twarde dyski

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

twarde dyski

Postautor: Lash » 25 sty 2008, 16:05

Hej mam pytanie
jakie sa standartowe dyski w kompie stacjonarnym?
Znalazlem, w necie
3,5"
2,5"
nie wiem jaka jest roznica?
moze mniejsze sa do laptopow?
Czy cena 350 zl za 400 GB 3,5" jest OK?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: twarde dyski

Postautor: jj » 25 sty 2008, 17:12

Lash pisze:Hej mam pytanie
jakie sa standartowe dyski w kompie stacjonarnym?
Znalazlem, w necie
3,5"
2,5"
nie wiem jaka jest roznica?
moze mniejsze sa do laptopow?
Czy cena 350 zl za 400 GB 3,5" jest OK?

Popros "glodnego", on ci odpowie. Ale wczesniej nie kupuj, bo 350 zl za 400 Gb to drogo, chyba, ze to jakis SATA 10.000 rpm dysk. Standatdem jest 3,5" w komputerze stacjonarnym, a w laptopie 2,5". W starszych matherboardach ATA jest standardem.
To tylko taka uwaga, zebys nie popelnil bledu. Poradz sie hungrego.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 25 sty 2008, 18:32

jj pisze:
Lash pisze:Hej mam pytanie
jakie sa standartowe dyski w kompie stacjonarnym?
Znalazlem, w necie
3,5"
2,5"
nie wiem jaka jest roznica?
moze mniejsze sa do laptopow?
Czy cena 350 zl za 400 GB 3,5" jest OK?

Popros "glodnego", on ci odpowie.

jj o kim mówisz, o mnie? :D
Ja się nie znam na laptopach ja mam peceta :D i kupowałem dysk w zeszłym roku wprawdzie po prostu nowy SATA II i też korzystałem z rady informatyka :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: twarde dyski

Postautor: Lash » 25 sty 2008, 18:58

Kapitan Nemo pisze:
Lash pisze:Hej mam pytanie
jakie sa standartowe dyski w kompie stacjonarnym?
Znalazlem, w necie
3,5"
2,5"
nie wiem jaka jest roznica?
moze mniejsze sa do laptopow?
Czy cena 350 zl za 400 GB 3,5" jest OK?

3,5" - są do desktopów (kompów stacjonarnych)
2,5" - są do laptopów
Cena IMHO jest lekko zawyżona (ale w przypadku dysków nowszych - interfejs SATA)-spotkałem się z ceną rzędu 300 zł za 400GB Samsunga.W przypadku dysków starszych(interfejs IDE) cena za 400 GB Seagate,z jaką się zetknąłem to było ok.350 zł
Jeśli chcesz wyszukać jak najtańszy,sięgnij do porównywarek cen takich jak np.Ceneo...
Dzieki jako ze jestem a Ang(o)li to ceneo nie przyda sie. Najtansze co znalazlem to 750 GB za 71Ł czyli za 350 zl :) hmm tylko co z takim "speacem" robic


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 25 sty 2008, 20:37

hungry:
jj o kim mówisz, o mnie? :D
Ja się nie znam na laptopach ja mam peceta :D i kupowałem dysk w zeszłym roku wprawdzie po prostu nowy SATA II i też korzystałem z rady informatyka :)

Myslalem, ze znasz sie na hardłerze ( :mrgreen: ), bo gdzies pisales cos o swoim zajeciu.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 sty 2008, 20:40

Jaki gosc? Przeciez sie zalogowalem!!!


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 25 sty 2008, 20:42

Anonymous pisze:hungry:
jj o kim mówisz, o mnie? :D
Ja się nie znam na laptopach ja mam peceta :D i kupowałem dysk w zeszłym roku wprawdzie po prostu nowy SATA II i też korzystałem z rady informatyka :)

Myslalem, ze znasz sie na hardłerze ( :mrgreen: ), bo gdzies pisales cos o swoim zajeciu.

To chyba nie mnie czytałeś bo nigdzie tak nie pisałem...
jj pisze:Jaki gosc? Przeciez sie zalogowalem!!!

Oo to jednak admini nie wyłączyli pisania gościom :?


Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 25 sty 2008, 20:55

hungry:
To chyba nie mnie czytałeś bo nigdzie tak nie pisałem...

cos bylo z siedzeniem caly dzien przed komputerem i pewnie mi sie skojarzylo w polaczeniu z lista twojego hardware (nie wiem, jak to sie nazywa po polsku - materialna czesc komputera?).


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 sty 2008, 20:58

i znow "gosc". Co jest z tym logowaniem?



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości