wiara z daru wiary a zwykła wiara

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

wiara z daru wiary a zwykła wiara

Postautor: nan » 29 cze 2018, 19:33

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; 5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; 6 różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. 7 Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. 8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

Czym się różni wiara wynikająca z daru wiary od "zwykłej" wiary, jaka wierzy każdy chrześcijanin?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wiara z daru wiary a zwykła wiara

Postautor: KAAN » 29 cze 2018, 21:42

To jedno z trudniejszych miejsc w Biblii; ja rozumiem to w ten sposób, że w każdym wierzącym są obecne wszystkie cechy chrześcijanina ale z różnym akcentem, albo mocą daną przez Ducha. Dar wiary z tego fragmentu rozumiem jako szczególna zdolność do wspierania innych swoją wiarą Czasami się zdarza, że w szczególnych okolicznościach dar wiary jakiegoś wierzącego pozwala przetrwać słabszym w wierze którzy mogą znaleźć pocieszenie, albo oparcie dla swojej drogi do domu Ojca. A że bywają słabi w wierze pokazuje ten fragment Słowa:

List do Rzymian 14:1 A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wiara z daru wiary a zwykła wiara

Postautor: Sebek » 31 lip 2018, 06:19

A ja rozumiem ten werset w bardzo prosty sposób :) Każdy otrzymuje ten dar w chwili odwrócenia się od tego świata i pójścia za Panem Jezusem :)

Pokój Wam Bracia :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wiara z daru wiary a zwykła wiara

Postautor: nan » 31 lip 2018, 13:09

Sebek pisze:A ja rozumiem ten werset w bardzo prosty sposób :) Każdy otrzymuje ten dar w chwili odwrócenia się od tego świata i pójścia za Panem Jezusem :)

Pokój Wam Bracia :)


"innemu jeszcze dar wiary"-czyli nie każdemu, jeden otrzymuje taki dar, ktoś inny dar wiary.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wiara z daru wiary a zwykła wiara

Postautor: magda » 31 lip 2018, 23:47

Mnie sie wydaje ze własnie ta wiara jako dodatkowy dar taki jak prorokowanie czy uzdrawianie yo wiara duzo wieksza od przecietnej, tacy ludzie tą wiarą sprawiaja ze inni przestaja być chwiejni , słabi czy wątpiący, ta wiara jest silniejsza i działajaca na braci, czasem sie widzi w kościele taką osobe bardzo wierzącą i to jest przykład dla innych taki budujący


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości