Kilka pytań

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kilka pytań

Postautor: nan » 08 lis 2017, 17:48

1. Jak interpretować Mat 27:51-54, jest tam napisane że groby się otworzyły a ciała świętych zmarłych ożyły, jak to interpretować? dosłownie? miniapokalipsa zombie?
2. Dlaczego Bóg wystawił Abrahama na próbę? Przecież wiedział że jego wiara jest prawdziwa
3. Skąd Abraham wiedział że to właśnie Bóg do niego mówi a nie szatan?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: magda » 09 lis 2017, 01:09

Po pierwsze to tu jest przyjęte ze dla wygody czytających cytuje się werset w całości a nie tylko podaje nr tak z grzeczności zeby ułatwić innym bo nie każdy pamięta dobrze numerki o tak:

Mat 27:51-54 bw
(51) I oto zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry do dołu, i ziemia się zatrzęsła, i skały popękały, (52) i groby się otworzyły, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych; (53) i wyszli z grobów po jego zmartwychwstaniu, i weszli do świętego miasta, i ukazali się wielu.
(54) A setnik i ci, którzy z nim byli i strzegli Jezusa, ujrzawszy trzęsienie ziemi i to, co się działo, przerazili się bardzo i rzekli: Zaiste, ten był Synem Bożym.

nan pisze: jak to interpretować? dosłownie? miniapokalipsa zombie?


Trudno coś powiedziec bo nie jest to nam objawione , chyba nie ząbi pewnie takie zmartwychwastanie jak Łazaża.

nan pisze:2. Dlaczego Bóg wystawił Abrahama na próbę? Przecież wiedział że jego wiara jest prawdziwa


U Boga wiele rzeczy musi być dokonane ze względu na nas ,to ze Bóg wie a my tego nie wiemy nie podobałoby się nam np gdyby Bóg nie pozwalał na to zeby dokonywane były grzechy , tak by było najlepiej ze Bóg wie ze ktos zgrzeszy skrzywdzi drugiego i mu na to nie pozwolił a potem musiałby taką osobę ukarać za przestepstwo niedokonane ale bez jego interwencji na pewno zrobione, Po prostu Bóg by zablokował np dokananie holokaustu przez Hitlera i na końcu świata skazł go na jezioro ogniste bo Bóg wiedział ze to szuja , to my chcemy zeby Bóg dopiero za dokonane przestępstwa karał a nie za to co on sam wie ze może się stać a do tego nie dopuścił, to samo jest z wiarą , Też by nam sie nie podobało gdyby Bóg wywyższył Abrahanma za wiarę bo sam wiedział ze on taka wiarę miał , dla cz.łowieka musi być coś dokonanego zeby to uznać człowiek nie chce polegać na tym co Bóg wie a tylko na faktach które sie dokonały i Bóg mu te fakty pokazuje, pokazał wiarę Abrahama i pokazał bestialstwo Hitlera . To my musimy mieć fakty a nie wiarę i domysły. Nie nwiem czy rozumiesz jest 1 w nocy jestem spiąca i moze chaotycznie piszę

nan pisze:3. Skąd Abraham wiedział że to właśnie Bóg do niego mówi a nie szatan?


Szatan tak nie mówi jak Bóg szatan daje sugestie i podszepty gra na emocjach popycha do złego jest podstępny nie mówi oficjalnie i otwarcie jak Bóg ,nie słyszysz jego głosu a Bóg mówi oficjalnie i słyszysz jego głos z resztą juz do Abrahama mówił wcześcniej wiec Abraham znał głos Boga. Przeczytaj sobie o małym Samuelu jak pierwszy raz słyszał głos Boga głos był tak ludzki ze Samuel pomylił się i myślał ze woła go arcykapłan Heli .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: diedmaroz » 09 lis 2017, 14:19

Myślę, że Bóg chciał pokazać na Abrahamie, który był jeszcze przed Starym Przymierzem, a usłuchał Bożego głosu i z wiarą poszedł w nieznane, że to Bóg daje nam ofiarę czystą i nieskalaną.
Abraham miał sam złożyć ofiarę ze swego syna, ale Bóg miał plan i kiedy Abraham wykazał się wiarą w zmartwychwstanie Izaaka (wcześniej Bóg obiecał Abrahamowi potomstwo z Izaaka, liczniejsze niż gwiazdy, a tutaj miał go oddać gdy był jeszcze młody i bez potomstwa) wtedy Bóg dał swojego baranka na ofiarę i złożyli tamtego baranka.
Tak samo Bóg wysłał swojego Syna na świat i Syn stał się Barankiem Bożym.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: nan » 09 lis 2017, 14:24

magda pisze:Po pierwsze to tu jest przyjęte ze dla wygody czytających cytuje się werset w całości a nie tylko podaje nr tak z grzeczności zeby ułatwić innym bo nie każdy pamięta dobrze numerki
Rozumiem, następnym razem się zastosuję :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości