Robak nieumierający

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Robak nieumierający

Postautor: nan » 20 cze 2018, 12:36

Mk 9:44 "gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie."

Czym jest ten robak? Do czego się odnosi? Jest literalny czy to symbol? Jaki sens ma słowo "ich", bez tego słowa wers brzmi dużo lepiej i bardziej logicznie, bo skoro mamy "ich" to znaczy, że robak należy do kogoś, do kogo miałby należeć? Nijak nie potrafię zrozumieć tego robaka :-/


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: magda » 20 cze 2018, 13:50

Ja to rozumiem tak ze robak gryzie człowieka każdy ma swojego tak jak gryzie sumienie , powiedzmy takie cierpienie psychiczne taki zal że sie żle postępowało ze sie tam dostało itp że nie ma juz szansy że nigdy sie nie zobaczy Boga i bliskich nie zazna raju i dobrego zycia to jest robak symboliczny który gryzie człowieka jak jego sumienie czy cos takiego i to słowo ich chyba pasuje.

Ani sie obejrzałam a to jest mój 12 tysieczny post, kto by pomyślał ze tyle wysmarowałam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: KAAN » 20 cze 2018, 14:54

nan pisze:Mk 9:44 "gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie."
Czym jest ten robak? Do czego się odnosi? Jest literalny czy to symbol? Jaki sens ma słowo "ich", bez tego słowa wers brzmi dużo lepiej i bardziej logicznie, bo skoro mamy "ich" to znaczy, że robak należy do kogoś, do kogo miałby należeć? Nijak nie potrafię zrozumieć tego robaka :-/
Robak i ogień są symbolami zniszczenia; robak zżera plon i w ten sposób go niszczy, robak zżera trupa dopełniając dzieła zniszczenia śmierci, ogień pali i unicestwia, płomień jest symbolem męki.

Łuk 16:24 Wtedy zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu
.

Jezioro ognia jest miejscem wiecznego potępienia dla wszystkich wrogów Pana Boga.

Obj 20:15 I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

Pan Jezus w cytowanym przez ciebie fragmencie mówi o wiecznej karze w piekle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: magda » 20 cze 2018, 18:21

Chyba sie KAAn do piekła przekonuję pomału. Ale cieżko uwierzyc ze taka straszna jest kara.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: nan » 20 cze 2018, 21:13

magda pisze:Chyba sie KAAn do piekła przekonuję pomału. Ale cieżko uwierzyc ze taka straszna jest kara.


Przede wszystkim jest sprawiedliwa, poza tym, nie jesteśmy w stanie zrozumieć jak ma działać ta męka piekielna tak samo jak nie jesteśmy w stanie pojąć jak będzie w niebie, jeśli Bóg jako absolut i istota wszechwiedząca, która jest czystym dobrem mówi, że jest to dobre i sprawiedliwe, to ja mu ufam :->


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: magda » 20 cze 2018, 23:27

Ja też w wielu rzeczach których nie rozumiem to ufam Bogu , no i powiem że żyje juz bardzo długo i sie na Bogu nigdy nie zawiodłam in zawsze robi wszystko dla dobra człowieka czasem jest żle pozornie ale tylko po to zeby wyprowadzic człowieka na dobrą drogę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: christianinroman » 22 cze 2018, 21:02

Magda nie przesadzaj z tym, że żyjesz bardzo długo. Nie masz 70 tło, czyli nawet wieku biblijnego, a mówisz że to już długo. To jest nic w porównaniu z wiecznością. Przyłączam się do Ciebie ze świadectwem że na Panu Jezusie jeszcze nie zawiodłem się.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: christianinroman » 22 cze 2018, 21:03

Przepraszam miało być 70 - tki.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Robak nieumierający

Postautor: magda » 22 cze 2018, 21:13

To i tak wystarczająco długo żeby widzieć ze Bóg zawsze jest wierny i zawiedziesz się na każdym ale nie na nim i zdziwisz sie ja pytałam wielu ludzi czy sie kiedyś na Bogu zawiedli i nie zawiedli sie zawsze tylko od niewierzących słyszę ze tyle zła na swiecie itp ale jak pytam czy ta osoba osobiście zawiodła sie na Bogu to jednak nie, zawsze mówia ze ktos tak cos tam komus dziecko umarło itp , no a mnie też jedno umarło o co z tego , Bóg wie co byoby gdyby żyło może byłoby mordercą ja tego nie wiem ale Bóg wie i jak zabiera kogos to ma w tym powód i ja mu wierzę. Gdyby matce Hitlera umarło dziecki maleńki chłopczyk to winiłaby Boga że pozwolił na zło śmierci jej dziecka a nie znajac przyszłości nie możemy ocenic powodów dlaczego Bóg czemus przeciwdziała a na cos pozwala nawet na coś wedłóg nas bardzo złego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości