Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Jaaqob » 29 wrz 2015, 01:11

beth223 pisze:Ostatnio postanowiłam że zbliżę sie bardziej do Boga,przyjmę chrzest przez zanurzenie,znajdę swój Kościół itp


I powiem Ci, że to najlepsza decyzja, jaką możesz teraz podjąć. Zbliż się do Boga - to z całą pewnością zmieni Twoją sytuację (Ps 91:1). Poznaj Go - a zdobędziesz życie wieczne (J 17:3). Uwierz i przyjmij chrzest, a zostaniesz zbawiona (Mk 16:16). Piszesz, że chcesz "znaleźć swój Kościół", w jaki sposób? Kościół jest tylko jeden i nie jest Twój tylko Jezusa. Czy rzeczywiście chcesz znaleźć siebie w zborze, czy Jezusa? :P

Mam nadzieję, że nie skupiasz się zbytnio na krytyce KK. Babilon, nie-Babilon - trzeba wyjść. I zająć się swoim zbawieniem. Cała nagonka na KK przypomina mi grzebanie w śmieciach. Człowiek, który zobaczył blask Prawdy wraca jak dzieciak do piaskownicy, żeby się trochę dla frajdy upaprać...

Jak zobaczyłaś już, że droga Boga jest prosta, to staraj się nią chodzić i nie rozmyślaj o tym co było.

Współczuję Ci, jeśli chodzi o te wszystkie nieprzyjemności związane z rodziną.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Ian » 29 wrz 2015, 07:56

Beth, pytasz o egzorcyzmy katolickie i podajsze przykład Anneliese Michel. Akurat jej przypadek świadczy bardzo na niekorzyść katolickich egzorcyzmów. Demony przecież nie opuściły jej ciała, a ona zmarła. Mimo egzorcyzmów, cały czas objawiała się jej zjawa oszukując, że Annelise cierpi aby zbawić innych ludzi co jest niebiblijnym kłamstwem. Uważam że to wynikało ze sposobu w jaki katoliccy duchowni próbowali wypędzić demona - wszystko robili w imieniu Marii, zamiast w imieniu Jezusa Chrystusa. Natomiast nie mam wiedzy czy katolickie egzorcyzmy - jeżeli są odprawiane prawidłowo, tzn. w imieniu Jezusa - są skuteczne. Być może tak. Ale na pewno nie jeśli są przeprowadzane w sposób taki jak w było w przypadku Annelise.

Po tym jak już porzuciłam katolicyzm to czekał mnie kolejny szok: Jak to możliwe że ja wcześniej tego wszystkiego nie dostrzegałam? To straszne


Też tak mam, do tej pory nie rozumiem jak mogłem tkwić w takich kłamstwach. Ale tłumczę to sobie tym, że nie znałem nic innego poza katolicyzmem i nie znałem dobrze Biblii dlatego łatwo się zwiodłem. To dotyczy każdego, szatan wykorzystuje niezbajomość Boga do zwodzenia ludzi. Dlatego najważniejsza rzecz na początku to poznawanie Boga co przybliży człowieka do Niego i ochroni przed fałszem.

Co do biblijnych wspólnot w Lublinie to jest ich kilka. Luteran nie polecam, bo zbliżyli się do Kościoła katolickiego, są ekumeniczni. Ja bym wybrał Kościół Wolnych Chrześcijan w Lublinie.

MrSponge pisze:Inna sprawa, że nie wszystko co "protestanckie" można łykać bez gryzienia - jest wiele zwodniczych nauk pod otoczką "protestantyzmu". ;-)

To bardzo ważne i dobrze że Pan Gąbka zwrócił na to uwagę. W protestantzmie przemyconych zostało wiele fałszywych nauk dlatego niezwykle ważne jest bycie czujnym, aby nie ulec zwiedzeniu. Jest wiele wspólnot nazywanych "protestanckimi", które odleciały od Biblii na wiele różnych stron. Poznawaj Pismo abyś umiała rozróżniać prawdę od fałszu. Najłatwiej jest zwieść osobę nie znającą dobrze Biblii.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: konto skasowane » 29 wrz 2015, 08:44

beth223, katolicy swojej religii są wyuczeni, jak w młodości alfabetu. Religia ta przekazywana jest pokoleniowo z dziadów na rodziców z rodziców na dzieci itd, tak, że są to bardzo silne przyzwyczajenia. Tego nie da się tak po prostu zabrać, bo są tym przesiąknięci do szpiku kości. To jest wmawianie komuś że 2+2 nie jest 4. Napisane jest, że z powodu Jezusa w rodzinie nastąpi rozłam i wystąpi ojciec przeciwko swojemu dziecku lub matka przeciwko ojcu etc. Ty się powinnaś cieszyć, że to ciebie Jezus wybrał i pociągnął. Resztę musisz powierzyć Jemu. Możesz się modlić aby pociągnął jeszcze kogoś z twojej rodziny. Ale wchodzenie w różnice teologiczne nie przyniesie efektów, bo dla typowego katola katolicyzm jest bardzo wygodną religią. Przynależysz do kościoła = jesteś bezpieczny. Natomiast żywa wiara, to wymagania w uświęcaniu i wzroście duchowym, zapieranie siebie, odrzucanie grzechu. Typowy katol myśli "Panie, a co ja takiego robię? Kogo ja skrzywdziłem? Temu pomogłem, tamtej pomogłem, a kto jest idealny?


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 10:13

Może zacznij od najblliższego dzego zbor np Zielonych. ja tam lubie czasem do nich pójść w ten piątek o 18 jest naborzeństwo w w-WIE NA sIENNEJ A WŁASNIE JESTEM W w-WIE więc zajde sobie właszcza ze lubie wieczorowe naborzeństwa , nabuzować się na noc Jezusem i wracac po ciemk z koscioła z głowa pełną Jezusa , mila sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: kontousunięte1 » 29 wrz 2015, 10:34

Kod: Zaznacz cały

MrSponge

Ja ostatnio powiedziałam ŚJ,że wierzę tylko i wyłącznie w Gazetę Wyborczą :rotfl: i już od kilku miesięcy mam spokój. Może skreślili mnie z listy jako nieroformowalną :lmao: :evil:
Kilka razy próbowałam o Jezusie pogadać zamiast o gazetkach,które wciskali, ale szybko uciekali. A z GW pomogło. Może opatentuję :mrgreen:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 11:22

Ostatnia ich taktyka to pytanie, kto rzadzi swiatem
Zapewne Katolikow tak nagabuja bo w odpowiedziach sugerowanych- Bog, czlowiek, ktos inny.

Mnie nigdy nie meczyli. Szczerze ksiadz tez przychodzi do ludzi, tylko odrazu po pieniadze


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Ian » 29 wrz 2015, 11:32

kontousunięte1 pisze:

Kod: Zaznacz cały

MrSponge

Ja ostatnio powiedziałam ŚJ,że wierzę tylko i wyłącznie w Gazetę Wyborczą :rotfl: i już od kilku miesięcy mam spokój. Może skreślili mnie z listy jako nieroformowalną :lmao: :evil:
Kilka razy próbowałam o Jezusie pogadać zamiast o gazetkach,które wciskali, ale szybko uciekali. A z GW pomogło. Może opatentuję :mrgreen:

A nie wystarczyło powiedzieć, że nie życzysz sobie odwiedzin?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
beth223
Posty: 39
Rejestracja: 15 lis 2014, 12:31
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: beth223 » 29 wrz 2015, 12:04

Jeszcze inną smutną rzecz zauważyłam w mojej rodzinie i ogólnie u większości katolików oprócz mojej mamy, ze wstydzą się rozmawiać o Bogu. A szkoda,bo jak tylko porusza sie temat to tata zaczyna sie czuć nieswojo,i pytac po co mi to potrzebne,i ze nie jestem mądrzejsza od tych wszystkich papieży,uczonych i teologów katolickich. On chyba wolał jak chodziłam na imprezy i piłam alkohol od czasu do czasu. Nie powiedział mi tego ale widać było po nim.Bo później mówił że zdziwaczałam po co Ci czytanie Biblii? "Do kościoła chodzić i sakramenty przyjmować bo na razie to idziesz do piekła"ale udało mi sie go namówić parę razy na czytanie Biblii. Niestety parę razy doznałam szoku do czego prowadzi nie czytanie Pisma,kiedy podczas rozmowy z tatą dowiedziałam sie od niego że nie rodzimy się z grzechem pierworodnym a na pewno nie dzieci o.O oj dużo tego nie ma co przytaczac bo pewnie macie podobne historie. Ja sie tylko zastanawiam czy on w ogóle zna Boga, chyba nie, boi sie Staro Testamentowego Boga i uważa ze powinniśmy czytać Nowy Testament że ten jest dla nas chrześcijan. Jak można kochać Boga kiedy się Go nie zna? Ale ja wierzę że i dla nich kiedyś przyjdzie czas na prawdziwe poznanie Boga. Jest nadzieja kiedy oni chcą czytać Biblię razem:)

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 12:29

A jak rozumiesz taki grzech pierworodny?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
beth223
Posty: 39
Rejestracja: 15 lis 2014, 12:31
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: beth223 » 29 wrz 2015, 12:44

Ja rozumiem to tak, że wszyscy jesteśmy nim naznaczenii przez grzech pierwszych rodziców, jest to jakby "wpisane" w nasz kod dna i tylko odkupieńcza krew Jezusa może nas obmyć z tego grzechu i wiara w Niego i podążanie za Nim. Nikt niestety nie jest wolny od niego, nawet małe i niewinne dzieci chociaż uważam że dzieci kiedy umrą idą do nieba tu jest trochę inaczej. Dlatego jak usłyszałam od taty że on nie do końca w to wierzy to starałam się mu wyjaśnić czemu to co on uważa jest nie biblijne pytając po co Jezus przyszedł w takim razie na świat skoro grzechu pierworodnego nie ma.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 12:53

Nie ma grzechu który przechodzi z ojca na syna przez wszystkie pokolenia, są skutki tego grzechu kara smierci jaka dał Bóg za to nieposłuszeństwo i poznanie tego co złe oraz wszystkie konsekwencje opisane w Genesis no ze ziemia bedzie osty rodzić i ciernie ze w pocie czoła ....itp ale nie jesteś winna grzechu pierworodnego tylko niestety konsekwencje wygnania z raju sa, urodziłaś sie już poza rajem wiec w tym uczestniczysz. Ofiara Jezusa oczyszcza nas z naszych grzechów a nie cudzych,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 13:02

No to ciekawie ^^"
A co bedzie jak sie rodzinka nawroci?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
beth223
Posty: 39
Rejestracja: 15 lis 2014, 12:31
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: beth223 » 29 wrz 2015, 13:05

Ian, dzięki za rady. Słyszałam o Kościele Wolnych Chrześcijan i myślę że ich odwiedzę. Tak naprawdę to chyba mogłabym się odnaleźć w większości wspólnot chrześcijańskich po zapoznaniu się z ich naukami, oprócz ŚJ oczywiście ;] Przez jakiś czas byłam zafascynowana społecznością mesjańskich Żydów i ich teologią bo słyszałam że i chrześcijanie do nich należą, tzn oczywiście wspólnota wspólnocie nie równa i słyszałam że w niektórych chrześcijanie dają się obrzezać co oczywiście kategorycznie odrzucam, nie o tych mówię tylko tych którzy przyjmują ewangelię bez żydowskich rytuałów świętując niektóre święta biblijne które Jezus obchodził. Był też czas kiedy odpowiadała mi teologia i nauczanie Adwentystów Dnia Siódmego ale bez czytań ich prorokini ale bez tego podobno nie przyjmują do zboru jeśli się tego nie akceptuje, tak więc te wszystkie fascynacje były wcześniej. Ale na chwilę obecną to myślę że zacznę od zielonoświątkowców,baptystów i wolnych chrześcijan i zobaczę jak tam będzie:)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: kontousunięte1 » 29 wrz 2015, 13:09

Ian pisze:
kontousunięte1 pisze:

Kod: Zaznacz cały

MrSponge

Ja ostatnio powiedziałam ŚJ,że wierzę tylko i wyłącznie w Gazetę Wyborczą :rotfl: i już od kilku miesięcy mam spokój. Może skreślili mnie z listy jako nieroformowalną :lmao: :evil:
Kilka razy próbowałam o Jezusie pogadać zamiast o gazetkach,które wciskali, ale szybko uciekali. A z GW pomogło. Może opatentuję :mrgreen:

A nie wystarczyło powiedzieć, że nie życzysz sobie odwiedzin?

Nie,to że nie życzę sobie mówiłam od lat,a także próbowałam inaczej zniechęcać,ale nic nie pomogło.
Dopiero postraszenie Wyborczą dało efekt. Mam nadzieję,że trwały. :mrgreen:

Kod: Zaznacz cały


beth223   

wstydzą się rozmawiać o Bogu

A to nic nowego. Swobodnie o Bogu,Jezusie można porozmawiać tylko w gronie protestantów. Zauważyłam to,że ludzie /nie tylko rodzina/ traktują takie rozmowy, jak by się mówiło o jakichś bardzo wstydliwych,nieprzyzwoitych sprawach. Ciekawe ,że jak ktoś przeklina,bluzga na prawo i lewo to wszyscy są zadowoleni,ale niech no padnie jakieś zdanie o Bogu to katastrofa.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przesadny kult Maryjny w rodzinie, problemy. demon? zły duch?

Postautor: Dragonar » 29 wrz 2015, 13:24

kontousunięte1 pisze:A to nic nowego. Swobodnie o Bogu,Jezusie można porozmawiać tylko w gronie protestantów. Zauważyłam to,że ludzie /nie tylko rodzina/ traktują takie rozmowy, jak by się mówiło o jakichś bardzo wstydliwych,nieprzyzwoitych sprawach. Ciekawe ,że jak ktoś przeklina,bluzga na prawo i lewo to wszyscy są zadowoleni,ale niech no padnie jakieś zdanie o Bogu to katastrofa.

Nie zawsze tak jest. Z kolegą-katolikiem rozmawiam o Bogu i nie wzdryga się podczas tej rozmowy, jakby mówiono o czymś nieprzyzwoitym. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości