Wyrzeczenie się Boga

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Wyrzeczenie się Boga

Postautor: nan » 16 paź 2017, 18:28

Witam, mam pewne pytanie, co w przypadku kiedy na starość dopada kogoś demencja starcza, a jak się ma demencję to się mówi różne rzeczy i myślenie się bardzo zmienia, i taka osoba wyrzeknie się Boga? Nie robi tego jakby z własnej woli, robi to przez chorobę, chyba że demencja działa inaczej, jeśli tak to mnie poprawcie.
Druga sytuacja-hipotetycznie, ktoś jest torturowany, jeśli wyrzeknie się Boga, tortury się skończą, jeśli nie, zginie, co wtedy?

Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Re: Wyrzeczenie się Boga

Postautor: magda » 16 paź 2017, 23:05

Jeśli człowiek nie wie co robi nie rozumie a tak bywa w demencji ,czy w przypadku osób upośledzonych no to nie mozna tego poczytać za grzech , Człowiek musi swiadomie po przemysleniu wyrzec sie Boga zeby był to grzech ale też nie wiem jak Bóg potraktuje osoby zwiedzieone np przez naukę, wielu sie Boga wyrzekło bo doszli do wniosku że naukowcy mają rację w sprawie ewolucji. Takie przypadki może osądzić Bóg z naszego punktu widzenia są to grzechy. Co do tortur to człowiek cielesny bez pomocy Bozej Ducha Świetego nie da rady przejsc tortur i sie Boga nie wyrzec , męczennicy zawsze mieli pomoc Ducha Bozego.Bóg też nie dopuszcza na człowieka wiecej niz on może znieśc, Jeden jest bardzo mocny w wierze , pełen Ducha a inny słabszy , dlatego też nie kazdy jest męczennikiem. Nie kazdy ma taka role do spełnienia , apostołowie musieli oddać zycie za prawdę nawet przejsć tortury straszne śmierci po to zebyśmy wiedzieli na 100% że to co nam przekazqli jest prawda i ze warto za nią umierać . Woelu wierzy Ewangelii bo nikt by nie chciał umierać za jakieś bajki z palca wyssane.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Mam 55 lat. Jestem matką 3 dorosłych synów. Babcią 2 wnucząt.
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 17 paź 2017, 17:38

nan pisze:Witam, mam pewne pytanie, co w przypadku kiedy na starość dopada kogoś demencja starcza, a jak się ma demencję to się mówi różne rzeczy i myślenie się bardzo zmienia, i taka osoba wyrzeknie się Boga? Nie robi tego jakby z własnej woli, robi to przez chorobę, chyba że demencja działa inaczej, jeśli tak to mnie poprawcie.
Druga sytuacja-hipotetycznie, ktoś jest torturowany, jeśli wyrzeknie się Boga, tortury się skończą, jeśli nie, zginie, co wtedy?

Grzech, to przede wszystkim świadomość wyboru. Nie usprawiedliwia nas jednak zawsze nasza niewiedza, bo my mamy poznawać zasady naszej wiary, zasady postępowania, mamy uczyć się, co jest dobre, a c o złe. Nie możemy usprawiedliwiać się, że przecież nie wiedzieliśmy czegoś, bo woleliśmy nie wiedzieć.
Demencja starcza, to przede wszystkim wiąże się z zanikami pamięci. Jeżeli ktoś mówi źle o Bogu i się Go wyrzeka, to znaczy, że o nim pamięta i taki człowiek nie ma usprawiedliwienia. Mówią nawet, że człowiek, który w ciągu swojego życia był złośliwy, to w późnej starości staje się jeszcze bardziej złośliwy. Zły duch szczególnie w tym krańcowym okresie życia trzyma w ryzach swoją zdobytą duszyczkę. My natomiast powinniśmy modlić się za tą osobę i namawiać ją do modlitwy - puki jeszcze ma dany na to czas.
Jeżeli ktoś za sprawą tortur wyrzeknie się Boga, to nie jest to jego świadomy wybór. Grzech spada na osoby czyniące te tortury.

Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 17 paź 2017, 19:39

wybrana znasz kogos osobiscie z demencja i masz doswiadczenie z takim przypadkiem,czy piszesz o demencji na podstawie innych zrodel

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 paź 2017, 21:26

Demencja to nie tylko zniki pamięci to często zmiana całej osobowosci bo w mózgu zanikaja neurony często robi się całkowite otępienie człowiek pamieta wybiórczo rózne pojęcia ale je czesto myli . miałam babcie z duzą demencją , nie poznawała mojego ojca a był jej synem jak poszłam z ojcem odwiedxić babcię to mówiła do niego "proszę pana proszę stad wyjsć bo tu jest oddział żeński", wiedziała co to oddział zeński i co to szpital ale dziecka własnego nie poznawała całkiem pomieszane w głowie. Wiec moze znac pojecie Boga ale mylic go z czyms złym nie da sie ocenić człowieka w takiej chorobie

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Mam 55 lat. Jestem matką 3 dorosłych synów. Babcią 2 wnucząt.
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 17 paź 2017, 22:35

magda pisze:Demencja to nie tylko zniki pamięci to często zmiana całej osobowosci bo w mózgu zanikaja neurony często robi się całkowite otępienie człowiek pamieta wybiórczo rózne pojęcia ale je czesto myli . miałam babcie z duzą demencją , nie poznawała mojego ojca a był jej synem jak poszłam z ojcem odwiedxić babcię to mówiła do niego "proszę pana proszę stad wyjsć bo tu jest oddział żeński", wiedziała co to oddział zeński i co to szpital ale dziecka własnego nie poznawała całkiem pomieszane w głowie. Wiec moze znac pojecie Boga ale mylic go z czyms złym nie da sie ocenić człowieka w takiej chorobie

Nie można porównywać demencji starczej do choroby alzheimera, bo to są inne przypadłości.

Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 paź 2017, 19:57

owszem inne ale jeśli codzi o zaburzenia w muzgu trzeba brac poprawke ze taki człowiek w ogóle moze nie wiedzieć co robi i mówi

Wróć do „Wszelka inna pomoc”