Poszukuje zboru w UK

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Tomaszz
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, 23:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Poszukuje zboru w UK

Postautor: Tomaszz » 11 gru 2014, 12:15

Witajcie

Chciałbym się Was zapytać czy znacie jakiś Zbór godny polecenia w Wielkiej Brytanii?
Może jakiś pastor? Linki na Youtube?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje zboru w UK

Postautor: Lash » 12 gru 2014, 19:13

Tomaszz pisze:Witajcie

Chciałbym się Was zapytać czy znacie jakiś Zbór godny polecenia w Wielkiej Brytanii?
Może jakiś pastor? Linki na Youtube?

gdzie?
Edynburg?
Birmingham
Czy Londyn ???


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Tomaszz
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, 23:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomaszz » 12 gru 2014, 19:49

Mieszkam w Wolverhampton ale może być Birmingham mam niedaleko


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 gru 2014, 22:06

Tomaszz pisze:Mieszkam w Wolverhampton ale może być Birmingham mam niedaleko

Mieszkałem niedaleko Wolverhampton. Studiujesz tam?
Jakie kościoły bardziej cie interesują charyzmatyczne czy niecharyzmatyczne


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Tomaszz
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, 23:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomaszz » 13 gru 2014, 22:55

W zasadzie to coś w "stylu" baptystów. Tutaj w Wielkiej Brytanii roi się od różnej maści kościołów i zborów.
Zapomniałem dodać że nie studiuje, prowadzę własną działalność gospodarczą(biuro) i mieszkam na stałe, w Polsce chodziłem do kościoła Chrzescijan Baptystów.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 gru 2014, 00:10

Tomaszz pisze:W zasadzie to coś w "stylu" baptystów. Tutaj w Wielkiej Brytanii roi się od różnej maści kościołów i zborów.
Zapomniałem dodać że nie studiuje, prowadzę własną działalność gospodarczą(biuro) i mieszkam na stałe, w Polsce chodziłem do kościoła Chrzescijan Baptystów.


W Stafford masz baptystów całkiem duży zbór i całkiem prężny. M6 dojedziesz w mniej niż 20 minut. Byłem tam kilka razy.


http://www.risingbrook.org/Group/Group.aspx?ID=85376

W innych baptystycznych bliżej ciebie nie byłem
W wolwerhampton masz

http://tabbaptistchurch.org.uk/?page_id=165

troche poza ...
http://www.bilstonbaptist.co.uk/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
motyr
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hinckley (UK)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: motyr » 09 lut 2015, 14:27

Witam

Wraz z zona i dwojka przyjaciol mieszkamy w Hinckley, ktore jest calkiem nie daleko Birmingham. Uczesczamy do kosciola babtystycznego Mount Road Baptist Church. Kosciol na Mount road jest moze troche "starej daty" natomiast nauczanie (kazania) jest pierwsza klasa. Polecam przesluchanie kazan ze strony:
http://www.mountroadbaptist.org/categor ... g-sermons/
http://www.mountroadbaptist.org/categor ... g-sermons/
sa jeszcze starsze kazania ale troche "ukryte" ale jakby co to moge je znalezc i linka podeslac.

Jesli Bog da to planyjemy takze organizowanie spotkan dla polakow z okolic, zarowno wierzacych jak i (jescze) nie wierzacych. Tak wiec jezeli jest ktos zainteresowany to prosze o kontakt. Mamy mozliwosc zakwaterowania kilku osob, a mysle ze jak bedzie taka potrzeba to i wiecej.

Pozdrawiamy i niech Bog bedzie z Wami.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 lut 2015, 23:25

motyr pisze:Mount Road Baptist Church. Kosciol na Mount road jest moze troche "starej daty" natomiast nauczanie (kazania) jest pierwsza klasa.


Oto powod dlaczego macie dobre kazania, bo jest dobra teologia (kalwinska):

The doctrinal position of the church is reflected in our Articles of Faith, as stated in Part 1 of our Church Constitution, stand in the life of historical Baptist confessions of faith such as the London Baptist Confession of 1689.


Konfesja Londyska to przepisanie naszej prezbiterianskiej (Konfesja Westminsterska), z wylaczeniem prezbiterianskich charakterystyk i wstawieniem baptystycznych. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
tomamalin
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2016, 19:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje zboru w UK

Postautor: tomamalin » 13 lip 2016, 19:32

Witam,

Chcialbym odsiezyc temat,

Mieszkam obecnie w Birmingham - Kings Norton,
Nie jestem zadnym "skategoryzowanym" chrzescijaninem, ale chetnie spotkam sie z ludzmi nalezacymi do Jezusa, pogadam o Bogu, pomodle sie.
Generalnie po prostu brakuje mi tego tutaj :)


pretty
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2016, 23:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje zboru w UK

Postautor: pretty » 10 wrz 2016, 23:09

Ja rowniez chetnie spotkam sie z ludzmi wierzacymi.
Mieszkam w Cambridge.

Jesli ktos z was slyszal o jakims polskim zborze w Cambridge lub okalicach, prosze o kontakt.

Dzieki :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje zboru w UK

Postautor: Imperator » 10 wrz 2016, 23:20

pretty pisze:Ja rowniez chetnie spotkam sie z ludzmi wierzacymi.
Mieszkam w Cambridge.
Jesli ktos z was slyszal o jakims polskim zborze w Cambridge lub okalicach, prosze o kontakt.


Najlepszy zbor w Cambridge: http://www.cambridgepres.org.uk/


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje zboru w UK

Postautor: Filip » 11 wrz 2016, 00:24

Imperator pisze:Najlepszy zbor w Cambridge: http://www.cambridgepres.org.uk/


Potwierdzam. Chodziłem tam dwa miesiące i zawsze będę chętnie tam wracał jeżeli akurat znajdę się w Cambridge ;-)

Poza tym warte polecenia w Cambridge są też: Eden (reformowani baptyści, miewają wymiany pulpitu z Cambridge Presbyterian) a z ewangelikalnych anglikańskich Christ Church i St Andrew the Great. Po polsku to w Cambridge są chyba tylko msze katolickie :-P


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości