Co po śmierci

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Co po śmierci

Postautor: nan » 01 sty 2018, 16:32

Zmarli wierzący "śpią" i czekają czy od razu idą do nieba? wiemy, że będzie nowe niebo i nowa ziemia, to znaczyłoby, że teraz są w tymczasowym niebie.

Czytałem, że wers :zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju" tak naprawdę powinien brzmieć "zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju". Jeden przecinek a tak wiele znaczy, która wersja jest poprawna?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: nan » 01 sty 2018, 17:14

Czyli jak to w końcu będzie, nowe niebo i ziemia jako oddzielne miejsca, czy brak takowego podziału i będzie to coś w stylu nieba na ziemi? :-)


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: kontousunięte1 » 01 sty 2018, 17:22

Ja w żaden sen nie wierzę. Przechodzimy do innego życia. Dusza, nasze prawdziwe "JA" żyje z Bogiem. I oczekujemy na przemianę, połączenie, zmartwychwstanie i nowe życie na nowej ziemi. Tak myślę i tak rozumiem z Biblii. I to wcale nie na podstawie fragmentu z przecinkiem, czy bez niego.


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: saracen » 01 sty 2018, 20:25

I to jest piękne: nadzieja.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 02 sty 2018, 01:41

Nie wiem jak jest z tymi co nie są Jezusowi nowonarodzeni , gdzie są czy spią , Chrześcijanin umiera i rodzi się na nowo do zycia wiecznego jeszcze zanim obumrze ciało wiec raczej idzie od razu do nieba są takie wersety jak ten

Ap 6:9-11 ubg
(9) A gdy otworzył piątą pieczęć, widziałem pod ołtarzem dusze zabitych z powodu słowa Bożego i świadectwa, które złożyli.
(10) I wołały donośnym głosem: Jak długo jeszcze, Panie święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i nie pomścisz naszej krwi na mieszkańcach ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, aby odpoczywali jeszcze przez krótki czas, aż dopełni się liczba ich współsług i braci, którzy mają zostać zabici jak i oni.

Jak widać w niebie stoją dusze świadome i zywe a na ziemi jeszcze zyja ludzie bo mają też niektórzy zginąć meczeńska śmiercią czyli na ziemi jeszcze sie nie skończyło wszystko a juz są w niebie żywi swiadomi ludzie .
Paweł też posze ze chciałby już umrzeć zeby być z Jezusem.
Co do innych ludzi nie należacych do Jezusa któży przeszli ze śmierci do zycia bezposrednio to trudno coś powiedzieć bo ludzie niezbawieni ni mogą być w niebie , mogą spać czyli być bez przytomności bo nie wyobrażam sobie Hitlera w niebie a z kolei w piekle też bez osądzenia raczej nie.

Co do nowego nieba i nowej ziemi to będą takie nowe ale dopiero po sądzie , my będziemy żyć na ziemi tej nowej chrześcijanie bedą w nowym Jeruzalem niebieskim które zstapi z nieba na ziemię w niebie bedziemy królować z Jezusem 1000 lat no i niby sądzic z Jezusem nawet aniołow ale wiecznosć to nam pisana na nowej zimi co mi odpowieda bo chcę miec wszystkie moje pieski , skoro lew będzie leżał z cielęciem to moje pieski bedą też tam ganiać. No na to przynajmniej wygląda z opisu u Izajasza i w Apokalipsie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: KAAN » 02 sty 2018, 10:45

magda pisze:.... mogą spać czyli być bez przytomności bo nie wyobrażam sobie Hitlera w niebie a z kolei w piekle też bez osądzenia raczej nie.
Przeczytaj w końcu Łuk 16:19-31 i nie pisz w działach pomocowych herezji.
magda pisze:...ale wiecznosć to nam pisana na nowej zimi co mi odpowieda bo chcę miec wszystkie moje pieski , skoro lew będzie leżał z cielęciem to moje pieski bedą też tam ganiać. No na to przynajmniej wygląda z opisu u Izajasza i w Apokalipsie.
Biblia nie uczy o zmartwychwstaniu zwierząt.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 02 sty 2018, 17:50

No KAAN to gdzie jest Hitler, Polpot i inni takie tam potwory, bez sądu odbywaja karę ??? no a na sąd to sie ich wyjmie z tego piekła czy co i potem znów wrzuci tym razem do jeziora ognia bo piekła nie bedzie też zostanie tam wrzucone???
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 17:59 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 02 sty 2018, 18:04

w niebie ewidentnie sa ludzie bo jest werset o tym mówiący , mam właśnie problem z umiejscowieniem tych niezbawionych bo jak by nie było będzie sąd wiec skoro już zostali osądzeni i poddani karze to po co jeszcze sąd tego nie kumam.Dodam ze sprawa piekła i kary i miejsca przebywania nizbawionych w Biblii jest niejednoznaczna a może to opisy symboliczne nie wiem

Mt 8:12 bw "Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Mt 13:42 bw "i wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Mt 13:50 bw "i wrzucą ich w piec ognisty; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Mt 22:13 bw "Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Mt 24:51 bw "I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Mt 25:30 bw "A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

No wiec gdzie wedłóg was bedzie to zgrzytanie zębami w ogniu czy w cimności zewnetrznej ??????A moze to symbole


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 02 sty 2018, 20:21

No i co nikt nie pisze w sprawie zgrzytania zębów???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: KAAN » 03 sty 2018, 10:52

magda pisze:No KAAN to gdzie jest Hitler, Polpot i inni takie tam potwory, bez sądu odbywaja karę ??? no a na sąd to sie ich wyjmie z tego piekła czy co i potem znów wrzuci tym razem do jeziora ognia bo piekła nie bedzie też zostanie tam wrzucone???

Magda powtarzam jeszcze raz, nie pisz w działach pomocowych, bo wprowadzasz zamieszanie, nie możesz tu dyskutować, bo masz adwentystyczne poglądy w tej dziedzinie, była już nieprzyjemna sytuacja z tego powodu, proszę powstrzymaj się od pisania w działach pomocowych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 05 sty 2018, 02:08

Mam własne rozsądne poglądy bo ta kwestiaa w Piśmie świetym jest niejednoznaczna


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: KAAN » 05 sty 2018, 09:32

magda pisze:Mam własne rozsądne poglądy bo ta kwestiaa w Piśmie świetym jest niejednoznaczna
Masz błędne poglądy i nie pisz tutaj.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co po śmierci

Postautor: magda » 05 sty 2018, 19:01

Nie będę pisać na temat ten co mam inne poglądy czyli o tej śmierci ale o innych zwkłych rzeczach bede , ten temat opuszczam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość