Obrzezanie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Obrzezanie

Postautor: nan » 28 kwie 2018, 13:36

Dlaczego Bóg w ST nakazał się obrzezać? Wiem, że na znak przymierza, ale nie mógł wymyślić mniej bolesnej metody? Teraz jak ktoś ma być obrzezany, to odbywa się to w sterylnych warunkach i ze znieczuleniem, wtedy nie posiadano takich "wynalazków". No wyobraźcie sobie, że teraz Bóg nakazuje wam wziąć nóż i się obrzezać... boli na samą myśl :-/


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 13:44

Bóg nakazał obrzezywać 8 dniowe dziecko , do tego jak sprawdzono to 8 dnia jest najwyższa krzepliwosc krwi wiec nie było to tak straszne no czasem obrzezywano dorosłych ale to rzadkośc była.. Żydzi właśnie ze względów zdrowotnych było to korzystne bo kobiety obrzezanych mężczyzn nigdy nie chorują na raka szyjki macicy, a faceci na raka prącia i nie miewają zakarzeń ani kobiety ani faceci wiec Bóg to nakazł z dwich powodów na znak przymierza i ze wzgledów zdrowotnych. wiele rzeczy Bóg nakazał ze względów zdrowotnych , Czy wiesz ze zydzi ortodoksyjni w USA prawie nigdy nie chorują na raka a ci co jedzą kazde swiństwo jak my chorują bardzo często , w tych statystykach to widać. Kazda rada pochodząca od Boga jest korzystna dla człowieka i prawa nadane człowiekowi są tez bardzo korzystne pod każdym względem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: breath » 28 kwie 2018, 19:23

magda pisze:Nóg nakazał obrzezywać 8 dniowe dziecko , do tego jak sprawdzono to 8 dnia jest najwyższa krzepliwosc krwi wiec nie było to tak straszne no czasem obrzezywano dorosłych ale to rzadkośc była.. Żydzi właśnie ze względów zdrowotnych było to korzystne bo kobiety obrzezanych mężczyzn nigdy nie chorują na raka szyjki macicy, a faceci na raka prącia i nie miewają zakarzeń ani kobiety ani faceci wiec Bóg to nakazł z dwich powodów na znak przymierza i ze wzgledów zdrowotnych. wiele rzeczy Bóg nakazał ze względów zdrowotnych , Czy wiesz ze zydzi ortodoksyjni w USA prawie nigdy nie chorują na raka a ci co jedzą kazde swiństwo jak my chorują bardzo często , w tych statystykach to widać. Kazda rada pochodząca od Boga jest korzystna dla człowieka i prawa nadane człowiekowi są tez bardzo korzystne pod każdym względem.

Oczywiście, Boże nakazy są najlepsze.Obrzezanie, po pierwsze, jak zaznaczyłaś, to wyraz przymierza z Bogiem, choćby w przypadku Abrahama.Oraz zapobieganie prostym zakażeniom bakteryjnym, jak najbardziej, zwłaszcza w gorącym klimacie, podczas wędrówki i braku mozliwosci zachowania osobistej higieny.Ale cała reszta, o której piszesz, w sprawie raka szyjki macicy etc, to zwykła nieprawda.Wirus HPV nie ma nic wspólnego z obrzezaniem lub jego brakiem.Przenosi sie na różne sposoby, a ochroną przed nim jest wierność małżeńska, czyli ta nudna wierność i monogamia.Nie, obrzezanie nie chroni przed chorobami wenerycznymi,nawet nie pisz takich rzeczy, bo może ktoś w to uwierzyć.Poczytaj może o chorobach wenerycznych, zapewniam cię, ze nie są one usytuowane na czubku penisa, to trochę bardziej skomplikowane.Można się zarazić przez krew, ślinę i inne wydzieliny ciała, więc nie wypisuj takich głupot ,ja ze względu na moją pracę, gdybym nie przestrzegała zasad aseptyki i antyseptyki, miałabym syfilis i hiva i wzw wszelakiego rodzaju juz dawno temu.A nie mam, więc nie mąć w głowach ludziom, którzy, tak jak ty nie mają wiedzy medycznej.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 23:02

