Jak rozmawiać?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jak rozmawiać?

Postautor: Sebek » 11 mar 2016, 13:02

Hej

Pomóżcie kochani jak rozmawiać o swoim nawróceniu,jak nieść dobra nowinę?
Odkąd przyjąłem Jezusa do mojego serca chciałbym się tym dzielić z każdym.Chciałbym żeby moi bliscy,znajomi,rodzina poczuli ta miłość,radość,spokój tak jak ja to odczuwam odkąd powierzyłem moje życie Bogu.
Moja zona jest niewierząca,rodzice też .a dodatkowo siostra została parę lat temu muzułmanką :eek: Wystarczy że tylko coś wspomnę to zaraz są głupie uśmieszki i patrzenie jak na wariata heh
Modlę się do Pana aby dał mi siłę i mądrość do rozmowy ale mam w środku taka jakby blokadę.


Pozdrawiam


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozmawiać?

Postautor: konto skasowane » 11 mar 2016, 15:55

Z jakiego powodu żona zmieniła wyznanie? Interesowała się tym wcześniej? Dzieci macie?


.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozmawiać?

Postautor: login2 » 11 mar 2016, 17:15

Sebek każdy jeden chrześcijanin ma ten problem do przezwyciężenia. Nie wiem może znajdziesz kogoś kto z oświadczenia ci powie jak on sobie z tym poradził. Ja ci mogę dać biblijną wskazówkę.

W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych (19) i za mnie, aby mi, kiedy otworzę usta moje, dana była mowa do śmiałego zwiastowania ewangelii


A teraz, Panie, spójrz na pogróżki ich i dozwól sługom twoim, aby głosili z całą odwagą Słowo twoje, (30) gdy Ty wyciągasz rękę, aby uzdrawiać i aby się działy znaki i cuda przez imię świętego Syna twego, Jezusa. (31) A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże.


Modlitwa.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozmawiać?

Postautor: Sebek » 11 mar 2016, 19:26

dr.sky pisze:Z jakiego powodu żona zmieniła wyznanie? Interesowała się tym wcześniej? Dzieci macie?


Moja siostra zmieniła wyznanie a nie żona. Siostra poznała muzułmanina i tak się zaczęło.Tak mamy synka.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozmawiać?

Postautor: wisnia2168 » 11 mar 2016, 22:29

Ja bym ewangelizację zaczął od uświadomienia ich, że żyją w grzechu i potrzebują Chrystusa. Opoeiedz im jak Jezus zmienił twoje życie, dawaj imprzykład swoimi czynami i módl się za nich. W rozmowie gdy im opowiadasz o Jezusie rób to z emocjami, niech poczują jakie uczucia się w Tobie rodzą, niech zobaczą namiastkę Bożej miłości, która przez Ciebie przemówi. Pokaż emocjami chociaż w małym stopniu to, czego doświadczasz podczas kontaktu z Bogiem


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak rozmawiać?

Postautor: konto skasowane » 11 mar 2016, 22:29

Coś mi się źle przeczytało chyba. Przepraszam.
Zawsze mnie zastanawia co takiego atrakcyjnego można znaleźć w islamie. Potem taki mąż namawia żonę do odwiedzin rodziny w Syrii i już nigdy stamtąd nie wraca.


.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości