Biblia w różnych formach

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Biblia w różnych formach

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 18:06

Cześć, to znowu ja ;-)
Nie jestem pewna czy już ten temat był poruszany ani czy to odpowiednia kategoria, ale zaryzykuję.
Czy Pismo Święte czytacie zawsze w wersji papierowej? U mnie w domu jedyna Biblią jaka była to jakaś dla dzieci, a na razie nie stać mnie na kupno porządnego wydania (zresztą gdzie ja bym to trzymała). Więc gdy chce poczytać Pismo sięgam do Internetu (twojabiblia.pl) lub do telefonu (aplikacja na Androida "Pismo Święte"). Wy też korzystacie z podobnych źródeł? Czy może wolicie tradycyjną wersję?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2016, 18:11

Lubię słuchać Biblii - są ku temu spore dziś możliwości


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: Samolub » 24 mar 2016, 20:16

Korzystam z papierowej, jak pisze na forum to korzystam z internetowej bo jest wyszukiwarka czy wystarczy skopiowac a nie przepisywac gdy się dzielisz

Czasami korzystam z internetowej bo wyszukiwarka ułatwia życie, kojarze fragment czy slowa kluczowe ale nie znam wersetow na pamiec : ) fakt niektore rzeczy mam w glowie i wiem gdzie są, ktory rozdzial czy werset, takze internet mi akurat pomaga z Pismem

Moglabys mi polecic link do pobrania jakiejs dobrej aplikacjii?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 20:47

Samolub pisze:Moglabys mi polecic link do pobrania jakiejs dobrej aplikacjii?


Zwykle ściągam z Google Play: Pismo Święte PL od Przemysława Bieruta i Słowo Boże od Chrystusowców. Ale ostrzegam, są to przekłady katolickie, więc nie wiem czy będziesz zainteresowany.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Manaoio
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2015, 17:57
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: Manaoio » 25 mar 2016, 10:51

Jest też taka bardzo fajna aplikacja Biblii (life.church), która jest takim jakby portalem społecznościowym. Można czytać Biblie w różnych przekładach a nawet językach, dzielić się tam ze znajomymi ulubionymi fragmentami z Biblii, tworzyć obrazki z cytatami itd. Ogólnie polecam, szczególnie młodzieży, bo to taki trochę "chrzescijanski facebook" :D


"W tym przejawia się miłość,
że nie my umiłowaliśmy Boga,
ale że On sam nas umiłował
i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy"
(1 Jana 4, 10)
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: MieczDucha » 26 mar 2016, 10:38

Luna pisze:Cześć, to znowu ja ;-)
U mnie w domu jedyna Biblią jaka była to jakaś dla dzieci, a na razie nie stać mnie na kupno porządnego wydania


nie wiem czy mogę tu pisać - w razie czego proszę adminów o wyrozumiałość w tym jednym poście - Luno - chętnie wyślę ci Biblię Warszawską - warto mieć pod ręką Pismo w tradycyjnej formie. Internet dziś jest i dziś może nie być na jakiś czas. Przyjdzie czas, że Biblia będzie zwalczana, na pewno na internecie znikną Biblie online, fora biblijne, blogi chrześcijan itd, więc na prawdę warto mieć Pismo w tradycyjnej formie. Więc nie wstydź się przyjąć ode mnie ją - w razie czego napisz mi prywatną wiadomość , pozdrawiam w miłości Chrystusowej, Dominik

,


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w różnych formach

Postautor: Samolub » 26 mar 2016, 11:27

Luna przekład "Biblia Warszawska" polecam, sam korzystam, czesto slysze interpretacje czy uczestnicze w rozmowach gdzie sa inne przeklady i puki co jest to moj ulubiony

Jeśli Mieczducha chce Ci go wysłać smialo bierz. Oczywiscie inne przeklady z kilkoma wyjatkami też sa niczego sobie, masz Tysiaclatke Katolicką to lepiej czytac Tysiaclatke niz wogóle.
Gdybym mial jakies egzemplarze odrazu bym sie podzielil, swoją Biblie otrzymałem kilka lat temu od pewnej osoby.

Jest mała i poreczna
Chyba zakupie sobie nową, interesuje mnie porecznosc oraz estetyka. Jesli mozecie polecic jakas strone, sklep to bylbym wdzieczny


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości