SCH, czy Babtyści?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: SCH, czy Babtyści?

Postautor: ZbiMacz » 08 lut 2018, 07:37

Justys24 pisze:Oki. Wsparcie się przyda. Dzięki.

Jeśli katolicy są tym prawdziwym kościołem to dlaczego nie stosują nauki Pisma Świętego w życiu a przecież jest napisane:
Ty zaś czemu osądzasz swego brata? Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem? Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym.
BW - List św. Pawła do Rzymian 14 14:10

Biblia Warszawska - List św. Pawła do Rzymian 14
14,1 A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
14,12 Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.
14,13 Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia.

I coś ku pokrzepieniu, wspomnij co apostołowie usłyszeli po otrzymaniu Ducha Świętego:
Inni zaś drwiąc, mówili: Młodym winem się upili.
BW - Dzieje Apostolskie 2 2:13

Też jestem jedyny w domu który się nawrócił i muszę walczyć ze wszystkimi.
Z Bogiem!


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: SCH, czy Babtyści?

Postautor: Justys24 » 08 lut 2018, 15:52

Prawdziwy Kościół Chrystusowy, to wspólnota ludzi wierzących w Jezusa, którzy przyjęli Go jako swego Pana i Zbawiciela, zawierzyli Mu swoje życie i podążają za Nim. A ,,kościół'', to raczej jest miejsce spotkania chrześcijan, w którym oddają cześć i chwałę Bogu. A przynajmniej powinno tak być, ale niestety nie zawsze tak się dzieje. Jest mnóstwo sprzeczności pomiędzy nauką kościoła katolickiego ( czyt. kłamstwami i wymysłami. Przepraszam nie chcę nikogo urazić, ale tego inaczej nazwać się nie da), a nauką Jezusa Chrystusa naszego Pana. Każdy człowiek ma wybór, czy chce rzeczywiście wierzyć w Boga i Mu służyć, czy chce wierzyć kościołowi katolickiemu i jego chorej nauce. A wielu jest takich ludzi, którym niestety nic się nie da wytłumaczyć, bo uważają, że wszystko wiedzą lepiej i są mądrzejsi. Wolą wierzyć w to, co im powie ksiądz z ambony, (który jest dla nich autorytetem), niż w Słowo Boże, które jest dla nich tylko ,,książką'', takim obojętnym i zbędnym często dodatkiem, a nie autorytetem. Oszukują samych siebie, że są prawdziwi, że znają Boga i On jest z nimi. W kościele katolickim taki fałsz, obłuda wylewają się drzwiami i oknami. Pytasz, dlaczego katolicy nie stosują nauki Pisma Świętego w życiu. Odpowiem Ci na to pytanie, choć wiem, że znasz na nie odpowiedź. To bardzo proste, a jednocześnie bardzo smutne. Bo oni nie znają Boga. Mają swoją fałszywą naukę i w nią wierzą. Do niej jakoś tam się stosują po swojemu. A nauki Jezusa nie znają. Nie znają Słowa Bożego. Bo w kościele katolickim nie czytają wszystkich fragmentów Słowa Bożego. Pomijają te, które są dla nich po prostu niewygodne, bo udowadniają ich ,,pomyłki i błędy'', których jest cała masa. W kościele katolickim wszystko jest takie sztuczne, udawane i wymuszone. Tylko puste praktyki i obrządki religine bez prawdziwej wiary i miłości. A więc jak katolicy mogą stosować naukę, której nie znają, o której nic nie wiedzą? To niemożlie. Dopóki Bóg nie wzbudzi w nich szczerego pragnienia poznania Go i Jego nauki, dopóty nic się nie zmieni. Bo tylko Bóg może im otworzyć oczy. Rozumiem. Wiem jak Ci musi być ciężko. Znam to. Też przechodzę prześladowania.Czuję się odrzucona i nierozumiana. Ale nie poddawaj się i znieś te wszystkie prześladowania, cierpienia. Zawierz wszystko Jezusowi. On nigdy Ciebie nie opuści, nie zostawi. Jezus Sam powiedział, że jeżeli Jego prześladowali, to i nas (jego uczniów) prześladować będą. Dziękuję bardzo za dobre słowo i pocieszenie. Życzę dużo siły, cierpliwości, spokoju w sercu, odwagi, wytrwałości. Serdecznie pozdrawiam :-) Z Bogiem!


Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: SCH, czy Babtyści?

Postautor: Justys24 » 08 lut 2018, 16:02

diedmaroz pisze:Przeczytaj Księgę Daniela. Jak 3 wierni słudzy Boga zostali wrzuceni do pieca i tylko dzięki obecności posłańca zostali przy życiu i włos z głowy im nie spadł ani ubrania nie były nadwątlone i wyszli z wiarą cało z pieca ku zdumionemu Nabuchodonozorowi.

Obecność Pana Jezusa obok Ciebie w "piecu" uchroni Cię przed ogniem, po śmierci przed ogniem gniewu Bożego, a na ziemi pomoże w czasie prześladowań. Tylko Pan Jezus, wystarczy Ci łaski w każdej próbie. Tego życzę.



Masz rację i w pełni się z Tobą zgadzam. Wiem o tym, że tylko Jezus może mi pomóc. Nikt inny tego nie zrobi. Wierzę w Niego i w Nim pokładam nadzieję. Ufam Mu. Dziękuję bardzo za życzliwość oraz dobre, ciepłe słowo, pocieszenie i życzenia. Pozdrawiam :-)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości