Pomijanie Ducha Świętego

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pomijanie Ducha Świętego

Postautor: nan » 30 lip 2018, 16:00

Dlaczego Duch Święty jest w Biblii dość często pomijany, kiedy jest mowa o Bogu? Mamy napisane, żeby oddawać równą chwałę Ojcu i Synu, ale nie pisze, że również Duchowi. „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa” (2 Kor 1, 2) - tu znów brak wzmianki o Duchu. Jeśli te trzy osoby są jednym Bogiem, to czy nie powinny być wymieniane wszystkie trzy, zamiast tylko dwóch?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pomijanie Ducha Świętego

Postautor: magda » 30 lip 2018, 17:35

1P 1:11 bw "Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie."
Rz 8:9 bw "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."
Dz 16:7 bw "A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"

To co w tym dziwnego np tu w tych wersetach jest pominęty Ojciec , jest tylko Duch i Jezus czy to oznacza ze Ojciec nie jest Bogiem i ze nie ma Trójcy tylko Jezus i Duch .????? Normalnie casem sie pisze o dwuch osobach a czasem nawet o jednej , nic w tym dziwnego nie widzę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomijanie Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 30 lip 2018, 18:31

nan pisze:Dlaczego Duch Święty jest w Biblii dość często pomijany, kiedy jest mowa o Bogu? Mamy napisane, żeby oddawać równą chwałę Ojcu i Synu, ale nie pisze, że również Duchowi. „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa” (2 Kor 1, 2) - tu znów brak wzmianki o Duchu. Jeśli te trzy osoby są jednym Bogiem, to czy nie powinny być wymieniane wszystkie trzy, zamiast tylko dwóch?
Pan Bóg objawia się w różny sposób odpowiedni do szczególnego zakresu swojej działalności. Bóg Ojciec reprezentuje Boży majestat, chwałę, sąd i szczególną cechę ojcostwa:

List do Efezjan 3:14 Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,
15 Od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię,
16 By sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,
17 Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,

Werset 16 mówi o Duchu, który działa we wnętrzu człowieka, skrycie bez rozgłosu, kieruje uwagę człowieka na Pana Jezusa (w.17), sam będąc w ukryciu. Duch Święty nie został posłany aby odbierać chwałę, ale żeby pomagać wierzącym aby oddawali cześć Synowi i Ojcu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości