Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

Postautor: nan » 11 mar 2019, 20:59

Weźmy na przykład grę w karty z kolegami, w której chodzi o oszukiwanie, kłamanie i udawanie, nikt nie ma tego za złe sobie nawzajem i wszyscy się dobrze bawią, czy jest to wtedy grzech?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
CorvusCorax
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2019, 15:21
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Pomorze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

Postautor: CorvusCorax » 11 mar 2019, 21:54

Kiedyś w naszej grupie młodzieżowej (jak byłem młody ofc) graliśmy w tzw. szpiega. Podoba sytuacja, trzeba blefować żeby wygrać. Po pewnym czasie bardziej wrażliwe osoby gorszyły się tym, że lider kłamał. Wszyscy rozumieli, że to tylko zabawa, ale siekiera w powietrzu wisiała ;) Z czasem zrezygnowaliśmy ze względu na bardziej wrażliwych. Myślę, że to kwestia indywidualna, jeśli kompletnie Ci to nie przeszkadza to może jest OK, ale jak czujesz dyskomfort to po co się męczyć i oszukiwać.


Wieloletni chrześcijanin, który często stawia w wątpliwość swoje chrześcijaństwo. Pomimo "stażu" w lokalnym kościele nie potrafię czasem odpowiedzieć na fundamentalne pytania, bo przez lata słuchałem farmazonów z zakresu "ewangelii sukcesu", "ruchu wiary" czy tzw. "ewangelii łaski". Obecnie najbliżej mi do Purytan. Moim mentorem duchowym jest A.W. Tozer.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

Postautor: KAAN » 12 mar 2019, 08:23

Coś w tym jest, nawet kłamstwa w zabawie powodują dla wierzącego człowieka wewnętrzny sprzeciw. Osobiście myślę, ze kłamstwo jest wynalazkiem szatana i dlatego jest tak paskudne w każdej formie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

Postautor: magda » 31 mar 2019, 23:12

Ja kłamię i żałuję i znów kłamię . Bo am cukrzycę i czsem jak zjem ciastko to kłamię siostrze że nie zjadłam i tego typu małe kłamstwa i nie umiem z tym skończyć bo nie lubie jak mnie ciągle strofują siostra czy dzieci i kontrolują co jem czy gdzie chodzę , np kłamię ze nie pracuję a chodze do pracy chora ,no takie drobne kłamstwa zeby unknąć pretensji od rodziny ale nie chciałabym tego robić


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości