Związek w świetle Biblii

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Związek w świetle Biblii

Postautor: Airad » 22 sie 2016, 11:39

Nie jestem osobą zbyt religijną, ale ciekawi mnie pewna kwestia, mianowicie czy w Biblii są jakieś fragmenty opisujące jak powinien wyglądać związek? Wiem, że to nie poradnik ;) ale
Chodzi o to że nie chodzę do kościoła już prawie od roku, nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz byłam na mszy ale mam cudownego chłopaka którego bardzo kocham, a ktoś mi powiedział że związek bez Boga nie ma szans na przetrwanie. Chłopak też już dawno nie był w kościele, raz na jakiś czas tylko mówi że jak będzie miał wolne w pracy w niedziele to musimy iść do spowiedzi (i tak mówi już od jakiegoś pół roku) :-D
chcę żeby ta relacja przetrwała i umacniała się, i gotowa jestem nawet jakoś się nawracać zacząć, nawet pójść z nim do tej spowiedzi i chodzić na msze, wiem, że to nie powinna być główna motywacja, ale na razie innej nie mam.
więc jak powinien wyglądać związek oparty na Bogu? z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: Imperator » 22 sie 2016, 11:51

Airad pisze:jak powinien wyglądać związek oparty na Bogu? z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)


Poczytaj wpisy na moim blogu z kategorii "Kobieta i Mezczyzna" po troche mysli na ten temat:

http://mlodykalwin.blox.pl/html/1310721 ... tml?891288

Bez nawrocenia do Chrystusa budowa zwiazku opartego na Bogu to jest syzyfowa praca.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: Airad » 22 sie 2016, 12:03

Imperator pisze:
Airad pisze:jak powinien wyglądać związek oparty na Bogu? z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)


Poczytaj wpisy na moim blogu z kategorii "Kobieta i Mezczyzna" po troche mysli na ten temat:


Dzięki, na pewno zajrzę :)


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Związek w świetle Biblii

Postautor: MrSponge » 23 sie 2016, 17:26

Airad pisze:(...) chcę żeby ta relacja przetrwała i umacniała się, i gotowa jestem nawet jakoś się nawracać zacząć, nawet pójść z nim do tej spowiedzi i chodzić na msze, wiem, że to nie powinna być główna motywacja, ale na razie innej nie mam. (...)

Pomyliłaś fora, to nie katolik.pl...
Poza tym to najpierw zakochaj się w Jezusie i w krzyżu. On jest dla Ciebie wzorem mężczyzny, który za swoją oblubienicę oddał życie. Jak będziesz mieć oczy skierowane we właściwą stronę, to będzie OK...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: Samolub » 23 sie 2016, 18:19

Też mam wrażenie jakbym był na forum katolickim w tym wątku.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: marcin_ » 29 sie 2016, 02:18

Ja znam związki zawodowe, w szkole uczyłem się o związkach chemicznych, kiedyś był Związek Radziecki. Co wy tak z tymi związkami?! Jedynym związkiem między kobietą a mężczyzną jest małżeństwo. Zanim zaczniesz szukać odpowiedzi w Piśmie Świętym jak takowy powinien wyglądać, szukaj Boga całym swoim sercem i bądź gotowa wypełniać Jego wolę kiedy On Ci ją objawi. A dalej wszystko będzie jasne.

Wysłane z mojego Galaxy S7 SM-930F przy użyciu Tapatalka


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: n.ellie » 02 wrz 2016, 09:33

Airad, na Deonie i Facebogu masz pełno porad dot. związków bez ślubu :D To jeden z głównych tematów katolików ;-)

Proponuję najpierw skupić się na Bogu, a nie na chłopaku, dla którego "gotowa jesteś nawet się nawrócić". To Bóg ma być całym naszym życiem.

Ale czytaj Pismo Św. jak najbardziej, może ziarenko wiary się w Tobie zasieje. :)



Z perspektywy czasu i mojego nawrócenia stwierdzam, że bez Boga nie da się tworzyć udanego związku/małżeństwa.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: biblijny » 20 wrz 2016, 21:25

Airad pisze:czy w Biblii są jakieś fragmenty opisujące jak powinien wyglądać związek?


Fragmenty biblijne na temat rodziny, małżeństwa, przyjaźni i samotności zbiera i opisuje ten krótki poradnik:
http://www.biblijna.org/pdf/ksiazka1.pdf

Można go sobie też zamówić za darmo w formie papierowej.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek w świetle Biblii

Postautor: krecik » 21 wrz 2016, 10:00

Airad pisze:Nie jestem osobą zbyt religijną, ale ciekawi mnie pewna kwestia, mianowicie czy w Biblii są jakieś fragmenty opisujące jak powinien wyglądać związek? Wiem, że to nie poradnik ;) ale
Chodzi o to że nie chodzę do kościoła już prawie od roku, nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz byłam na mszy ale mam cudownego chłopaka którego bardzo kocham, a ktoś mi powiedział że związek bez Boga nie ma szans na przetrwanie. Chłopak też już dawno nie był w kościele, raz na jakiś czas tylko mówi że jak będzie miał wolne w pracy w niedziele to musimy iść do spowiedzi (i tak mówi już od jakiegoś pół roku) :-D
chcę żeby ta relacja przetrwała i umacniała się, i gotowa jestem nawet jakoś się nawracać zacząć, nawet pójść z nim do tej spowiedzi i chodzić na msze, wiem, że to nie powinna być główna motywacja, ale na razie innej nie mam.
więc jak powinien wyglądać związek oparty na Bogu? z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)


Podobnie jak inni i ja proponuję autentycznie spotkać się z Bogiem. Po tym co napisałaś, to uważam że jesteś w jakiś sposób otwarta na Boże działanie...

W zasadzie to niemal cała Biblia, wskazuje jak powinno wyglądać małżeństwo. Bo związek ten, oraz seks, jest Bożym wynalazkiem, a nie ludzkim.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości