1 Tm 5,8

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

1 Tm 5,8

Postautor: nan » 08 lip 2018, 15:07

"A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."
Rozumiem, że wyparcie się wiary i bycie gorszym od niewierzącego nie oznacza utraty zbawienia i znajdowania się w gorszej pozycji w kontekście zbawienia niż niewierzący? Na razie rozumiem to tak, że taka osoba daje złe świadectwo swojej wiary, a powinna służyć przykładem, czy dobrze myślę?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 1 Tm 5,8

Postautor: biblijny » 09 lip 2018, 14:06

Zbawienie jest z wiary i tylko z wiary, nie zaś z uczynków.

Jednak nie każda wiara zbawia. Pamiętaj, że również demony wierzą, a jednak ich wiara nie jest zbawcza. Dlatego Apostoł Paweł pisze o "wierze czynnej w miłości" a Apostoł Jakub pisze o "wierze żywej", gdyż mówi, że wiara niepotwierdzona uczynkami jest martwa.

Ktoś, kto nie troszczy się np. o swojego niedołężnego ojca, ten w istocie nie udowodnił, że jego wiara jest czynna w miłości i żywa. Być może człowiek taki posiada jakąś wiarę, ale z pewnością nie jest to wiara zbawcza.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości