o kim to jest u mowa ?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

o kim to jest u mowa ?

Postautor: magda » 14 lis 2017, 23:37

Od dawna sie zastanawiam o kim tu jest mowa

2Tes 2:7 bw "Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola."

Kto powstrzymuje i kto ma zejść z pola , Czy to moze Duch Świety ma zejsc z pola???? czy to możliwe ???? jak wy myślicie ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: Sebek » 14 lis 2017, 23:45

Zobacz jak ten werset inaczej brzmi w UBG

Tajemnica nieprawości bowiem już działa. Tylko że ten, który teraz przeszkadza, będzie przeszkadzał, aż zostanie usunięty z drogi.
UBG - II List do Tesaloniczan 2 2:7


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: Sebek » 15 lis 2017, 00:05

Komentarz Chucka Smitha :: C2000 Series on 2 Thessalonians

"Wierzę, że powstrzymującą moc, która powstrzymuje zło przed przejęciem dzisiejszego świata, jest Światło, które wciąż tu jest, kościół Jezusa Chrystusa. To jest to, co powstrzymuje ciemność przed całkowitym pochłonięciem świata. "Wy jesteście światłością świata". Ale kiedy Jezus zabierze Swój kościół z tej ziemi, wtedy nie będzie już żadnej ograniczającej mocy czy siły, a antychryst przyjdzie w tym momencie. Wierzę, że Pan usuwa kościół z drogi, jest to kolejne ważne wydarzenie, które musi nastąpić, zanim zdarzą się ostateczne sekwencje wydarzeń."


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: KAAN » 15 lis 2017, 11:56

magda pisze:Od dawna sie zastanawiam o kim tu jest mowa

2Tes 2:7 bw "Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola."

Kto powstrzymuje i kto ma zejść z pola , Czy to moze Duch Świety ma zejsc z pola???? czy to możliwe ???? jak wy myślicie ?
Tak, Duch Świety jedynie ma moc, aby powstrzymać szatańskie działanie mające na celu zniweczenie dzieła Pańskiego, szatan nigdy ie wygra, ale wie że czasu ma niewiele i dlatego kąsa na lewo i prawo niszcząc wszystko co jest Boże. Wystarczy zobaczyć co stało się wszędzie tam gdzie władza walczy z chrześcijaństwem, tam pleni się grzech i zło w sposób przerażający. Pomimo tego zło nie może się rozprzestrzenić ponad miarę wyznaczoną przez Ducha. Kiedyś nastanie czas, gdy Zbór Boży zostanie zabrany z tego świata, razem z nim odejdzie Duch Święty, który zamieszkuje w Kościele i każdym zbawionym. Otworzy to drogę do strasznego czasu, kiedy szatan będzie miał swobodę tu na ziemi do wdrożenia swojego niszczycielskiego planu. Jego działanie zostało przewidziane przez Pana Boga i wściekłość szatańska zostanie użyta do doświadczenia świata i przygotowania go na przyjście sądu Bożego. Odejście Ducha Świętego wraz z Kościołem będzie prologiem do czasu wielkiego ucisku i sądu nad światem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: wybrana » 15 lis 2017, 14:51

Antychryst już jest zesłany na ziemię z chwilą śmierci Jezusa Chrystusa. Walczy z Kościołem Chrystusowym i ta walka cały czas trwa i będzie trwała aż do ponownego przyjścia Chrystusa na ziemie.
Wielki ucisk i sąd nad światem już trwa i walczy z Kościołem Chrystusowym.
Władzę nad światem przejął szatan poprzez zniewolenie dusz ludzkich i dlatego mamy tyle zła i nieprawości.
Królestwo Boże dopiero nastąpi na ziemi, ale najpierw plewy zostaną oddzielone od ziarna i ziemia zostanie oczyszczona z chwastów.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: KAAN » 15 lis 2017, 15:50

Piszesz bzdury wybrana, nie znasz Biblii i proroctw eschatologicznych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: magda » 17 lis 2017, 20:30

Czyli ze wyglada na to że kościół Bozy bedzie zabrany przed uciskiem, ale mi to nie pasuje ze względu takie coś

Mt 24:22 bw "A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Z tych wersetów wynika ze wybrani beda na ziemi i ze względu na nich będzie skrócony ucisk, a tez jak Bóg bedzie zsyłał plagi to wybrani będą na ziemi ale będą mieli pieczec Bozą która ich chroni, no i co to ta pieczeć tez ciekawe pytanie bo nie wiem róznie rózni tłumaczą.
Moze Duch Świety będzie w uczniach Jezusa ale nie bedzie już na świecie i nie będzie powstrzymywał , moze ograniczy sie tylko do samych wybranych?

