Nieobecność.

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Nieobecność.

Postautor: pietrobus » 08 kwie 2018, 11:25

Też tak macie, że jak nie pójdziecie na nabożeństwo to potem macie wyrzuty sumienia? Ja tak mam i dzisiaj to znów mnie dopadło. Nie poszedłem do zboru i mam wyrzuty. Proszę o modlitwę za mnie przy okazji. Dziękuję.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: pietrobus » 08 kwie 2018, 16:10

No właśnie mi się nie chciało. Cały czas się biłem z myślami iść czy nie. Mam problem jak jest dużo ludzi.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
typisb
Posty: 24
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:22
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: typisb » 08 cze 2018, 23:33

Nie mam. Czy Jezus chodził na nabożeństwa co tydzień?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: magda » 22 cze 2018, 21:21

Dziwna sprawa z tym sumieniem, czasem gryzą cie wyrzuty sumienia o drobne rzeczy , ja kiedyś miałam wyrzuty sumienia z powodu że nie chciało mi sie iśc na pietro zeby przynieśc cos dla siostry, i oczywiście msiałam skłamać , tak to się często dzieje ze grzech lenistwa pociąga za sobą inne grzechy np kłomstwo, nawet wobec siebie tłumaczysz sam siebie kłamliwie ze miałeś powód itp . Juz dawno zauwazyłam ze niektóre drobne grzechy ciagną za sobą ogón innych grzechów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: Oberyn. » 23 cze 2018, 18:40

Źle się dzieje w duszy człowieka, jeśli nie ma pragnienia iść na nabożeństwo. Módl się o "ducha ochoczego" o chcenie i wykonanie i Bóg Ci pomoże.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: magda » 23 cze 2018, 21:43

jakos nie w każdym kosciele czowiek ma ochotę chodzic na nbożeństwo ja chodziłam do róznych i są kościoły ze pójdziesz raz i już nie chcesz a są takie ze bardzo ci sie chce iść ponownie , nie wiem od czego to zależy czy od kazania .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nieobecność.

Postautor: Oberyn. » 24 cze 2018, 20:27

Mam na myśli sytuację, gdy człowiek jest członkiem lokalnego kościoła lub uczęszcza tam długi czas i nie ma nagle ochoty pójść na nabożeństwo. To jest złe i trzeba się mocno zastanowić nad swoim duchowym życiem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości