismo Święte?

Postautor: KAAN » 20 gru 2019, 21:21

Czytaj tyle ile twoja percepcja jest w stanie przyjąć. Z pewnością nie zrozumiesz wszystkiego od razu, ale Słowo będzie wypełniać powoli twoją świadomość i po pewnym czasie ułoży ci się właściwy obraz. Ważne jest żebyś studiował Słowo we wspólnocie wierzących, to jest właściwa droga zabezpieczająca cię przed błędem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak czytać Pismo Święte?

Postautor: marioosh666 » 21 gru 2019, 09:00

kubota pisze:Jak będę czytał drugi raz to będę miał pod ręką długopis i zeszyt, do którego będę wpisywał wersety, które szczególnie mnie dotknęły, zmusiły do myślenia itp. Ktoś praktykuje podobny sposób?

Słaby punkt programu jest taki, że za każdym razem dotykać będą inne wersety. Człowiek się zmienia. Wgląd co raz głębszy.


Są ludzie i moderatorzy...
kubota
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2019, 15:52
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak czytać Pismo Święte?

Postautor: kubota » 21 gru 2019, 09:08

Biorę to pod uwagę. Przy kolejnym czytaniu znowu będę wypisywał - część rzeczy się powtórzy, część będzie nowych.

A Ty jak czytasz?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak czytać Pismo Święte?

Postautor: diedmaroz » 18 sty 2020, 22:39

Ja czytam w aplikacji tam mam przekłady w różnych językach, podkreślam jakieś wersety, które mnie dotykają albo takie, do których mam pytania zaznaczam i piszę sobie komentarz żeby wrócić za jakiś czas. W aplikacji mam plan czytania Biblii "Cała Biblia w rok". Czasem czytam po 3-4 rozdziały chronologicznie jak jest w planie, a czasem przyspieszam i czytam na tydzień do przodu jak wiem, że potem może się w jakieś dni nie udać, bo mam np. dużo pracy itd. Mam przypomnienie codziennie o tej samej porze w telefonie :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości