Strona 1 z 1

Pomijanie Ducha Świętego

: 30 lip 2018, 16:00
autor: nan
Dlaczego Duch Święty jest w Biblii dość często pomijany, kiedy jest mowa o Bogu? Mamy napisane, żeby oddawać równą chwałę Ojcu i Synu, ale nie pisze, że również Duchowi. „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa” (2 Kor 1, 2) - tu znów brak wzmianki o Duchu. Jeśli te trzy osoby są jednym Bogiem, to czy nie powinny być wymieniane wszystkie trzy, zamiast tylko dwóch?

Re: Pomijanie Ducha Świętego

: 30 lip 2018, 17:35
autor: magda
1P 1:11 bw "Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie."
Rz 8:9 bw "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."
Dz 16:7 bw "A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"

To co w tym dziwnego np tu w tych wersetach jest pominęty Ojciec , jest tylko Duch i Jezus czy to oznacza ze Ojciec nie jest Bogiem i ze nie ma Trójcy tylko Jezus i Duch .????? Normalnie casem sie pisze o dwuch osobach a czasem nawet o jednej , nic w tym dziwnego nie widzę.

Re: Pomijanie Ducha Świętego

: 30 lip 2018, 18:31
autor: KAAN
nan pisze:Dlaczego Duch Święty jest w Biblii dość często pomijany, kiedy jest mowa o Bogu? Mamy napisane, żeby oddawać równą chwałę Ojcu i Synu, ale nie pisze, że również Duchowi. „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa” (2 Kor 1, 2) - tu znów brak wzmianki o Duchu. Jeśli te trzy osoby są jednym Bogiem, to czy nie powinny być wymieniane wszystkie trzy, zamiast tylko dwóch?
Pan Bóg objawia się w różny sposób odpowiedni do szczególnego zakresu swojej działalności. Bóg Ojciec reprezentuje Boży majestat, chwałę, sąd i szczególną cechę ojcostwa:

List do Efezjan 3:14 Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,
15 Od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię,
16 By sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,
17 Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,

Werset 16 mówi o Duchu, który działa we wnętrzu człowieka, skrycie bez rozgłosu, kieruje uwagę człowieka na Pana Jezusa (w.17), sam będąc w ukryciu. Duch Święty nie został posłany aby odbierać chwałę, ale żeby pomagać wierzącym aby oddawali cześć Synowi i Ojcu.

pytania pomoc randka