Świat przed potopem

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Świat przed potopem

Postautor: Artakserkses » 15 lis 2018, 00:34

Wydaje mi się, że ten temat najbardziej pasuje do tego działu.

Zainteresował mnie temat świata przed potopem. Chodzi mi nie o aspekt stricte religijny, a raczej o obecne w kulturze wyobrażenia. W jakich apokryfach można poczytać o świecie przed potopem? Czy są jakieś np. obrazy z takim motywem? Dinozaury bywają zwane ,,przedpotopowymi gadami" - co jeszcze kojarzy się ze światem przed potopem?


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 10:57

To zalezy jak daleko chcesz się posunąć w swoich poszukiwaniach.
Poczytaj na przykład Księgę Henocha, inne jej podobne albo idź na "całość" i ...(reszta na pw).


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: magda » 15 lis 2018, 16:48

Nie wiem po co ci te wiadomości o tym jak było przed Potopem , może to i ciekawe ale nie wszystko co ciekawe jest pożyteczne da człowieka zeby to zgłębiać . Masz w Biblii ogólnie podane ze tamten świat był bardzozły na tyle zły że Bóg żałował ze stworzył człowieka, ze zdecydował sie na tak drastyczny krok jak zniszczenie wszystich istot żywych żeby zaczac od początku . Nie wiem w jakim celu miałabyś się zagłębiać w tamto zycie które było złem. . Ludzie czytują wiele złych rzeczy które maja potem na nich zły wpływ , po co to robić

Torciku nie wpedzaj tej osoby w zadne księgi okultystyczne czy innych fałszywych demonicznych religii po co to robisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 18:20

magda pisze:Nie wiem po co ci te wiadomości o tym jak było przed Potopem , może to i ciekawe ale nie wszystko co ciekawe jest pożyteczne da człowieka zeby to zgłębiać . Masz w Biblii ogólnie podane ze tamten świat był bardzozły na tyle zły że Bóg żałował ze stworzył człowieka, ze zdecydował sie na tak drastyczny krok jak zniszczenie wszystich istot żywych żeby zaczac od początku . Nie wiem w jakim celu miałabyś się zagłębiać w tamto zycie które było złem. . Ludzie czytują wiele złych rzeczy które maja potem na nich zły wpływ , po co to robić

Torciku nie wpedzaj tej osoby w zadne księgi okultystyczne czy innych fałszywych demonicznych religii po co to robisz.

Walnij się w ten kolorowy łeb,magda. Od kiedy Ks.Henocha jest okultystyczna :?: :!:
Widzę, że zaczynasz uprawiać ze mną takie same wredne podejścia, jak to robiłaś z innymi doprowadzając do opuszczania forum przez wiele wartościowych osób.
Sama jesteś jak demon, co pokazujesz w swoich wpisach. Aż strach cię czytać, bo samo zło bije od twoich wypowiedzi a tą fotką po porstu straszysz. :evil:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: magda » 15 lis 2018, 20:29

Po pierwsze o ksiedze Henocha nie pisałam tylko o czyms co chcesz jej dać na pw czyli niepublicznie inne księgo opisujące życie przed potopem to księgi okultystyczne z hinduskich religii , czyli jak radzisz isc na całosc to o nie chodzi bo innych nie ma , Znasz inne nie okultystyczne ksiegi lub nie należace do demonicznych religii wschodnich co opisuja życie przed potopem bo ja nie znam. Moja droga zawsze bede przeciwdziałała zwodzeniu innych na manowce. Jeśli bedziesz takie rzeczy pisać to na pewno sie do nich odniosę bądż pewna. Moze to dla ciebie wredne podejście ale dla mnie to obowiązek. Nie mogę przechodzic obojętna obok takich wypowiedzi jak niektóre twoje bo takie wypowiedzi robią szkodę innym a to juz nie jest mi obojętne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 21:03

Innych nie ma, czy raczej ty innych nie znasz? Widze, ze z okultyzmem jestes bardzo zaznajomiona w przeciwienstwie do mnie. Ja NIGDY nie przeczytalam ani jednej ksiazki z tematow ktore sugerujesz. NIGDY nie onteresowalam sie religiami wschodu ani zadnymi przejawami czarow, magii czy okultyzmu. Ty ciagle o demonach i diablach piszesz wiec chyba kazdy widzi kto przez ciebie przemawia. Prosze, aby autor watku, gdy przeczta priv ode mni wypowiedzial sie, czy mu polecam okultystyczne ksiazki. A ty magda oddzczekaj wszystkie oszczerstwa jakie kierujesz pod moim adresem, albo noech cie bog tego swiata.... precz ode mnie zla kobieto.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: Pielgrzym_diakon » 15 lis 2018, 21:16

Myślę, że dobrze jest pamiętać, że potop przeżyło 8 osób. Zdaje się, że nie zabrali całej nauki współczesnego świata. Oczywiście ich potomkowie mogli odnajdować jakieś "artefakty" po potopie, ale musieli je zinterpretować. Interpretowali je na podstawie swoich założeń poznawczych a jak gdzieś kiedyś przeczytałem "najgorszą formą wiedzy są błędne założenia".


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świat przed potopem

Postautor: magda » 15 lis 2018, 21:44

Owszem ale zyli długa nawet po potopie i ci z przed potopu zyjąc 300 lat mogli też wiele wiedzy przekazać i opowiedzieć potomkom którzy sie w tamtych czasch urodzili i odnajdywali te artefakty więc powstały ksiego zwłaszcza w indiach czy sumerze opisujace to życie z przed potopu ale niestety są to księgo które tamci ludzie utworzyli na ich podstawie wschodnie religie bardzo demoniczne i innych ksiąg nie ma takich co by opisywały życie z przed potopu . Dlatego uważam ze nie trzeba do nich sięgać , Jest ksiega Henoha ale nieorginalna i nie wiadomo ile tam jest z tych orginalnych zapisów popotopowych, nie wiadomo czy tabliczki gliniane niektóre nie przetrwały potopu bo były przecież wypalane i mogły przetrwać ale na podstawie takich rzeczy juz przyszłe pokolenia stworzyły sobie religie demoniczne fałszywe uznające czesto jak w hinduiźmie za Bogów aniołow którzy tu zeszli na ziemię.
torciku dobra kobieto ja nie rzucałam na ciebie oszczerstw i to ani jednego . Facet chce zgłębiać rzeczy z czasów które Bóg uznał za bardzo złe a ty mu chcesz to ułatwiać i na Pw wysyłać cos co mu pomoże" isc na całosc ", co to znaczy "isć na całść" w takiej wiedzy gdzie ksiega Henocha nie wystarcza, zastanów się raczej co piszesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Gość
Gender: None specified

Re: Świat przed potopem

Postautor: Gość » 01 sty 2019, 22:40

Myślę, że w tej sprawie warto zobaczyć cykl "A jak było za dni Noego" na kanale YouTube "Prawda ma znaczenie". Jak dla mnie, Brat Waldek świetnie opowiada i tłumaczy :)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości