Trwanie w grzechu

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Norbert
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Trwanie w grzechu

Postautor: Norbert » 02 cze 2019, 19:10

Grzech oddziela nas od Boga. Co jeśli trwa się w grzechu, często grzeszy. Wulgaryzmy, przeklinanie, gniew, wściekłość. Ogólnie dużo uczynków ciała(większość) a w owocach Ducha potrafię wytrwać tylko max 2-3 dni. Nie potrafię z nimi walczyć. Raz zgrzeszę to potem już leci. Jestem pełen niepokoju, nie wiem co mam robić. To wszystko sprawia, że jestem bardzo niezdecydowany. Jak z tym wszystkim walczyć? Złe strony internetowe, które już mogą prowokować, ludzie, którzy sprawiają pożądanie czy doprowadzają do wściekłości.Rzeczy, które pożądają niewierzący. Sam już nie wiem dlaczego jestem aż taki podatny, jak chorągiewka. Raz tu i tam. Nie jestem stały. Miał tak ktoś? Zależy mi na tym. Chcę służyć całym sercem Panu Jezusowi.

Awatar użytkownika
nan
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Re: Trwanie w grzechu

Postautor: nan » 03 cze 2019, 11:20

Chyba każdy tak miał/ma, należy z tym walczyć i prosić Boga o pomoc. Uświęcenie to proces a nie moment, a w pełni bez grzechu będziemy dopiero po śmierci. Ważne jest, aby zauważać swój grzech i starać się więcej go nie popełniać, jest trudno, ale trzeba walczyć.

"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”