Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Postautor: Komandos » 18 cze 2016, 21:35

ja obecnie jestem w kościele ewangelicznych chrześcijan ale jest to kościół babtystyczny i choć byłem krytyczny co do babtystów to wolą Boga było abym tam się znalazł . Odwiedzam w tym samym mieście kościół zielonoświątkowy i Boży w Chrystusie . Z biegiem czasu widzę w każdym z nich jakiś wykolejeńców duchowych choć sam nie jestem idealny ale jak będziesz polegał na kościołach to zawsze się zawiedziesz . Dawaj od siebie a nie patrz ile kto daje . Polegaj na Bogu . Jeszcze jedna sprawa nie słyszałem o tym aby babtyści byli za mordowaniem homoseksualistów . Protestanci też nie są święci nie zależnie od dominacji . Nie potrafią się jednoczyć , jedni drugich obmawiają . W moim mieście są 3 kościoły protestanckie i żadne ze sobą nie wspułpracuja . Każdy z nich uważa się za lepszego .


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Postautor: betme » 19 cze 2016, 00:59

Skoro Jezus naucza że wystarcza 2-3 osoby skupione w Nim to już mam swój "zbór". I to mi wystarczy by się nie zawieść. A kościoły mogę odwiedzać dla pobudzenia wrażliwości, której może w domu nie akcentuje ;-)


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Postautor: Thor » 19 cze 2016, 18:36

krótkie pytanie, krótka odpowiedź
czy musisz należeć do jakiejś konkretnej denominacji czyli instytucji? Moim zdaniem nie musisz. Czy musisz należeć do Kościoła, tzn. do Ciała Chrystusa? Tak, musisz. A to z jaką denominacją konkretną się zwiążesz to twój wybór, twoja odpowiedzialność. Mi bliski jest nurt zielonoświątkowy z uwagi na podkreślenie roli Ducha Świętego i jego rzeczywistą realną obecność w życiu także pod postacią darów. Ale nie podoba mi się z kolei to, że niektórzy mówią iż musisz mówić obcym językiem, by być uznanym przez Boga.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Postautor: Komandos » 21 cze 2016, 20:30

betme pisze:dziekuję. chyba jednak baptyzm. Szkoda tylko, że do bawienia wystarcza im wiara w Chrystusa. A dobre życie? Wiadomo, że się grzeszy, ale jednak trzeba dbać o dobre świadectwo. Z drugiej strony ratuje ich konieczność ewangelizcji społeczeństw, zatem co by nie było samo z siebie jest to dobre

Dokładnie na początek ten kościół może być a do zbawienia Jezus wystarczy .


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy jako chrześcijanin musze należeć do jakiegoś Kościoła?

Postautor: betme » 21 cze 2016, 20:41

Komandos pisze:
betme pisze:dziekuję. chyba jednak baptyzm. Szkoda tylko, że do bawienia wystarcza im wiara w Chrystusa. A dobre życie? Wiadomo, że się grzeszy, ale jednak trzeba dbać o dobre świadectwo. Z drugiej strony ratuje ich konieczność ewangelizcji społeczeństw, zatem co by nie było samo z siebie jest to dobre

Dokładnie na początek ten kościół może być a do zbawienia Jezus wystarczy .

Dzięki. Wiem, że nie mogę należeć do żadnego Kościoła, żeby się nie zawieść jak zmienia nauki. Ale chodzić od czasu do czasu chce może dla weryfikacji swoich myśli. Rodzina w Jezusie to jest nasz Kościół.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości