Strona 1 z 1

Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 00:34
autor: Artakserkses
Wydaje mi się, że ten temat najbardziej pasuje do tego działu.

Zainteresował mnie temat świata przed potopem. Chodzi mi nie o aspekt stricte religijny, a raczej o obecne w kulturze wyobrażenia. W jakich apokryfach można poczytać o świecie przed potopem? Czy są jakieś np. obrazy z takim motywem? Dinozaury bywają zwane ,,przedpotopowymi gadami" - co jeszcze kojarzy się ze światem przed potopem?

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 10:57
autor: Torcik
To zalezy jak daleko chcesz się posunąć w swoich poszukiwaniach.
Poczytaj na przykład Księgę Henocha, inne jej podobne albo idź na "całość" i ...(reszta na pw).

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 16:48
autor: magda
Nie wiem po co ci te wiadomości o tym jak było przed Potopem , może to i ciekawe ale nie wszystko co ciekawe jest pożyteczne da człowieka zeby to zgłębiać . Masz w Biblii ogólnie podane ze tamten świat był bardzozły na tyle zły że Bóg żałował ze stworzył człowieka, ze zdecydował sie na tak drastyczny krok jak zniszczenie wszystich istot żywych żeby zaczac od początku . Nie wiem w jakim celu miałabyś się zagłębiać w tamto zycie które było złem. . Ludzie czytują wiele złych rzeczy które maja potem na nich zły wpływ , po co to robić

Torciku nie wpedzaj tej osoby w zadne księgi okultystyczne czy innych fałszywych demonicznych religii po co to robisz.

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 18:20
autor: Torcik
magda pisze:Nie wiem po co ci te wiadomości o tym jak było przed Potopem , może to i ciekawe ale nie wszystko co ciekawe jest pożyteczne da człowieka zeby to zgłębiać . Masz w Biblii ogólnie podane ze tamten świat był bardzozły na tyle zły że Bóg żałował ze stworzył człowieka, ze zdecydował sie na tak drastyczny krok jak zniszczenie wszystich istot żywych żeby zaczac od początku . Nie wiem w jakim celu miałabyś się zagłębiać w tamto zycie które było złem. . Ludzie czytują wiele złych rzeczy które maja potem na nich zły wpływ , po co to robić

Torciku nie wpedzaj tej osoby w zadne księgi okultystyczne czy innych fałszywych demonicznych religii po co to robisz.

Walnij się w ten kolorowy łeb,magda. Od kiedy Ks.Henocha jest okultystyczna :?: :!:
Widzę, że zaczynasz uprawiać ze mną takie same wredne podejścia, jak to robiłaś z innymi doprowadzając do opuszczania forum przez wiele wartościowych osób.
Sama jesteś jak demon, co pokazujesz w swoich wpisach. Aż strach cię czytać, bo samo zło bije od twoich wypowiedzi a tą fotką po porstu straszysz. :evil:

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 20:29
autor: magda
Po pierwsze o ksiedze Henocha nie pisałam tylko o czyms co chcesz jej dać na pw czyli niepublicznie inne księgo opisujące życie przed potopem to księgi okultystyczne z hinduskich religii , czyli jak radzisz isc na całosc to o nie chodzi bo innych nie ma , Znasz inne nie okultystyczne ksiegi lub nie należace do demonicznych religii wschodnich co opisuja życie przed potopem bo ja nie znam. Moja droga zawsze bede przeciwdziałała zwodzeniu innych na manowce. Jeśli bedziesz takie rzeczy pisać to na pewno sie do nich odniosę bądż pewna. Moze to dla ciebie wredne podejście ale dla mnie to obowiązek. Nie mogę przechodzic obojętna obok takich wypowiedzi jak niektóre twoje bo takie wypowiedzi robią szkodę innym a to juz nie jest mi obojętne.

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 21:03
autor: Torcik
Innych nie ma, czy raczej ty innych nie znasz? Widze, ze z okultyzmem jestes bardzo zaznajomiona w przeciwienstwie do mnie. Ja NIGDY nie przeczytalam ani jednej ksiazki z tematow ktore sugerujesz. NIGDY nie onteresowalam sie religiami wschodu ani zadnymi przejawami czarow, magii czy okultyzmu. Ty ciagle o demonach i diablach piszesz wiec chyba kazdy widzi kto przez ciebie przemawia. Prosze, aby autor watku, gdy przeczta priv ode mni wypowiedzial sie, czy mu polecam okultystyczne ksiazki. A ty magda oddzczekaj wszystkie oszczerstwa jakie kierujesz pod moim adresem, albo noech cie bog tego swiata.... precz ode mnie zla kobieto.

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 21:16
autor: Pielgrzym_diakon
Myślę, że dobrze jest pamiętać, że potop przeżyło 8 osób. Zdaje się, że nie zabrali całej nauki współczesnego świata. Oczywiście ich potomkowie mogli odnajdować jakieś "artefakty" po potopie, ale musieli je zinterpretować. Interpretowali je na podstawie swoich założeń poznawczych a jak gdzieś kiedyś przeczytałem "najgorszą formą wiedzy są błędne założenia".

Re: Świat przed potopem

: 15 lis 2018, 21:44
autor: magda
Owszem ale zyli długa nawet po potopie i ci z przed potopu zyjąc 300 lat mogli też wiele wiedzy przekazać i opowiedzieć potomkom którzy sie w tamtych czasch urodzili i odnajdywali te artefakty więc powstały ksiego zwłaszcza w indiach czy sumerze opisujace to życie z przed potopu ale niestety są to księgo które tamci ludzie utworzyli na ich podstawie wschodnie religie bardzo demoniczne i innych ksiąg nie ma takich co by opisywały życie z przed potopu . Dlatego uważam ze nie trzeba do nich sięgać , Jest ksiega Henoha ale nieorginalna i nie wiadomo ile tam jest z tych orginalnych zapisów popotopowych, nie wiadomo czy tabliczki gliniane niektóre nie przetrwały potopu bo były przecież wypalane i mogły przetrwać ale na podstawie takich rzeczy juz przyszłe pokolenia stworzyły sobie religie demoniczne fałszywe uznające czesto jak w hinduiźmie za Bogów aniołow którzy tu zeszli na ziemię.
torciku dobra kobieto ja nie rzucałam na ciebie oszczerstw i to ani jednego . Facet chce zgłębiać rzeczy z czasów które Bóg uznał za bardzo złe a ty mu chcesz to ułatwiać i na Pw wysyłać cos co mu pomoże" isc na całosc ", co to znaczy "isć na całść" w takiej wiedzy gdzie ksiega Henocha nie wystarcza, zastanów się raczej co piszesz.

Re: Świat przed potopem

: 01 sty 2019, 22:40
autor: Gość
Myślę, że w tej sprawie warto zobaczyć cykl "A jak było za dni Noego" na kanale YouTube "Prawda ma znaczenie". Jak dla mnie, Brat Waldek świetnie opowiada i tłumaczy :)

pytania pomoc randka