obowiązek posiadania dzieci

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

obowiązek posiadania dzieci

Postautor: nan » 03 paź 2018, 16:43

Jak myślicie, czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci? Co jeśli po prostu ktoś dzieci nie chce, nie lubi dzieci i tyle?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: obowiązek posiadania dzieci

Postautor: Torcik » 03 paź 2018, 19:35

Dlaczego "musi"?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: obowiązek posiadania dzieci

Postautor: nan » 03 paź 2018, 21:05

Torcik pisze:Dlaczego "musi"?

co masz na myśli?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: obowiązek posiadania dzieci

Postautor: Torcik » 03 paź 2018, 23:16

nan pisze:
Torcik pisze:Dlaczego "musi"?

co masz na myśli?

czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci?


Przecież to ty pytasz o przymus posiadania dzieci. Ja nie widzę żadnego uzasadnienia tego przymusu. Ani w chrześcijańskich, ani w żadnych innych małżeństwach.
:-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: obowiązek posiadania dzieci

Postautor: KAAN » 04 paź 2018, 09:56

nan pisze:Jak myślicie, czy chrześcijańskie małżeństwo musi posiadać dzieci? Co jeśli po prostu ktoś dzieci nie chce, nie lubi dzieci i tyle?
Posiadanie dzieci to nie jest kategoria z rodzaju "musi - nie musi", dla wierzącego człowieka żywe jest błogosławieństwo Boże, które polega na obdarowaniu dziećmi małżeństwa. Chrześcijanie chcą mieć dzieci w większym stopniu niż inni. Zauważ, ze za tzw. agresywną kontrolą płodności występują wszelkie lewackie i ateistyczne środowiska, a nie chrześcijanie.
Dla wierzących ludzi dzieci są darem i błogosławieństwem, dlatego więcej dzieci rodzi się w rodzinach wierzących ludzi niż u niewierzących. Zlaicyzowana Europa wymiera, bo porzucili wiarę; więcej, walczą z wiarą i Bogiem.
Dzieci to wielkie błogosławieństwo, wiem coś o tym, jestem już dziadkiem i mam dziewięcioro wnuczków, nie masz pojęcia jaka to radość bawić się z nimi i patrzeć jak rosną :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: obowiązek posiadania dzieci

Postautor: magda » 04 paź 2018, 21:30

W Biblii jest powiedziane że kobieta będzie zbawiona miedzy innymi przez macierzyństwo co to znaczy wedłóg was?
1Tm 2:15 bw "Lecz dostąpi zbawienia przez macierzyństwo, jeśli trwać będzie w wierze i w miłości, i w świątobliwości, i w skromności."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości