Nieśmiertelna dusza

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
saracen
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem protestantem, ale mam szary kolor nicka. Dlaczego?
Oto wielka tajemnica tego forum :)
Kontaktowanie:

Re: Nieśmiertelna dusza

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 18:49

KAAN pisze:I co z tego?

To z tego, że stwierdzenie, że Bóg coś ma, albo nie... jest bezsensowne.
Można jedynie powiedzieć, że się w to wierzy w przypadku Boga.
KAAN pisze:A potrafisz udowodnić że Bóg jest śmiertelny?

To nie ma znaczenia. Ja nie stwierdziłem, że Bóg posiada jakąś właściwość, czy jej nie posiada, zatem zapytanie udowodnienie czegoś, co nie zostało oznajmione jako coś co istnieje - jest bezpodstawne.

Człowiek tu i teraz: najwyższe dobro. Nieważne czy: kolorowy, imigrant, homo, czy innowierca.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej". Albert Einstein
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2018, 09:19

saracen pisze:
KAAN pisze:I co z tego?
To z tego, że stwierdzenie, że Bóg coś ma, albo nie... jest bezsensowne.
Można jedynie powiedzieć, że się w to wierzy w przypadku Boga.
To twoja opinia, wierząc ludzie poznają Boga i wiedzą o Nim wiele rzeczy, bo im je objawił.
KAAN pisze:A potrafisz udowodnić że Bóg jest śmiertelny?
To nie ma znaczenia.
Ma znaczenie, bo posługujesz się stwierdzeniami, których nie umiesz udowodnić, a usiłujesz nadać swoim stwierdzeniom pozór wiarygodności, tworzysz pustą dyskusję, czysta erystyka.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 06 sty 2018, 20:05

saracen pisze:Ja nie stwierdziłem[/u], że Bóg posiada jakąś właściwość, czy jej nie posiada, zatem zapytanie udowodnienie czegoś, co nie zostało oznajmione jako coś co istnieje - jest bezpodstawne.

Stwierdziłeś w innym temacie kilka razy, ze Bóg jest miłością i nie mógł nakazać nikomu nikogo wytępić i są to tylko bajania starotestamentalnych pisarzy.

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
nan
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: nan » 19 kwie 2018, 20:36

KAAN pisze:
nan pisze:No dobrze, a co z wiecznym ogniem w sodomie i gomorze?
Nie ma w Biblii o wiecznym ogniu w Gomorze.

„jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta – w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia” (Judy 1,7)

Dopiero teraz odpowiadam, jakoś tak się złożyło, mógłbyś powiedzieć jak rozumiesz ten werset, skoro mówisz, że nie ma nic o wiecznym ogniu w gomorze?

Gdyż trzech jest świadczących w niebie, Ojciec, Słowo i Święty Duch, a ci trzej jedno są.
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:24

nan pisze:
KAAN pisze:
nan pisze:No dobrze, a co z wiecznym ogniem w sodomie i gomorze?
Nie ma w Biblii o wiecznym ogniu w Gomorze.

„jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta – w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia” (Judy 1,7)

Dopiero teraz odpowiadam, jakoś tak się złożyło, mógłbyś powiedzieć jak rozumiesz ten werset, skoro mówisz, że nie ma nic o wiecznym ogniu w gomorze?
Jest napisane, że mieszkańcy Gomory i Sodomy poniosą karę wiecznego ognia, a nie miejsca geograficzne. Kamień i mur nie może być ukarany, ale mieszkańcy co mieszkali w murach zbudowanych z kamienia tak. Dlatego ogień Gomory opisany w 1M to nie jest taki sam ogień wieczny opisany w Ap 20. Ogień Gomory był chwilowy i był sądem lokalnym nad grzechem tamtych ludzi, natomiast wieczny ogień dla tamtych ludzi będzie w jeziorze ognistym. Patrząc na Łuk 16:19-31 widzimy że potępieni ST cierpieli w ogniu, ten ogień zostanie zamieniony na ogień jeziora ognistego, bo miejsce gdzie teraz przebywają zostanie zniszczone :

Objawienie św. Jana 20:14 I śmierć, i piekło (hades) zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.

Podsumowując wiecznie płonące jezioro ogniste nie jest przenośnią, ale realnością.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”