breath co ty wypisujesz o jakiś tam chorobach wenerycznych o których ja nawet nie wspomniałam , z medycyną miała wiele wspólnego bo mój mąz z którym byłam 29 lat był lekarzem i wiele z jego książek czytałam z nim dyskutowałam latami o zdrowiu nie pisałabym takiej bredni ze obrzezanie chroni przed chorobami wenerycznymi skąd to sobie wzięłaś bo nie wiem, przed rakim szyjki macicy na pewno chroni poczytaj sobie na ten temat. poczytaj chocby takie zwykłe źródło internetowe https://facet.wp.pl/obrzezanie-chroni-p ... 394445953a


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: breath » 29 kwie 2018, 04:11

Portal wp nie jest dla mnie wiarygodnym zródłem wiedzy, więc czytać tego artykułu nie mam zamiaru.Są dostępne lepsze zródła informacji na ten temat, choćby Przegląd Epidemiologiczny i tam można przeczytać, że choć obrzezanie zmniejsza występowanie HIV i HPV u partnerek obrzezanych mężczyzn, to jednak nie eliminuje go całkowicie.Więc, to co napisałaś, że kobiety obrzezanych mężczyzn nigdy nie chorują na raka szyjki macicy jest zwyczajną nieprawdą.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: magda » 29 kwie 2018, 23:53

Koniety obrzezanych męzczysn zwykle to są kobiety które nie latają to tu to tam z róznymi partnerami więc prawdopodobnie nakłada sie też i mniejsza szansa na złapanie tego wirusa do tego nie każda zakażona tym wirusem będzie miała raka. I nie tylko ten Virus powoduje raka szyjki a inne czynniki też. Statystyki są właśnie takie że znikoma ilość zachorować na raka szyjki jest w krajach takich jak arabskie i wśród Żydówek ortodoksyjnych wiec jednak to obrzezanie coś daje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: nan » 30 cze 2018, 13:23

Efendi pisze:Znieczulenie to dla doroslych ktorzy o tym mysla i oszaleliby ;)

Abraham musiał bez znieczulenia.. ałć... co chyba, że Bóg go znieczulił swoją mocą


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: magda » 01 lip 2018, 21:35

No jest to na prawdę bolesne i mnie przeraża jak sobie o tym myślę , co do dziecka 8 dniowego to mu niedqawno obcinali pępowinę wiec nie wim moze to też boli bo dzieciak sie wtedy drze jeszcze głosniej no ale nie pamieta tych rzeczy tak jak i porodu co pewnie takie miłe nie jest ale dorosły to musi być koszmar,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: Sebek » 31 lip 2018, 06:25

A ja wam powiem ciekawostke, że obrzezałem się w wieku dorosłym w celach po prostu higienicznych :) Nie byłem wtedy wierzący :)
Także moge zostac pełnoprawnym członkiem KADS jesli chodzi o przestrzeganie Zakonu hehe :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: magda » 02 sie 2018, 17:47

w KADS nie obrzezują się, to kłamstwo. Moje dzieci też są obrzezane ale nie ze wzgledów religijnych tylko w Afryce to robią ze wzgledów higienicznych a do tego mieli stulejkę. Ale ludzie mają dziwne pojęcie o KADS.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obrzezanie

Postautor: Sebek » 02 sie 2018, 21:12

magda pisze:w KADS nie obrzezują się, to kłamstwo. Moje dzieci też są obrzezane ale nie ze wzgledów religijnych tylko w Afryce to robią ze wzgledów higienicznych a do tego mieli stulejkę. Ale ludzie mają dziwne pojęcie o KADS.


Ja nie twierdze że w KADS obrzezują, nie zrozumiałaś mojej ironii. ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości