Pomożecie?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Pomożecie?

Postautor: ToBe » 02 paź 2016, 19:18

Mam wielki dylemat z fragmentem "Jud 1, 20: Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie"
Cz ktoś mógłby chociaż na priv napisać mi co oznacza "w Duchu Świętym się módlcie" i czy to ma związek z modleniem się językami (ku budowaniu swojej wiary)?
Z Panem Bogiem


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?

Postautor: biblijny » 02 paź 2016, 19:30

O modlitwie w Duchu Pismo Święte mówi nie tylko w Liście Judy. Taki rodzaj modlitwy jest też wspomniany w 1 Koryntian 14, 15 oraz w Efezjan 6, 18.

Na czym polega modlitwa w Duchu? Odpowiedź znajdziemy w Rzymian 8, 26: „Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach". Modlitwa w Duchu to zatem modlitwa w obecności Ducha Świętego, modlitwa przez Niego zainspirowana i prowadzona, zgodna z intencją Ducha Świętego.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?

Postautor: ToBe » 02 paź 2016, 19:40

Czyli wspomniany przeze mnie fragment jest powiązany z modlitwą językami? Dobrze rozumiem?
A jeżeli ktoś się nie modli językami to nie modli się w Duchu?chyba nie o to chodzi?
Dzisiaj pastor z mojego zboru wprowadził w mojej głowie zamieszanie dotyczące tego fragmentu,bo do tej pory uważałam że modlitwa w Duchu to modlitwa potrzeby która wyczuwam w sercu (czasem w zaskakującej sytuacji) a dzisiaj pastor przywołał ten fragment na stwierdzenie że "należy się modlić językami aby budować/ wzrastać w relacji z Duchem Świętym.... :-/


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?

Postautor: biblijny » 02 paź 2016, 20:00

ToBe pisze:Czyli wspomniany przeze mnie fragment jest powiązany z modlitwą językami?


Modlitwa w Duchu nie musi być prowadzona poprzez modlitwę językami. Można się modlić w Duchu mówiąc lub myśląc po polsku.

ToBe pisze:Dzisiaj pastor z mojego zboru wprowadził w mojej głowie zamieszanie dotyczące tego fragmentu,bo do tej pory uważałam że modlitwa w Duchu to modlitwa potrzeby która wyczuwam w sercu (czasem w zaskakującej sytuacji) a dzisiaj pastor przywołał ten fragment na stwierdzenie że "należy się modlić językami aby budować/ wzrastać w relacji z Duchem Świętym.... :-/


Twój pastor myli się zupełnie. Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian, rozdział 12 powiada:

(5) I różne są posługi, lecz Pan ten sam. (6) I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich. (7) A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi. (8) Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, (9) inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu. (10) Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. (11) Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.


Jak widzisz, z powyższego fragmentu jasno wynika, że Duch Święty w różnych osobach działa w różny sposób. Jedni mają taki dar, a inni drugi. Nie wszyscy muszą mówić językami, nie wszyscy muszą prorokować, nie wszyscy muszą uzdrawiać itd.

Skoro nie wszyscy mówią językami, a wszyscy mają się modlić w Duchu, to znaczy, że modlitwa w Duchu to nie jest to samo, co modlitwa językami.

Czy teraz jasne?


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?

Postautor: ToBe » 02 paź 2016, 20:15

Tak dziękuję
Do tej pory nie mogłam nic zarzucić dla pastora, jednak dzisiaj "dzisiaj zapaliła się czerwona lampka i nawet pomyślałam żeby wyjsc, ale zaraz usłyszałam w głowie zostań i wysłuchaj do końca.
Dziękuję za pomoc


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?

Postautor: jj » 03 paź 2016, 07:59

ToBe pisze:...


Tu jest przyklad krotkiej modlitwy w Duchu Swietym:

(14) Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (15) Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! (16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(List do Rzymian 8:14-16, Biblia Warszawska)


"Abba" jest w jezykach, konkretnie w starogreckim i znaczy "Tato" :-D

Dobrze, ze wiesz, gdzie sa drzwi. ;)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości