Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 23:20

No szczegół że księżom pedofilom grozi często najwyżej przeniesienie na inna parafię. A za morderstwo są mniejsze wyroki. Jerzy D. to po prostu męczennik.

Nie został skazany, został uznany za niepoczytalnego to tyle dobrego. Choć wyrok troche godzi w drugie przykazanie, bo jeśli je odbierasz serio to według nich jestes niepoczytalny i niebezpieczny. Kurcze że Jan Kazimierz na to nie wpadł podczas Potopu Szwedzkiego, przecież mógłby całą armię Szwedzką uznać za niepoczytalną i wtrącić do więzienia w Wadowicach. Tyle ile oni obrazów i figur zniszczyli to do dzisiaj jeszcze fabryka Watykańska nie zdążyła uzupełnić. Tego Jerzego D. do Szwecjii niech deportują na pontonie : D

to jak oni tam Ci Szwedzi żyją skoro wszyscy są niepoczytalni : D niepoczytalni sędziowie sądzą poczytalnych czy niepoczytalnych. Skomplikowane to wszystko troche...

Po prostu Sąd powinien stwierdzić na podstawie Biblii, artykuł drugi przykazań Mojżeszowych że Częstochowa to siedlisko bałwochwalstwa, zaaresztować MB Częstochowską i przekazać ją Szwedziej milicjii, co do Jezuitów to karą taka, miesiac siedzenia w worze pokutnym i tarzania się w popiele

co do obywatela Jerzego D. jakąś nagroda za doniesienie w sprawie przestępstwa i oszukiwania ludzi na Jasnej Górze, 10% nagrody z zarekwirowanego złota z Jasnej Góry i Lichenia. Tym złotem załatać dziurę budżetówą, księży z kraju odprawić i przeprowadzić egzorcyzm Polski odwołujący Artymide Efezką królową Polski.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: n.ellie » 20 wrz 2016, 06:42

Norbi pisze:
Samolub pisze:Jeśli zrobisz to co Jerzy D w Częstochowie to masz gwarantowany sukces



I wizję 10 lat wiezienia

Za obrzucenie obrazu żarówkami z farbą grozi mu do 10 lat więzienia.

Przepisy Kodeksu Karnego w PL to z pewnością dzieło Jezuitów ;)


A Nergal może drzeć Biblię dalej, bo pani sędzia stwierdziła, że na jego koncert nikt nie przyszedł się modlić :-P Widać za co katolicy mają Pismo Św.

Faktycznie, chyba lepiej jechać na Jasną Górę :-P
Może i wtedy wypiszą z KRK

Ale tu pojawia się ryzyko, że się dostanie wyrok za niszczenie zabytków :-P

Wydaje mi się jednak, że wpis o chrzcie zostaje na wypadek, jakby ktoś się "nawrócił". ;-)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Norbi » 20 wrz 2016, 10:18

n.ellie pisze:
Norbi pisze:
Samolub pisze:Jeśli zrobisz to co Jerzy D w Częstochowie to masz gwarantowany sukces



I wizję 10 lat wiezienia

Za obrzucenie obrazu żarówkami z farbą grozi mu do 10 lat więzienia.

Przepisy Kodeksu Karnego w PL to z pewnością dzieło Jezuitów ;)


A Nergal może drzeć Biblię dalej, bo pani sędzia stwierdziła, że na jego koncert nikt nie przyszedł się modlić :-P Widać za co katolicy mają Pismo Św.


Ale masz trudny nick :D
Pewnie Cię zaskoczę, ale mnie takie czyny nie obrażają.
Niech sobie drze co chce, o ile tylko jest to jego własność, a nie cudza.
Biblia bez Ducha, który ma moc Słowo spisane ożywić, jest tylko książką, jak każda inna. Ja rozumem jakie emocje mogą wzbudzać takie czyny, jednak osobiście podchodzę do tego z dystansem, bo szkoda nerwów z powodu czyjejś głupoty ;)

n.ellie pisze:Faktycznie, chyba lepiej jechać na Jasną Górę :-P
Może i wtedy wypiszą z KRK

Ale tu pojawia się ryzyko, że się dostanie wyrok za niszczenie zabytków :-P


Dla mnie czyn tego gościa jest przykładem niezdrowego fanatyzmu. Złamał jakieś tam prawo, a jako, że zrobił to w Państwie tylko teoretycznie świeckim to postanowiono go przykładnie ukarać :)

n.ellie pisze:Wydaje mi się jednak, że wpis o chrzcie zostaje na wypadek, jakby ktoś się "nawrócił". ;-)


Dokładnie tak jest i świadczy to tylko o arogancji KRK.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kontousunięte1 » 20 wrz 2016, 10:46

W pełni się zgadzam z twoim wpisem, Norbi.
Ja mam też w nosie co kto robi, byle innych nie krzywdził. A, że podrze biblię, koran czy konstytucję, to widać ma ze sobą problemy. To papier i tyle. Więcej szkody przynoszą inne czyny, które ranią człowieka, sprawiają, że ludzie tracą zaufanie do siebie nawzajem a czasami i do Boga. Najgorsze są słowa, które mogą zranić.
A taki Nergal to pajac.
Ten co oblał obraz to też pajac. Ten obraz jako dzieło sztuki nie ma żadnej wartości.
Ja tak na to patrzę.
Arogancja krk jest porażająca. Właśnie tam wspomniano o tym "nawróceniu", tylko pytam na co? Na kościół chyba, bo o Bogu jakoś mało, oj mało.


Gość
Gender: None specified

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Gość » 20 wrz 2016, 12:04

[quote="kontousunięte1"]W pełni się zgadzam z twoim wpisem, Norbi.
Ja mam też w nosie co kto robi, byle innych nie krzywdził. A, że podrze biblię, koran czy konstytucję, to widać ma ze sobą problemy. To papier i tyle. Więcej szkody przynoszą inne czyny, które ranią człowieka, sprawiają, że ludzie tracą zaufanie do siebie nawzajem a czasami i do Boga. Najgorsze są słowa, które mogą zranić.
A taki Nergal to pajac.
Ten co oblał obraz to też pajac. Ten obraz jako dzieło sztuki nie ma żadnej wartości.
Ja tak na to patrzę.
Arogancja krk jest porażająca. Właśnie tam wspomniano o tym "nawróceniu", tylko pytam na co? Na kościół chyba, bo o Bogu jakoś mało, oj mało.[/quote]

Przytaczając przykład Nergala wlasnie chodziło mi o wybiórcze traktowanie "obrażania uczuć religijnych". Dla katolików Biblia nic nie znaczy i nie chodzi tu o konkretne kartki spojone w jedną całość. Za to obraz jasnogórski jest dla nich święty, cudotwórczy. To tak jakby ten mężczyzna polał farbą żywą Maryję.

KRK pewnie boi się straty na statystykach, więc zapis "chrztu" nadal jest brany pod uwagę do podliczania owieczek. To tak pół żartem, pół serio, bo nie wiem jak jest naprawdę.


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: n.ellie » 20 wrz 2016, 12:04

kontousunięte1 pisze:W pełni się zgadzam z twoim wpisem, Norbi.
Ja mam też w nosie co kto robi, byle innych nie krzywdził. A, że podrze biblię, koran czy konstytucję, to widać ma ze sobą problemy. To papier i tyle. Więcej szkody przynoszą inne czyny, które ranią człowieka, sprawiają, że ludzie tracą zaufanie do siebie nawzajem a czasami i do Boga. Najgorsze są słowa, które mogą zranić.
A taki Nergal to pajac.
Ten co oblał obraz to też pajac. Ten obraz jako dzieło sztuki nie ma żadnej wartości.
Ja tak na to patrzę.
Arogancja krk jest porażająca. Właśnie tam wspomniano o tym "nawróceniu", tylko pytam na co? Na kościół chyba, bo o Bogu jakoś mało, oj mało.


Przytaczając przykład Nergala wlasnie chodziło mi o wybiórcze traktowanie "obrażania uczuć religijnych". Dla katolików Biblia nic nie znaczy i nie chodzi tu o konkretne kartki spojone w jedną całość. Za to obraz jasnogórski jest dla nich święty, cudotwórczy. To tak jakby ten mężczyzna polał farbą żywą Maryję.

KRK pewnie boi się straty na statystykach, więc zapis "chrztu" nadal jest brany pod uwagę do podliczania owieczek. To tak pół żartem, pół serio, bo nie wiem jak jest naprawdę.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 13:13

Nasi sędziowie polscy : D oni lada chwila chyba będą w tarapatach bo widzę że łatwo się dają politycznie rozegrać, jadą po bandzie dając się angażować w obce sprawy. Nie wiadomo czy PIS nie zastąpi ich sprawdzonymi jezuitami.

Jeszcze troche i sądy inkwizycyjne to wcale nie bedzie nic dziwnego.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Norbi » 20 wrz 2016, 13:46

Gość pisze:Przytaczając przykład Nergala wlasnie chodziło mi o wybiórcze traktowanie "obrażania uczuć religijnych". Dla katolików Biblia nic nie znaczy i nie chodzi tu o konkretne kartki spojone w jedną całość. Za to obraz jasnogórski jest dla nich święty, cudotwórczy. To tak jakby ten mężczyzna polał farbą żywą Maryję.


Jest wybiórcze traktowanie zgodne z "narodową" religią i oczekiwaniom jej wyznawców.
Niestety tak to wygląda w PL.
W innych krajach, np. UK , jest inaczej- za obrazę na tle religijnym masz poważny problem i BEZ ZNACZENIA kto kogo obraża. Czyli chociaż w miarę sprawiedliwie.


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: n.ellie » 20 wrz 2016, 13:48

Samolub pisze:Nasi sędziowie polscy : D oni lada chwila chyba będą w tarapatach bo widzę że łatwo się dają politycznie rozegrać, jadą po bandzie dając się angażować w obce sprawy. Nie wiadomo czy PIS nie zastąpi ich sprawdzonymi jezuitami.

Jeszcze troche i sądy inkwizycyjne to wcale nie bedzie nic dziwnego.


Nie no bez przesady z tymi teoriami spiskowymi. :-P A lodówki się nie boisz otworzyć? (Taki żarcik)
W sumie to Efendi ma rację, okoliczności są różne w tych przypadkach, aczkolwiek i tak jest mi trochę smutno widząc takie osoby jak Nergal.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Norbi » 20 wrz 2016, 14:00

Efendi pisze:No i bez przesady że wyrok zapadł taki ze względu na cudowność obrazu, nie sądzę że każdy sędzia w Polsce to przykładny katolik, albo na dodatek podesłany przez jezuitów. ;)


Hehe, z tymi Jezuitami to był sarkazm ;)
Wyrok moim zdaniem był........ dobry.
Uznano go niepoczytalnym, tak?
Pewnie coś w tym racji jest bo człowiek NORMALNY po przestudiowaniu Biblii, nie odczuwa nieodpartej potrzeby zniszczenia wszelkich obiektów bałwochwalczego kultu.
Tzn. mogą się pojawić takie odczucia, myśli by to zniknęło z naszego sąsiedztwa etc.
Jednak takie akcje jaką zrobił ten pan, to już hardcore, wyższy stopień fanatyzmu, podobny do radykalnych islamistów, tylko środki do walki z "bezbożnikami" inne :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 15:16

No wlasnie dla mnie był to sarkazm : D a mój sarkazm to wy na powaznie bierzecie. Jezuici to tylko takie logo, choć każdy wie że na sąd w Polsce wpływa wiele rzeczy w tym nacisk społeczny, kulturowy czy religijny. Jeśli jakąś tendencja się rozwija czy przeważa inna to powoli system idzie w konkretnym kierunku, nie droga rewolucjii ale zawsze jakoś. Myślisz że wojna w Syrii wzięła się z nikąd, po prostu ludzie kupili sobie broń, jedzenie i poszli sobie dla zabawy i idei masła margaryny postrzelać, no jest akcja i reakcja oraz zmiany które odbywają się w danym kierunku.

Śmiem tylko powiedzieć że Polska zmierza w tym wlasnie kierunku. A to że potrzeba na to kilku lat lub rewolucjii to nie ma znaczenia. Liczą się cele i motywację ;) to że komus głowy nie ucieli bo nie mogli lub się bali to tylko pozory. Ja nie oceniam ludzi po pozorach tylko motywacjach =P

twierdzę że gdyby mogli niektórzy to by inkwizycję wprowadzili. A to że nie mogą to nie znaczy że nie chcą =D

to że jezuici dla pozoru się modlą i udają grzecznych nie znaczy że nie potrafią obsługiwać skomplikowanej broni balistycznej czy gadżetów do tortur =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości