Jak polepszyć koncentrację i pracę mózgu?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak polepszyć koncentrację i pracę mózgu?

Postautor: Coco » 23 lis 2014, 19:26

Czy ktoś z was ma dobry, wypróbowany sposób? Słyszałam o kwasach omega - brałam przez krótki okres (2 miesiące) kapsułki, nie było efektów. Zastanawiam się nad kupnem oleju lnianego, który zawiera dużo omega 3. Poza tym wiem o aktywności fizycznej, dopiero z tym zaczynam, jednak to nie zawsze tęz pomaga.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lis 2014, 19:30

Coco pisze:Zastanawiam się nad kupnem oleju lnianego, który zawiera dużo omega 3.

Zaproponowałbym Ci tu kupować olej lniany: http://zielonynurt.pl/pl/cat/70/oleje


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 23 lis 2014, 19:46

Zbyszekg4, dzięki, jednak czy będzie różnica, jeśli kupię po prostu stacjonarnie zimnotłoczony olej? Zwykle zakupy w internecie robię w ostateczności...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 23 lis 2014, 20:00

Mózg ma zdolności regeneracyjne. Najlepsze są ćwiczenia umysłowe lub gry logiczne. Ćwiczenia fizyczne są dobre, a nie musisz sie katować. Wystarczy 15 minut. Wyeliminuj wszystko co tobie przeszkadza przy pracy - o ile to możliwe. Muzyka klasyczna także wpływa pozytywnie na prace umysłu. Polecam Mozarta lub Szopena. Ze wspomagaczy naturalnych stosuję yerba mate.


.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 23 lis 2014, 20:02

Kiszona kapusta i kiszone ogórki generalnie dobrze wpływają na układ nerwowy :)
Poza tym właśnie aktywność fizyczna: mięśnie odpoczywają w spoczynku, ale układ nerwowy odpoczywa w ruchu.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lis 2014, 20:39

Coco pisze:jednak czy będzie różnica, jeśli kupię po prostu stacjonarnie zimnotłoczony olej?

Ale zadbaj by to był olej z lodówki, a nie z lady sklepowej za szybą w dzień słoneczny...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lis 2014, 11:18

Zbyszekg4 pisze:Zaproponowałbym Ci tu kupować olej lniany: http://zielonynurt.pl/pl/cat/70/oleje

Ja skorzystam. Tak się nauczyłam pracując w słonecznej Italii i odkąd wróciłam staram się używać tylko oliwy z oliwek. Prawda jest taka,że nasze z marketów to jakiś "dziw nad dziwy".Jeszcze nie trafiłam na taki,jaki używano we Włoszech.
Piszesz,że z lodówki? Tu się nie zgodzę. Do lodówki podobno oleju w ogóle się nie stawia. Ale może masz na myśli lniany, więc tego nie wiem. :-D


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 24 lis 2014, 11:27

Zdecydowanie aktywnosc fizyczna, przy okazji powstaja endorfiny :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lis 2014, 11:53

Nick pisze:Zdecydowanie aktywnosc fizyczna,

To prawda, też zauważyłam u siebie mocny spadek koncentracji i gorsze myślenie, odkąd w czerwcu umarł mój pies. Przestałam chodzić na spacery, a teraz w ogóle prawie nie wychodzę. Koniecznie trzeba się zmobilizować i ruszyć zad /mój/. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lis 2014, 12:58

kontousunięte1 pisze:Do lodówki podobno oleju w ogóle się nie stawia. Ale może masz na myśli lniany

Tak, lniany! :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 lis 2014, 15:38

Umysł potrzebuje tak samo energii jak nasze mięśnie. Dla osób zmęczonych polecam obfite śniadania a jeżeli ktoś lubi kawę to powinien wzbogacać je takę o magnez. Najlepiej w ogóle kawę odrzucić.

http://www.superumysl.pl/artykuly/77/0/ ... 85ce_nauce

Oczywiście jak by pozostać tylko takim żywieniu to można się zagłodzić. :yes:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 24 lis 2014, 16:14

Chcę wierzyć pisze:Umysł potrzebuje tak samo energii jak nasze mięśnie. Dla osób zmęczonych polecam obfite śniadania a jeżeli ktoś lubi kawę to powinien wzbogacać je takę o magnez. Najlepiej w ogóle kawę odrzucić.

http://www.superumysl.pl/artykuly/77/0/ ... 85ce_nauce

Oczywiście jak by pozostać tylko takim żywieniu to można się zagłodzić. :yes:

Z tego co wiem, to jest naukowe udowodnione, że regularne picie jednej, ewentualnie dwóch kaw dziennie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, a wręcz działa stymulująco. Problem pojawia się dopiero przy większych ilościach, np. kilku kawach dziennie. Masz natomiast rację z magnezem - kawa go wypłukuje i warto się w niego zaopatrzyć, jeżeli pije się kawę.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 24 lis 2014, 18:37

Ja na pamięć i koncentrację od tygodnia biorę lecytynę, zobaczymy czy pomoże, bo z pamięcią krótkotrwałą u mnie kłopot ogromny.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lis 2014, 18:47

Chcę wierzyć pisze: obfite śniadania a jeżeli ktoś lubi kawę to powinien wzbogacać je takę o magnez. Najlepiej w ogóle kawę odrzucić.

To po co żyć :!: :?: Kawa szkodzi, herbata podobno jeszcze bardziej, woda zatruta piwa nie lubię,wódki,wina itp.też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a obfite śniadanie-koszmar. Rano tylko kawa i papieros, wtedy można bez kija do mnie podejść :lol-sweat: :hihi:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lis 2014, 18:49

Dragonar pisze: Masz natomiast rację z magnezem

To prawda i dodam,że warto okresowo witaminę C jeść.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości