Co to jest "grupa domowa"?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Co to jest "grupa domowa"?

Postautor: Airad » 28 lis 2016, 11:38

Jak w temacie- czym jest grupa domowa w kościołach protestanckich? Czy każdy może na nią przyjść? Co tam się robi? ;-) dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam jeśli umiescilam watek w nieodpowiednim dziale :)


Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co to jest "grupa domowa"?

Postautor: Airad » 28 lis 2016, 11:42

A, i jeszcze moglby mi ktos wyjasnic co to sa " stacje misyjne" jakiegos kosciola?


Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co to jest "grupa domowa"?

Postautor: Airad » 28 lis 2016, 12:42

Dziękuję Efendi :-) a czy moze byc tak ze "grupa domowa" stanowi caly zbór bo to jest stacja misyjna? U mnie w miescie jest taka sytuacja. Jeden Pastor zapraszal mnie na to spotkanie ale nigdy nie bylam na czyms takim, i obawiam sie troche bo pewnie wszyscy sie swietnie znają, stad moje pytanie :)


Marek P
Posty: 13
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:39
wyznanie: Protestant
O mnie: Wierzę, że prawda mnie wyzwoli...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to jest "grupa domowa"?

Postautor: Marek P » 28 lis 2016, 12:53

Grupa domowa to przede wszystkim większa bliskość z pewnymi ludźmi. W zborze czasami nie da się ze wszystkimi tak zwyczajnie po ludzko zaprzyjaźnić. Grupa domowa daje coś takiego - przynajmniej ja to odczuwam.


Awatar użytkownika
qla
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2015, 18:17
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to jest "grupa domowa"?

Postautor: qla » 26 gru 2016, 23:10

To zależy od Kościoła i od Liderów, w każdym to może oznaczać trochę coś innego ale kiedy ja chodziłam na grupy domowe to przede wszystkim czytaliśmy Biblię i modliliśmy się za siebie :) Teraz jestem w grupie uczniowskiej gdzie zazwyczaj jedna osoba naucza a członkowie przygotowują się do założenia własnych grup po odpowiednim położeniu fundamentów... Musisz sprawdzić w danym, konkretnym kościele ale myślę że im bliższe relacje z ludźmi tym lepiej więc grupy domowe zawsze na plus :)


Szczęśliwy mąż, który złożył
swą nadzieję w Panu,
a nie idzie za pyszałkami
i za zwolennikami kłamstw.

Ps 40 5

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości