Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: Wściekłakoza » 02 kwie 2017, 20:50

Jest mi przykro z tego powodu, że Katolicy tak agresywnie podchodzą. Wyjaśniłam im dlaczego odchodzę z KK do K.Baptystów. Otóż:czczenie figurek i obrazów, niepotrzebnie sakramenty(bierzmowanie), chrzest na noworodkach. Zarzucono mi, że nie znam KK( chodź mam 19 lat
0 i tyle lat wyznaje tą wiarę to jakim sposobem mam nie znać. Zaskakuje mnie ślepota katolików którzy mówią, ze klękanie przed figurką jest takie supi, ale w Biblii jest inne zdanie co do takiej czynności. Zarzucono mi, że nie znam wiary Baptystów i mam wyprany mózg przez reformy. Żal mi tyle czasu straconego na gadaniu z nimi. :-x :lol-above: =P


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: MrSponge » 03 kwie 2017, 14:53

Hej. To co opisujesz, to nie jest nienawiść, tylko strach. Sam to widzę więc poniekąd rozumiem o czym piszesz. Gdzie spotkałaś się z nienawiścią, w realu czy w necie? Jak w necie, to niestety nie jest nic dziwnego...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: Wściekłakoza » 04 kwie 2017, 15:06

MrSponge pisze:Hej. To co opisujesz, to nie jest nienawiść, tylko strach. Sam to widzę więc poniekąd rozumiem o czym piszesz. Gdzie spotkałaś się z nienawiścią, w realu czy w necie? Jak w necie, to niestety nie jest nic dziwnego...

W necie. Ale w realu moja rodzina jeszcze nie wie o moich planach. Hymm pewnie będzie wielkie zaskoczenie.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: MrSponge » 04 kwie 2017, 17:28

Jak już pisałem, w necie nienawiść dotyka bardzo wiele osób i to nie tylko ze względu na wyznanie. Wciąż jeszcze mimo wszystko mamy duży poziom anonimowości w necie i jeszcze jakiś czas to się nie zmieni.

Co do reakcji rodziny, to spodziewaj się masakry zwłaszcza, jeżeli to rodzina głęboko zakorzeniona w rzymskim katolicyzmie. Niestety...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: Wściekłakoza » 08 kwie 2017, 19:14

MrSponge pisze:Jak już pisałem, w necie nienawiść dotyka bardzo wiele osób i to nie tylko ze względu na wyznanie. Wciąż jeszcze mimo wszystko mamy duży poziom anonimowości w necie i jeszcze jakiś czas to się nie zmieni.

Co do reakcji rodziny, to spodziewaj się masakry zwłaszcza, jeżeli to rodzina głęboko zakorzeniona w rzymskim katolicyzmie. Niestety...

Chodzi bardziej o moją babcię. Tata ateista, mama się nie określa. Chodź mówi, że wierzy w Boga. Po za tym pomyśleli,że sekta pewne. Ale cóż.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zostałam znienawidzona przez Kościół Katolicki

Postautor: przemko » 10 maja 2017, 23:11

Klaudia, Nie poddawaj się :)
U mnie nawet babcia już wie że jestem baptystą. Przynajmniej z wyznania:)
Moja zmiana spowodowała otwarcie się dialogu na tematy związane z wiarą.


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości