Jak rozpoznać wiarę zbawczą

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jak rozpoznać wiarę zbawczą

Postautor: nan » 29 mar 2018, 13:27

Jak mogę poznać, że moja wiara jest tą właściwą, która zbawia? Demony też wierzą... Tyle się czyta świadectw, że ktoś od razu po nawróceniu został uzdrowiony od chorób, uzależnień, że praktycznie przestał grzeszyć. Jak przyrównam to do siebie, to wypadam bardzo marnie. Widzę u siebie praktycznie tylko chęć do walki z grzechem, ale wciąż upadam. Bóg mówi, że każdemu proszącemu o mądrość ją da, prosiłem wiele razy, a wciąż nie znajduję odpowiedzi na niektóre pytania. Czasami mam jakby żal do Boga o to, że Biblia nie jest w stu procentach jednoznaczna. Wierzący mają sprzeczne zdania w wielu kwestiach, i każdy z nich twierdzi, że jego wersja jest Biblijna. Każdy mówi, że Duch Święty ich do tego przekonuje, ale ktoś musi się mylić, bo Duch Święty nie przekonywałby do sprzecznych ze sobą poglądów. Przykład? kalwinizm i arminianizm, obie strony twierdzą: "Bóg mnie przekonał do tego zdania". Ale przynajmniej jedna ze stron musi się mylić. Jak mam rozpoznać, kto ma rację? Najbardziej boję się tego, że po śmierci Bóg mi powie, że nie narodziłem się na nowo, że nie wierzyłem szczerze. Ale jak można nie wierzyć szczerze? Piszę to, bo być może ktoś zna odpowiedzi na moje pytania i pomoże mi w jakimś stopniu :)


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać wiarę zbawczą

Postautor: Kitka » 29 mar 2018, 13:58

To nie wiara zbawia, ale Bóg.
Wierzysz Bogu, że Cię zbawił?
Że przebaczył Ci wszystko?
Że chce Cię prowadzić?
Wierzysz Bogu?
Nie w Boga, ale czy Jemu wierzysz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać wiarę zbawczą

Postautor: KAAN » 29 mar 2018, 14:00

nan pisze:Jak mogę poznać, że moja wiara jest tą właściwą, która zbawia? Demony też wierzą... Tyle się czyta świadectw, że ktoś od razu po nawróceniu został uzdrowiony od chorób, uzależnień, że praktycznie przestał grzeszyć. Jak przyrównam to do siebie, to wypadam bardzo marnie. Widzę u siebie praktycznie tylko chęć do walki z grzechem, ale wciąż upadam. Bóg mówi, że każdemu proszącemu o mądrość ją da, prosiłem wiele razy, a wciąż nie znajduję odpowiedzi na niektóre pytania. Czasami mam jakby żal do Boga o to, że Biblia nie jest w stu procentach jednoznaczna. Wierzący mają sprzeczne zdania w wielu kwestiach, i każdy z nich twierdzi, że jego wersja jest Biblijna. Każdy mówi, że Duch Święty ich do tego przekonuje, ale ktoś musi się mylić, bo Duch Święty nie przekonywałby do sprzecznych ze sobą poglądów. Przykład? kalwinizm i arminianizm, obie strony twierdzą: "Bóg mnie przekonał do tego zdania". Ale przynajmniej jedna ze stron musi się mylić. Jak mam rozpoznać, kto ma rację? Najbardziej boję się tego, że po śmierci Bóg mi powie, że nie narodziłem się na nowo, że nie wierzyłem szczerze. Ale jak można nie wierzyć szczerze? Piszę to, bo być może ktoś zna odpowiedzi na moje pytania i pomoże mi w jakimś stopniu :)
Narodzenie na nowo powoduje przemianę życia i sposobu myślenia, człowiek otrzymując Ducha Świętego wie jaki jest jego stan, do tego mamy świadectwo sumienia:

1J 3:18 Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.
19 Po tym poznamy, żeśmy z prawdy i uspokoimy przed nim swoje serca,
20 Że, jeśliby oskarżało nas serce nasze, Bóg jest większy niż serce nasze i wie wszystko.
21 Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem
22 I otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego.


Pan Jezus obiecał nam Pocieszyciela, który wszystko nam objawi i oznajmi, wsłuchaj się w głos Boży w swoim sercu i sumieniu.

Z drugiej strony dobrze że masz jakiś niepokój który każe ci weryfikować twoją wiarę, oznacza to że twoje sumienie jest żywe i masz respekt przed Bogiem, bojaźń Boża to jest oznaka mądrości duchowej, oznacza właściwe ustawienie hierarchii wartości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości