Iść na kompromis z demonami????

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 23 paź 2017, 00:34

Aż sobie wyobraziłam i uśmiałam sie że paweł i jakis zbór przez niego załozony np w Efezie idzie na naborzeństwo do świetymi Artemidy z prostytutkami swiątynnymi i tam sie wspólnie modlą . Co za brednie te ruchy ekumeniczne . Ja wudze ze niedługo nie bedzie gdzie chodzić bo koscioły poupadają i na prawde będzie garstka chrześcijan którzy na kompromisy nie pójdą i nie zboczą ani w prawo oni w lewo z tej wąskiej drogi za Jezusem , będzie ciężko myslę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: wybrana » 23 paź 2017, 15:09

Największa ekumenia już się dokonała, gdy cesarz rzymski Konstantyn Wielki połączył chrześcijaństwo z pogaństwem rzymskim.
W wyniku której demony przejęły władzę nad ludźmi, a zło zbiera swe owoce.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 24 paź 2017, 01:22

Zastanawiam sie czy antychryst ten główny opisany w Biblii jako syn zatracenia co to zasiądzie w świątyni i przedstawi jako Bóg to zasiędzie w KRK w watykanie na tronie papueskim czy dopiero jak sie połączą odstepcze koscioły z pogańskimi religiami i stworza jedna swiatową religię i tam dopiero się objawi to mnie nurtuje , bo jeśli to ma być Babilon to raczej jakis składak z wielu religii a to wcale moze tak szybko nie następić. Mogę nie dożyć do tego a chciałabym zobaczyc jak ta wszetecznica odziana w szkarłat i purpurę upada .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: konia_z_rzedem » 25 paź 2017, 11:42

A ja uważam, że przede wszystkim należy badać i rozważać i unikać zagrożeń, a nie wydawać jednoznacznego osądu bez stuprocentowej pewności. Ja nie lekceważę waszych uwag. Ale też wiem, że lepiej powstrzymać się z oceną, żeby przypadkiem prawdziwym domownikom nie przypiąć łatki "działających pod wpływem złego ducha".


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunięte1 » 25 paź 2017, 11:52

konia_z_rzedem, lubię twoją wyważoną postawę.


Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 25 paź 2017, 21:19

Powiem tak drodzy bracia, drogie siostry:
Wasze horyzonty są tak płytkie, że brakuje mi słów. Nie sądziłem, że taka ignorancja może być wśród chrześcijan o żywej wierze. W swej zatwardziałości nie rozumiecie Ekumenii. TO NIE ŁĄCZENIE GRZECHU Z EWANGELIĄ! To rozmowa, poszukiwanie wspólne prawdy. Debata! Bez kłótni! Brakuje Wam miłości, aby zrozumieć ekumenię. Ślepi jesteście na tę sferę. Daleko debacie do ustępowywaniu kłamstwu! Bóg wszędzie nawołuje do dialogu w miłości i pokoju, gdyż tak poznają bezbożni, że Bóg działa wśród nas. Zamykając się na prawdziwą Ekumenię, odejmujemy sobie kolejny środek do krzewienia Ewangelii. Jak można być tak krótkowzrocznym, żeby polegać na stereotypach i nie weryfikować jak jest naprawdę z Ekumenią!? Podziękuję dalszej rozmowy. Niech Pan sam Was oświeci.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 25 paź 2017, 23:28

Emberscrowler. pisze:Wasze horyzonty są tak płytkie, że brakuje mi słów. Nie sądziłem, że taka ignorancja może być wśród chrześcijan o żywej wierze.


Weź otwórz wętyl i spusć trochę tej pychy bo ci uszami świszcze . My ciemni rozumiemy ze jesteś na najwyższym poziomie i kudy nam do twoich horyzontów ale wiedz że są rzeczy z którymi nie może być dialogu . nigdy ani Jezus ani apostołowie nie dyskutowali( tak na poziomie i kulturalnie) ze świątyniami pogańskimi i chrześcijanie tez nie mają sie parać zadnymi takimi dyskusjami

2J 1:10 bw "Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie."

Nie ma dialogu i nie ma kompromisu ponie "ponad to"

konia z rzędem@ co tu badać i rozważać widać po historii papiestwa, widać po dogmatach i nauce ze dalekie to jest od Biblii i Ewangelii . Nie mamy zadnej innej prawdy oprócz Słowa Bozego i jeśli coś nie pasuje do tego Słowa to to się odrzuca i już. prawdy nie spotkasz na szerokiej drodze a tylko na wąskiej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 26 paź 2017, 07:38

Nie jestem żadnym doktorem. Nie jestem najmądrzejszy. Nie uważam się nawet za mądrego i nie chełpię się!
Ale wiem doskonale jak wygląda zdrowa Ekumenia!
Zbadałem, zgłębiłem, przyjrzałem się wypadkom dobrym i wypadkom złym. Skonfrontowałem ze Słowem. Taka niewiedza więc mi ubliża. I to jeszcze trwanie w niej.;
Jak to Apostołowie nie prowadzili dialogu!? A z uczonymi greckimi kto tu dyskutował w Dziejach? Było i kulturalnie i w pokoju. Tak. Owszem. Rzucano potem kamieniami. Ale to leciało od pogan! Paweł nie chciał zabijać pogan.; Owszem. Z Jana ten fragment mówi tak, a nie inaczej. A poza tym jest wyrwany z kontekstu. Jan mówił o gnostykach. Ale tymczasem Judy 1, 3: Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.; Tak więc trzeba dyskutować nawet ekumenicznie. Ale Ekumenizm nie polega na ustępowywaniu kłamstwu. Zrozum wreszcie! A nie parasz się fanatyzmem.; Pozdrawiam i podziękuję dalszej rozmowy. Bo jest bezowocna. Siostra wpadła w fanatyzm, nadgorliwość. Dostrzega jedno dno, ale nie widzi drugiego.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunięte1 » 26 paź 2017, 09:01

@Embersclowler
Pewnie masz dobre i jak najlepsze intencje. Teoretycznie, jak najbardziej masz rację. Myślę jednak, że jesteś idealistą w tej dziedzinie. Chciałabym zwrócić ci uwagę na naszą teraźniejszą rzeczywistość w tej sprawie.
Zaznaczam, że zawsze jestem za rozmową, dialogiem i "pokojowym" porozumieniem. Zauważ, że tzw. ekumenia z krk jest po prostu bezsensowna. Praktyka pokazuje, że strona katolicka nie dyskutuje i nie ma takiego zamiaru. Bo dyskusja to kompromisy, a im chodzi tylko o to, aby wszyscy inni (czytaj: protestanci) wrócili do krk na ICH warunkach. I to jest koniec dyskusji. Dla katolików jesteśmy i będziemy heretykami do czasu, aż na kolanach poprosimy o przyjęcie nas z powrotem do ich kościoła.
Wszelkie wspólne modlitwy, msze, koncerty, konferencje itp.itd. to dymna zasłona i działania pozorowane, a cel jest jeden: mamy porzucić wszelkie biblijne nauki i WRÓCIĆ do "pełnej jedności z papiestwem". I dziwne, że tego nie dostrzegasz i tak bardzo się oburzasz. Czym innym jest głoszenie Ewangelii (dyskusja) poganom przez Pawła (czy innych Apostołów), a czym innym jest ekumenia w dzisiejszym wydaniu.
Zwróć uwagę, że luteranie podpisali z katolikami porozumienie w sprawie Komunii. I co z tego wynikło? Ano to, że katolik może uczestniczyć w komunii w kościele luterańskim, ale luteranin nie może w katolickim. To tak w skrócie, bo tych punktów jest więcej. Czyli krótko - heretycy mają wrócić na warunkach podanych przez krk i finito dyskusji.
A próbują protestanci w tym ekumenicznym dialogu pokazać jak daleko jest krk od biblijnego Boga? A co z maryjnością, czyśćcem, relikwiam, czczeniem umarłych, i setkami szalonych praktyk? Czy tych protestanckich rozmówców nie obchodzi już nic poza klepaniem się po plecach z hierarchami katolickimi?
Myślę, że po prostu z nimi nie ma o czym gadać dopóki tkwią w swoim bałwochwalstwie i tradycję wynoszą ponad Słowo Boże. Pogadać to można w sumie z każdym, ale o pogodzie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: KAAN » 26 paź 2017, 10:04

Emberscrowler. pisze:Ale wiem doskonale jak wygląda zdrowa Ekumenia!
Nie ma zdrowej ekumenii.
Jak to Apostołowie nie prowadzili dialogu!?
Nie, apostołowie głosili, że jak mieszasz święte z nieświętym to jesteś przeklęty, nie ma dwóch Ewangelii, jest jedna:

List do Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!

Ewangelia to nie jest kompromis, to jedna wiara raz na zawsze podana świętym.

A z uczonymi greckimi kto tu dyskutował w Dziejach?
Dyskusja i ewangelizacja to nie jet ekumenia, to nie jest bratanie się z herezją.

Było i kulturalnie i w pokoju.
Nie zawsze było kulturalnie, kiedy pojawiło się odstępstwo w zborach to Paweł pisał:

List do Tytusa 1:11 Tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy.

Tak. Owszem. Rzucano potem kamieniami.
No właśnie, wystarczy że się z nimi nie zgodzisz i nie przyjmiesz jakiegoś kompromisu.
Tak więc trzeba dyskutować nawet ekumenicznie.
Dyskusja to nie ekumenia, ekumenia jest zorganizowaną próbą zmuszenia wierzących do kompromisu w fundamentalnych prawdach wiary.
Ale Ekumenizm nie polega na ustępowywaniu kłamstwu.
Niestety polega, kompromis z kłamstwem jest ustępstwem wobec niego.
Ekumenia jest diabelskim wymysłem, jest próbą zaciemnienia Ewangelii przez zmieszanie jej z herezją.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunieteMtl » 26 paź 2017, 11:17

KAAN pisze:Ekumenia jest diabelskim wymysłem, jest próbą zaciemnienia Ewangelii przez zmieszanie jej z herezją.



Oczywiscie.

Wszystkie warunki ruchu ekumenicznego opracowywane sa przez krk.

Polecam zapoznanie sie uwazne z "Raportem o stanie dialogu ekumenicznego w Polsce"


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 26 paź 2017, 12:50

No i sa jeszcze na tym forum osoby trzeźwo myślące na szczescie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości