Nazwiska/Lista

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Nazwiska/Lista

Postautor: ToBe » 17 sie 2016, 20:11

Hej to znowu JA:)
Czy mogłabym liczyć na jakąś "dobrą duszę" która pomoże mi stworzyć listę nazwisk pastorów, kaznodziei itp. którzy głoszą "inną ewangelię", którzy sami są zwiedzeni i zwodzą innych?
Np. związanych z ruchem wiary, nowa reformacją itp.
Tak abym widziała kogo unikać, kogo nie czytać i na kogo mieć "baczenie" gdy pastor się kimś posiłkuje.

Dziękuję bardzo
Bóg z Wami


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: niebieska777 » 17 sie 2016, 22:23

pewnie zaroi się tu od nazwisk i zaraz zacznie się dyskusja i przepychanki, że ten to wcale nie jest taki zły, a tamten to to. znajdą się atakujący i zażarci obrońcy. A Tobie kochana ToBe Pan Bóg dał rozum- pomódl się o prowadzenie Ducha Św. , jestem pewna że sama zauważysz z Bożą pomocą, że Ci coś w danej nauce nie pasuje.
Polecam też czytanie Biblii w pierwszej kolejności, a potem słuchanie ludzi, czy to pastorów czy innych wierzących i patrzenie na sprawy w świetle tego, co przeczytałaś.
Bóg z Tobą.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: ToBe » 18 sie 2016, 14:35

Biblię czytam każdego dnia, co nie znaczy że nie chciałabym posłuchać co mają do powiedzenia inni pastorzy i tak np. W jednym temacie mogą głosić prawdę natomiast w innym mijać się z prawdą. A wierzę że tu na forum są osoby które mają doświadczenie dużo większe od mojego, mają przesłuchane dużo więcej kazań różnych kaznodziei itp. I dużo więcej wnikliwie analiz przeprowadzili.
A zadałam to pytanie po długiej modlitwie do Ducha Świętego, ufając że ktoś mi chociaż nakreśli sytuację.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: derko » 18 sie 2016, 15:02

Obawiam się, ze raczej taka lista to bardziej będą preferencje związane z własnymi poglądami i zrozumieniem (lub jej brakiem) pewnych zagadnień związanych z nauczaniem Słowa Bożego. Jest o tyle niebezpieczna o ile wiemy, ze nie ma nieomylnych nauczycieli.
To co nam najbardziej potrzebne to mądrość od Boga i poznanie jego słowa.
(14) Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2 List do Tymoteusza 3

Inaczej staniemy się jak o tym napisał Paweł do koryntian cieleśni
(1) I ja, bracia, nie mogłem mówić do was jako do duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie. (2) Poiłem was mlekiem, nie stałym pokarmem, bo jeszcze go przyjąć nie mogliście, a i teraz jeszcze nie możecie, (3) jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie? (4) Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście? (5) Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan. (6) Ja zasadziłem, Apollos podlał, a wzrost dał Bóg. (7) A zatem ani ten, co sadzi, jest czymś, ani ten, co podlewa, lecz Bóg, który daje wzrost. (8) Bo ten, co sadzi, i ten, co podlewa, jedno mają zadanie i każdy własną zapłatę odbierze według swojej pracy. (9) Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy; wy rolą Bożą, budowlą Bożą jesteście. (10) Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje. (11) Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus. 1 list do Koryntian 3

Pytaj Boga, a co do opinii innych wierzących o nauczycielach to ostrożnie.

:) :roll:


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: Velure » 18 sie 2016, 15:13

W pełni rozumiem prośbę ToBe i nie rozumiem Waszej spychologii i ugłaszczenia problemu. Jeżeli wiemy, że ktoś jest zwodzicielem, oszustem i przekręca ewangelię to powinno się przed takim ostrzegać. Podobnież nie wystawia się kogoś przed mównicą we własnym zborze - nie mając "listów polecających", czyli nie sprawdziwszy kim jest ten człowiek, jak żyje i co głosi. Dlaczego ToBe ma tracić czas na mrówcza pracę detektywa polegającą na bezsensownym słuchaniu kogo popadnie i roztrząsaniu. Po drodze sparzywszy się i być może pójścia za zwodzicielem, zważywszy na to, ze jest to - jak wnioskuję - nowonarodzona osoba - i władze poznawcze ma niewyćwiczone. Można przecież zrobić to poprzez wiadomość prywatną.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: jj » 18 sie 2016, 15:33

Nie da sie. Na forum beda zawsze rozne zdania w zaleznosci od tego, kto sie wypowiada. Charyzmatycy beda zawsze patrzec przez palce na roznego rodzaju "cudakow", a inni beda z kolei przecedzac kazda nauke i szukac najmniejszych watpliwych bledow,
ToBe, pozostaje ci pytac za kazdym razem i wybrac zaufana, bratnia/siostrzana dusze do PW.
Moze ktos sie wysili na taka akualna liste. Ja moge ostrzec przed Torbenem Sondergaardem, bo go akurat znam, a wiem, ze w Polsce cos sie o nim mowi. Poza tym nie czytam nowinek, bo to strata czasu.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: Ian » 18 sie 2016, 15:50

nie starczyłoby miejsca na forum :) ale poczutaj sobie www.zdrowanauka.pl, czasem tam znajdziesz info nt. fałszywych nauczycieli


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: derko » 18 sie 2016, 16:02

Velure, tu nie chodzi o spychologię tylko o zdrowy rozsądek. Jak napisał jj, to faktem jest że dla jednych dany nauczyciel to uwodziciel, dla innych nie.
Do tego wkraczamy na cienką linię bycia sędzią.
To co można napisać to odpowiedzieć na pytanie o danego nauczyciela: "moim zdanie to ... nie polecam" lub coś w tym stylu. Oczywiście, są tacy, co stwierdzą, ze wszyscy (oprócz niego ) to heretycy.
Ja na przykład nie polecam John’a MacArthur’a ;)

:roll: :)


Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: Hierokles » 18 sie 2016, 17:16

Poszukaj forum "Ulica prosta" - tam dostaniesz nie tylko imiona i nazwiska ale i ich daty urodzin, firmy jakie prowadzą łącznie z wypisami z KRS (NIP, REGON) :D

ps. to nie żart.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: kontousunięte1 » 18 sie 2016, 18:52

Hierokles pisze:Poszukaj forum "Ulica prosta" - tam dostaniesz nie tylko imiona i nazwiska ale i ich daty urodzin, firmy jakie prowadzą łącznie z wypisami z KRS (NIP, REGON) :D

ps. to nie żart.

A czy w ogóle wolno takie sprawy upubliczniać? (takie o których piszesz, że na tamtym forum są dane itd.?).
Kiedyś czasami tamto forum czytałam, ale bez logowania i nie pamiętam, abym coś takiego wypatrzyła :eek:


Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: Hierokles » 18 sie 2016, 19:24

kontousunięte1 pisze: A czy w ogóle wolno takie sprawy upubliczniać? (takie o których piszesz, że na tamtym forum są dane itd.?).
Kiedyś czasami tamto forum czytałam, ale bez logowania i nie pamiętam, abym coś takiego wypatrzyła :eek:
Pisałem mając w pamięci głównie ten wątek :

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... df4#p49094

Może przesadziłem ale sądzę że tamtejsi detektywi sporządzą z pamięci taką listę (o ile jeszcze jej nie mają) :)


ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nazwiska/Lista

Postautor: ToBe » 18 sie 2016, 19:27

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, już sobie popatrzę na uliceprosta :)
Z Panem Bogiem:)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości