Strona 1 z 1

Łk 12 8,9

: 17 sty 2019, 21:12
autor: nan
"A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych."

Co to znaczy, że Jezus wyprze się tego, kto nie przyzna się do niego ludziom? Co jeśli wierzący wyparłby się Jezusa wśród ludzi? Jako, że zbawienia nie może utracić, co wtedy znaczy wyparcie się wśród aniołów? Dlaczego wobec aniołów, a nie Boga?

Re: Łk 12 8,9

: 18 sty 2019, 11:19
autor: KAAN
Raczej to proste przesłanie; chodzi o wyznanie wiary; kto wyzna Pana Jezusa świadczy że ma wiarę i to nie wiarę intelektualną ale wiarę sercem, prawdziwą.

Re: Łk 12 8,9

: 18 sty 2019, 17:38
autor: nan
KAAN pisze:Raczej to proste przesłanie; chodzi o wyznanie wiary; kto wyzna Pana Jezusa świadczy że ma wiarę i to nie wiarę intelektualną ale wiarę sercem, prawdziwą.

Czyli takie "każdy kto wierzy się mnie nie wyprze"? Coś jak z wytrwaniem świętych? Czyli sytuacja, gdy wierzący się wyprze bo jest na przykład zastraszony nie ma prawa się zdarzyć? Czy to znaczy, że Piotr kiedy się zaparł był niewierzący i uwierzył dopiero później?

Re: Łk 12 8,9

: 18 sty 2019, 17:57
autor: KAAN
nan pisze:
KAAN pisze:Raczej to proste przesłanie; chodzi o wyznanie wiary; kto wyzna Pana Jezusa świadczy że ma wiarę i to nie wiarę intelektualną ale wiarę sercem, prawdziwą.

Czyli takie "każdy kto wierzy się mnie nie wyprze"? Coś jak z wytrwaniem świętych?
Myślę, że tak.
nan pisze: Czyli sytuacja, gdy wierzący się wyprze bo jest na przykład zastraszony nie ma prawa się zdarzyć? Czy to znaczy, że Piotr kiedy się zaparł był niewierzący i uwierzył dopiero później?
Historia i obecne wydarzenia pokazują, że ludzie wierzący nie zapierają się Pana Jezusa nawet w obliczu śmierci. Niedawno w czasie wojny z państwem islamskim były przypadki znane na całym świecie kiedy muzułmanie mordowali tych którzy pomimo obietnic ułaskawienia w przypadku przejścia na islam nie zaparli się wiary. Piotr jest pięknym obrazem drogi jaką przebywa człowiek od poznania prawdy aż do domu Ojca. Punktem w którym Piotr stał się prawdziwie wierzącym było zesłanie Ducha Świętego; po tym wydarzeniu widzimy w Piotrze kogoś kompletnie innego niż wcześniej. Według pozabiblijnych przekazów zginął ukrzyżowany głową w dół, nigdy po dniu pięćdziesiątnicy nie zaparł się Pana Jezusa.

pytania pomoc randka