wybrana pisze:sąd nad światem już trwa


Chyba cos ci sie poplątało czytajac Biblie sąd będzie po drugim zmartwychwstaniu a jeszcze jak widzisz pierwszego nie było.

wybrana pisze:Królestwo Boże dopiero nastąpi na ziemi


A czy to królestwo na ziemi to tak będzie jak u świadków ze oczyszczanie ziemi będą robic świadkowie ????? Bo oni właśnie coś takiego głoszą. oj cos mi sie widzi ze te twoje nauki to zlepek Kubiaka ze Świadkami i papiestwem taki konglomerat tu cos usłyszałaś tam co innego i zrobiłaś sobie z tego jakis taki miks co ni przypiał ni przyłatał do niczego. jakos twojego wybrania nie widać za to widać ze lubisz sekty . ;P


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: MMW » 17 lis 2017, 21:25

KAAN pisze:Tak, Duch Świety jedynie ma moc, aby powstrzymać szatańskie działanie mające na celu zniweczenie dzieła Pańskiego, szatan nigdy ie wygra, ale wie że czasu ma niewiele i dlatego kąsa na lewo i prawo niszcząc wszystko co jest Boże. Wystarczy zobaczyć co stało się wszędzie tam gdzie władza walczy z chrześcijaństwem, tam pleni się grzech i zło w sposób przerażający. Pomimo tego zło nie może się rozprzestrzenić ponad miarę wyznaczoną przez Ducha. Kiedyś nastanie czas, gdy Zbór Boży zostanie zabrany z tego świata, razem z nim odejdzie Duch Święty, który zamieszkuje w Kościele i każdym zbawionym. Otworzy to drogę do strasznego czasu, kiedy szatan będzie miał swobodę tu na ziemi do wdrożenia swojego niszczycielskiego planu. Jego działanie zostało przewidziane przez Pana Boga i wściekłość szatańska zostanie użyta do doświadczenia świata i przygotowania go na przyjście sądu Bożego. Odejście Ducha Świętego wraz z Kościołem będzie prologiem do czasu wielkiego ucisku i sądu nad światem.


I to jest solidne, dyspensacjonalistyczne tłumaczenie. Nie znalazłem lepszego systemu, jeśli chce się czytać Biblie możliwie dosłownie i odbierać ją spójnie, w relacji do innych fragmentów.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: KAAN » 18 lis 2017, 21:25

magda pisze:Czyli ze wyglada na to że kościół Bozy bedzie zabrany przed uciskiem, ale mi to nie pasuje ze względu takie coś

Mt 24:22 bw "A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Z tych wersetów wynika ze wybrani beda na ziemi i ze względu na nich będzie skrócony ucisk, a tez jak Bóg bedzie zsyłał plagi to wybrani będą na ziemi ale będą mieli pieczec Bozą która ich chroni, no i co to ta pieczeć tez ciekawe pytanie bo nie wiem róznie rózni tłumaczą.
Moze Duch Świety będzie w uczniach Jezusa ale nie bedzie już na świecie i nie będzie powstrzymywał , moze ograniczy sie tylko do samych wybranych?
Wybrani to nie Kościół, ale nawróceni ludzie w wielkim ucisku, bo w czasie tego strasznego czasu będą się ludzie nawracać i bedą z tego powodu prześladowani przez antychrysta:

Ap 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
10 I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
11 A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
12 Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15 Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
16 Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,
17 Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.

Kościoła w tym czasie nie ma na ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: magda » 21 lis 2017, 12:32

No to jeszcze jest szansa ze mój syn się nawróci w wielkim ucisku :-D
Będą mieli ciezko bo bez Ducha Świetego na ziemi będzie koszmar, teraz jest Duch a co sie wyrabia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: KAAN » 21 lis 2017, 16:03

magda pisze:No to jeszcze jest szansa ze mój syn się nawróci w wielkim ucisku :-D
Będą mieli ciezko bo bez Ducha Świetego na ziemi będzie koszmar, teraz jest Duch a co sie wyrabia.
Jeśli to jakaś pociecha...? Ale z pewnością będzie trudniej niż teraz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: o kim to jest u mowa ?

Postautor: magda » 22 lis 2017, 14:46

W ogóle jak sie patrzy co sie teraz wyprawia na świecie mimo ze Duch Jest to aż włosy się jeżą na głowie co to moze być jak Duch ustąpi no jak pisze ze nie zostałoby żadne ciało gdybt nie skrócono tych dni to jak to musi być straszne, co to za planeta zła i cierpenia cos okropnego ze takie coś istnieje, co ten djabeł zrobił z dzieła Bożego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości