Strona 1 z 1

obowiązek posiadania dzieci

: 03 paź 2018, 16:43
autor: nan
Jak myślicie, czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci? Co jeśli po prostu ktoś dzieci nie chce, nie lubi dzieci i tyle?

Re: obowiązek posiadania dzieci

: 03 paź 2018, 19:35
autor: Torcik
Dlaczego "musi"?

Re: obowiązek posiadania dzieci

: 03 paź 2018, 21:05
autor: nan
Torcik pisze:Dlaczego "musi"?

co masz na myśli?

Re: obowiązek posiadania dzieci

: 03 paź 2018, 23:16
autor: Torcik
nan pisze:
Torcik pisze:Dlaczego "musi"?

co masz na myśli?

czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci?


Przecież to ty pytasz o przymus posiadania dzieci. Ja nie widzę żadnego uzasadnienia tego przymusu. Ani w chrześcijańskich, ani w żadnych innych małżeństwach.
:-)

Re: obowiązek posiadania dzieci

: 04 paź 2018, 09:56
autor: KAAN
nan pisze:Jak myślicie, czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci? Co jeśli po prostu ktoś dzieci nie chce, nie lubi dzieci i tyle?
Posiadanie dzieci to nie jest kategoria z rodzaju "musi - nie musi", dla wierzącego człowieka żywe jest błogosławieństwo Boże, które polega na obdarowaniu dziećmi małżeństwa. Chrześcijanie chcą mieć dzieci w większym stopniu niż inni. Zauważ, ze za tzw. agresywną kontrolą płodności występują wszelkie lewackie i ateistyczne środowiska, a nie chrześcijanie.
Dla wierzących ludzi dzieci są darem i błogosławieństwem, dlatego więcej dzieci rodzi się w rodzinach wierzących ludzi niż u niewierzących. Zlaicyzowana Europa wymiera, bo porzucili wiarę; więcej, walczą z wiarą i Bogiem.
Dzieci to wielkie błogosławieństwo, wiem coś o tym, jestem już dziadkiem i mam dziewięcioro wnuczków, nie masz pojęcia jaka to radość bawić się z nimi i patrzeć jak rosną :)

Re: obowiązek posiadania dzieci

: 04 paź 2018, 21:30
autor: magda
W Biblii jest powiedziane że kobieta będzie zbawiona miedzy innymi przez macierzyństwo co to znaczy wedłóg was?
1Tm 2:15 bw "Lecz dostąpi zbawienia przez macierzyństwo, jeśli trwać będzie w wierze i w miłości, i w świątobliwości, i w skromności."

pytania pomoc randka