Przebaczenie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przebaczenie

Postautor: nan » 25 sie 2018, 18:08

Jeśli chciałbyś się mścić to znaczy, że nie przebaczyłeś. Poza tym, nie sądzę, żeby osoba wierząca nie żałowała skrzywdzenia kogoś...


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przebaczenie

Postautor: nan » 26 sie 2018, 11:29

brr700 pisze:Wszyscy grzeszymy. I tak się zastanawiam czy Bóg nie daje nam możliwości poznania dwóch stron, by nas wypróbować, trenować. Daje nam trudne sytuacje, przez nie często grzeszymy aż dochodzimy do wniosku, że Jego Prawo i Jego zalecenia są dla nas najlepsze? I świadomie wtedy wiemy jak się zachowywać i na co zwracać uwagę.
Bo jak teraz zauważyłem to sytuacje, które mnie spotkały i w których grzeszyłem przybliżyły mnie do Jezusa i przestrzegania Jego przykazań. Widzę teraz dlaczego chcę czynić dobro i i bez tych sytuacji w których grzeszyłem bym tego nie chciał.

Tak może być, z tym, że należy pamiętać, że Bóg nigdy nie kusi do grzechu
"Kto zaś doznaje pokusy, niech nie twierdzi, że jest kuszony przez Boga. Bóg bowiem ani sam nie podlega pokusie, ani też nie kusi nikogo." Jk 1:13


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości