Płeć

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płeć

Postautor: nan » 28 maja 2018, 13:48

Ja myślę, że nie ma odpowiedzi na te pytania, tak już jest i tyle. Kiedyś mamy poznać tak, jak jesteśmy poznani, więc może wtedy poznamy odpowiedzi na podobne pytania.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
typisb
Posty: 24
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:22
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płeć

Postautor: typisb » 01 cze 2018, 22:08

uważam, że nie powłoka. Zwłaszcza, że kobietom jest pod górkę, a co tam pisał mój Paweł z T.
- kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.

tu lepsze
- Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycję. 3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.

specjalnie pogrubiłem ten fragment o tradycji, niby się odcina, ale tradycja to tradycja
Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny. To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny!


wracając do powłok, każda ma swoje "zadanie"...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płeć

Postautor: magda » 02 cze 2018, 10:46

Wiele cech i w ogóle wszystkiego dostajemy z góry i nie mamy na to żadnego wpływu, nawet to czy jesteś krótki i przysadzisty a nie smukły i piękny , nawet rasę w jakiej się rodzimy, nawet to ze sie rodzimy w jakims konkretnym czasie ze teraz a nie w starożytności , nawet to w jaakiej rodzinie jakie mamy też cechy psychiczne i predyspozycje a też nasz los to ze jedni są np od razu przeznaczeni do bogactwa inni do nędzy. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu to nam jest dane i z góry jesteśmy predysponowani do wszystkiego mamy wolną wolę ale tylko czy kupisz w Biedronce kartofle czy w budzie na bazarze i czy masz na obiad mielone czy pieczeń a też czy masz rózową pijame czy w paski. Masz tez inny ważny wybór czy pójdziesz drogą zła czy dobra , bo świat jest dualistyczny i zawsze taki wybór masz ale to też juz ktoś zaplanował zeby tak było i żeby był wybór tylko taki a nie np trzeciea czy czwarta ewentualnośc. Inne waźne rzeczy dostajemy ,płeć to tylko jedna z nich wcale nie ważniejsza od innych rzeczy. Mamy ciała materialne czyli zwierzęce i duszę i rozum dany ludzki i duchowy, dlatego też jestesmy ograniczeni tymi ciałami nie tylkio samą płcią. Kazdy dostaje inny los , jeden rodzi sie królem inny żebrakiem kaleką ,jedno co dostajemy jednakowo to jest czas, dla każdego z nas dzień ma 24 godziny nikt nie dostał wiecej nikt mniej i to od ciebie zależy ile z tych godzin poswięcisz Bogu i w jaki sposób a ile sobie . Są tacy co cągle całą dobę myślą o Bogu czytaja jego Słowo modla się , dociekaja prawdy a są tacy co nawet zapominaja ze on istnieje i to niezależnie od płci. Nikt ci nie odpowie na pytanie dlaczego tak jest dlaczego sie tu dostałes w taką czy inna sytuacje z taka czy inną płcia i co będzie bez tych róznic jak wszyscy staniemy przed Bogiem jako dusze z jedynie naszym bagażem co go tu nazbieraliśmy za zycia , jeśli jesteś z Jezusem to ciezki wór grzechów juz cie nie dotyczy on to z ciebie zdjął ale mamy dzieło które wykonaliśmy za zycia i to te dzieło oceni Bóg a płeć tu nie ma nic do rzeczy nie jest ani lepsza ani gorsza , mozna być draniem odrzucajacym zbawiciela i bedąc chłopem i babiną , bez róznicy i nie to sie będzie liczyc w przyszłosci . ten swiat to czas naszej próby jeśli ją przejdziemy to OK zobaczymy co będzie ponoć raj i jak on będzie wyglądał czy będziemy tam z płcia czy bez to nie wazne ważne są te próby co je przechodzimy mamy w nich zwyciężyc.

k 1:2 bw "Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,"
Ap 3:10 bw "Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi."
2Kor 13:5 bw "Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli."
Jk 1:12 bw "Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują."
Ap 2:10 bw "Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota."
Mamy sie starac te próby przechodzic , nie zaleza one od płci i nawet jak są cięzkie to mamy sie cieszyć ze je przechodzimy .Dawid to rozumiał i nawet prosił Boga w psalmach o wypróbowanie go

Ps 26:2 bw "Zbadaj mnie, Panie, i doświadcz, Poddaj próbie nerki i serce moje!"
Ps 139:23-24 bw
(23) Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje! (24) I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, A prowadź mnie drogą odwieczną!
To dostaliśmy właśnie co nam będzie potrzebne w tych próbach, módlmy sie jak Dawid . Zawsze można prosić Boga o pomoc i prowadzenie a płeć tu obojętna. w przyszłym życiu będziesz sobą czyli tym co o sobie myślisz jak siebie widzisz plus to jak cię widzi Bóg , o czym się dowiesz jak poznasz wszystko i na pewno nie staniesz sie jakimś inny człowiekiem np facetem jeśli jesteś babą , nie będzie tam traswestytow ;) XP ;P


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości