kobiety a nauczanie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: kontousunięte1 » 07 gru 2017, 15:02

No i podtrzymuję swoją opinię. Wystarczy popatrzeć na sytuację na świecie od zarania dziejów po dzień dzisiejszy.
Kobieta już racji bycia matką chroni życie i dzieci (nie tylko własne). Gdyby kobiety rzeczywiście miały jakikolwiek wpływ realny na przebieg historii wątpię czy świat byłby już nawet nie na krawędzi, ale ciągle i od wieków unurzany we krwi, w bitwach, wojnach.
Ty to nazywasz "moją nienawiścią do mężczyzn". Nazywaj sobie, jak chcesz. To nie kobiety zajmują się polowaniami (mordowanie zwierząt dla przyjemności) i wszelkim złem. A my mamy rodzić, usługiwać i wołać do was:"tak panie mój i władco".
Weź przemyśl i tu głodnych kawałków nie wciskaj.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: kontousunieteMtl » 07 gru 2017, 16:04

kontousunięte1 pisze:No i podtrzymuję swoją opinię.



kontousunięte1...jestes wielka...naprawde szanuje cie za to..... :)

To, co prezentuja tutaj niektorzy "nauczyciele" to typowy meski szowinizm, wynikajacy z osobistych kompleksow....

Jak sie tak dobrze przyjrzec Pawlowi, to on tez czasami jakis taki niedowartosciowany sie wydaje......


Natomiast np. Jan, Piotr sa skromni....zrownowazeni....opanowani....sympatyczni......co nie przeszkadza im w byciu bardzo konkretnymi i stanowczymi..... :) widac w nich dzialanie Ducha Bozego juz przy pierwszym "zetknieciu" sie z nimi....

Pawel jest jakis taki despotyczny ......co nie znaczy, ze go odrzucam...zeby znowu nie bylo..... :->


A w ogole to zetknelam sie z wypowiedzia niedowiarka (mezczyzny calą gęba), ze "jesli Bog rzeczywiscie istnieje, to napewno jest kobieta".....


Osobiscie chetnie przebywam w towarzastwie, gdzie mezczyzni podejmuja najwazniejsze decyzje po skonsultowaniu ich z madrymi kobietami.....A jesli jeszcze do tego maja poczucie humoru.....to ich natychmiast zaczynam "uwielbiac".....

Uwazam jednak, ze kobiety z racji swojej natury nie powinny pelnic funkcji nauczycielskich w zborach chrzescijanskich....Natomiast towarzystwo kobiety (madrej zony) ma zawsze bardzo dobry wplyw na nauczyciela....

Do "nauczycieli" objetych celibatem jestem bardzo sceptyczna....zeby nie powiedziec ,ze mnie od mich odrzuca....


Najbardziej zapisal mi sie w pamieci ksiadz, ktory udzielal nam kiedys nauk przedslubnych...kleska totalna i kompromitacja....


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: nan » 07 gru 2017, 16:28

kontousunięte1 pisze:A my mamy rodzić

A kto ma rodzić? mężczyzna?

kontousunięte1 pisze:usługiwać

Nie

kontousunięte1 pisze:i wołać do was:"tak panie mój i władco".

Tymbardziej nie, gdyby moja przyszła żona tak do mnie powiedziała, to zrobiłoby mi się smutno i poważnie zastanowiłbym się nad tym, co skłoniło ją do takiego powiedzenia, poważnie bym z nią o tym porozmawiał.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: kontousunieteMtl » 07 gru 2017, 17:01

nan pisze:
kontousunięte1 pisze:i wołać do was:"tak panie mój i władco".

Tymbardziej nie, gdyby moja przyszła żona tak do mnie powiedziała, to zrobiłoby mi się smutno i poważnie zastanowiłbym się nad tym, co skłoniło ją do takiego powiedzenia, poważnie bym z nią o tym porozmawiał.


Tak trzymaj, nan.... :->

"Panow i wladcow" pelno np. w islamie....Same obrzydliwe trutnie.... :-(


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: nadrozd » 08 gru 2017, 06:25

No to wlasnie .....
Jezus uczniom nogi umywal,
I mowił ze kto chce chce byc najwiekszy.....
Łk 22:26 bp "Lecz wy tak nie postępujcie. Ale największy z was niech stanie się jak ten najmłodszy, a przełożony jak ten, co usługuje."



Miłość sprawia ze chcesz coś dać z siebie....
I umywasz nogi.... Bo czystemu tylko nogi trzeba umyc.

A nie wytykanie błedów ..... I rozkazywanie jak w wojsku.
Relacje generał szeregowy... ;) szeregowy ma nie myslec tylko wykonac rozkaz i bez dyskusji.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: KAAN » 15 gru 2017, 11:01

Yoko pisze:Problemem jest tutaj słaba znajomość Pisma przez kobiety, nie zaś ich płeć.
Problemem jest niezrozumienie prządku Bożego; w całej historii Pan Bóg uczył człowieka, że przewodnictwo i służba duchowa w zakresie społeczności należy do mężczyzn, służba kapłańska ST, apostołowie, nauczyciele, starsi, pomocnicy, nadzorcy są wymieniani w Biblii jako mężczyźni, taki jest Boży porządek. Ewa została zwiedziona, ale to Adam jest odpowiedzialny za grzech, w Adamie mamy dziedzictwo grzechu i w drugim Adamie (Chrystusie) mamy dziedzictwo łaski i zbawienia. Dlatego kobieta nie może niszczyć porządku jaki ustalił Bóg. Inne aspekty zostały opisane np. w 1Kor 11.
Płeć w konfrontacji z Bożym porządkiem jest przeszkodą w usługiwaniu słowem kobiet.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: kontousunięte1 » 15 gru 2017, 13:21

To bardzo "dziękujemy" mężczyznom za zwodzicielskie nauki, za rozłamy, podziały itd.itp.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: KAAN » 15 gru 2017, 15:05

kontousunięte1 pisze:To bardzo "dziękujemy" mężczyznom za zwodzicielskie nauki, za rozłamy, podziały itd.itp.
Niestety mężczyźni są odpowiedzialni za znakomita większość zwiedzenia, herezji, zbrodni religijnych. Podobnie mężczyźni są odpowiedzialni za większość wojen, zbrodniczych ruchów politycznych, akceptacji homoseksualizmu, promowania aborcji, a nawet za ruch feministyczny. To wszystko zło powstało w wyniku działalności mężczyzn.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: kontousunięte1 » 15 gru 2017, 16:20

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:To bardzo "dziękujemy" mężczyznom za zwodzicielskie nauki, za rozłamy, podziały itd.itp.
Niestety mężczyźni są odpowiedzialni za znakomita większość zwiedzenia, herezji, zbrodni religijnych. Podobnie mężczyźni są odpowiedzialni za większość wojen, zbrodniczych ruchów politycznych, akceptacji homoseksualizmu, promowania aborcji, a nawet za ruch feministyczny. To wszystko zło powstało w wyniku działalności mężczyzn.

Podzielę się taką osobistą refleksją. Uważam, że gdyby ludzie trzymali się nakazów Bożych w kwestiach damsko-męskich, to wiele spraw byłoby uporządkowanych. Być może wielu nieszczęść i rozczarowań nie miałoby w ogóle miejsca. Jak by to było wspaniale, gdyby każdy wziął odpowiedzialność za to, co jest mu przypisane z Bożego "nadania". Kobieta nie musiałaby "robić za chłopa", mężczyzna byłby opiekunem rodziny, ale wszystko stoi na głowie. Ludzie są przeciążeni, pogubieni i jedni na drugich zwalają winę. To jest droga do nikąd. Obawiam się, że wszystko zabrnęło już tak daleko, że ludzie sami sobie nie poradzą i musimy wyczekiwać sądów Bożych i powrotu Pana Jezusa, Jego rządów, bo te ludzkie są do bani :roll:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: magda » 18 gru 2017, 23:57

Efendi poddana mężczyżnie żona niekoniecznie musi być mimozą, przecież mogą dyskutować w domu. Jednak rola kobiety jest inna a faceta inna. już nawet sama natura na to wskazuje , ja kiedyś poszłam do pracy jak dzieciak miał pół roku . mąz pracował na zmiany i bywał w domu czasem rano i kiedyś wrociłam z roboty a on mówi " koniec tej twojej pracy, dziś mały próbował mi possać cycka , czy ty sobie to wyobrażasz, brak mu matki , zajmiesz sieę dzieciakiem a ja wezmę wiecej dyżurów " i Ja nie dyskutowałam bo jednak chłop jest do czego innego a kobieta do czego innego i wcale to nie jest coś gorszego przecież, poddałam sie jego decyzji i uważam ze nie jest to złe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości