prosze o klik - deklaracja przeciw planom UE

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 20 lis 2008, 19:56

julaine pisze:marzy ci się prezydentura, jako jedynemu obywatelowi

Nie. Nawet nie biore udzialu w wyborach - jestem apolityczny i aspoleczny.
julaine pisze:prawo świeckie nie jest od tego, żeby chronić głupców przed nimi samymi

To po co ten klik z poczatku tematu??? To wlasnie do tego taki klik prowadzi.

Co do roli Panstwa - nie wypowiem sie - nie mam tego ani przelyslanego ani usystematyzowanego. Roboczo przyjmuje to co napisales/as jak objawienie.

julaine pisze:aha. my możemy tylko osądzać...


?? osadzac - co?? raczej ten zarzut kieruj do reklamodawczyni linka, gdzie odsadza sie prawa doroslych ludzi do zawierania umow ...


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 20 lis 2008, 20:16

julaine pisze:chyba, że jesteś piewcą zamordyzmu

Wlasnie nie jestem - dlatego nie kliknalem w linka w ktorego inni zwolenicy zamordyzmu klikneli.
Uwazam, ze czlowiek ma prawo do pomylek - i nie odbieram homosiom praw do zawierania cywilnych czy koscielnych umow - i z calego serca im blogoslawie.
Cynthia pisze:Nie potrafisz powiedzieć jakie to dowody. Bo nie ma możliwości, żeby takie były.

WOW - czuje sie doceniony. Czyli jakby byly - zakladasz, ze bym o nich wiedzial - dopiescilas mnie :-)
Niestety nie jestem madry jak Daniel, nie wiem wielu rzeczy - zwlaszcz jestem laikiem jesli chodzi o beduinskie zwyczaje ludow pustyni.
Generalnie Izraelici nie mieli takich obrzydliwych zwyczajow jak ich sasiedzi - ktorzy, np. kilkuletnim dziewczynkom do dzis - nozem lub skalpelem wykonanym z rozbitej butelki wycinaja zewnetrzne narzady plciowe a wejscie do pochwy starannie zszywaja. W noc poslubna oblubieniec takiej beduinki - nozem lub innym ostrym narzedziem otwiera - to co jego. Slady sa i krzyku jest sporo. Występuje głównie w Etiopii (również praktykowane przez etiopskich Żydów), Kenii (gdzie dominującą religią jest chrześcijaństwo), Erytrei, Sierra Leone, Sudanie, Somalii, Gambii, Czadzie, Mali, Nigerii, Kamerunie, Indonezji itd.

Podejrzewam, ze potomkowie Jakuba nie mieli takich zwyczajow - ale mozliwe ze te ktore mieli - z rownie duza precyzja pozwalaly okreslic, ze dziewcze przed nie uprawialo nierzadu.

reszta tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie_kobiet


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 20 lis 2008, 20:23

Cynthia pisze:Albo kobieta miała szczęście i miała kochającego męża lub kochających rodziców, albo miała nieszczęście bo nikt jej nie kochał i wtedy ...

No tak i Bog to ratyfikowal??? zastanow sie nad tym - bo to nie ze mna dyskusja, gdyz to nie ja te slowa dokleilem do Twojej Biblii (masz te slowa w swej Biblii - prawda?).

Dla mnie jest oczywiste, ze zli ludzie, mogli zle wykorzystac prawo, np. Jezabel zamordowala Nabota z uzyciem prawa, podobnie Dawid - zamordowal Uriasza, podobnie z paragrafu
5 Moj. 21:18-21 pisze: Jeżeli ktoś ma syna upartego i krnąbrnego, który nie słucha ani głosu swojego ojca, ani głosu swojej matki, a choć oni go karcą, on ich nie słucha, To pochwycą go jego ojciec i matka i przyprowadzą do starszych jego miasta, do bramy tej miejscowości, I powiedzą do starszych miasta: Ten nasz syn jest uparty i krnąbrny, nie słucha naszego głosu, żarłok to i pijak. Wtedy wszyscy mężowie tego miasta ukamienują go i poniesie śmierć. Wytępisz zło spośród siebie, a cały Izrael to usłyszy i będzie się bał.
probowano usmiercic Pana Jezusa. Ale to nie zmienia faktu ze zakon jest dobry bo dal go dobry Bog


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 21 lis 2008, 00:05

chrzescijanin pisze:zakon jest dobry

Zakon jest dobry, ale w ukazywaniu nam naszej grzeszności, w innych przypadkach nie ma już zastosowania, po prostu, Zakon uświadamia nas o grzechu... no chyba że zgodnie z zaleceniem Zakonu zabijasz czarownice, cudzołożnice itd...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 21 lis 2008, 20:12

ann_in_grace pisze:W jakim sensie jest dobry?

w Biblijnym:
Rzym. 7:16 pisze:zakon jest dobry

1 Tym. 1:8 pisze:zakon jest dobry


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 22 lis 2008, 12:08

faryzeusze nie cytowali kontekstow


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lis 2008, 13:00

ann_in_grace pisze:nastepnym razem cytuj w kontekscie

Zacytowalem w wystarczajacym kontekscie aby w pelni odpowiedziec na Twoje pytanie - pozostale okolice tych wierszy nie wnosza niczego co zaprzeczaloby Biblijnej tezie ze zakon jest dobry.
Wystarczy siegnac do najdluzszego Psalmu - aby zakon Pana z kazdej strony ogladac.
A w klotnie o zakon nie mam zamiaru dac sie wciagnac - bo takie klotnie wywoluja spory i sa bezowocne.
sibela pisze:faryzeusze nie cytowali kontekstow

tez nie cytowali Biblii - nawet nie znali tego jaki prorok z Galilei sie wywodzi - a bylo 2
zreszta - cytowanie Biblii z kontekstem czy bez - zawsze jest z korzyscia dla kogos kto szuka (temu wystarczy nawet sam odnosnik - sam sobie znajdzie, bo w 21 wieku Biblia jest dostepna) a komus kto nie chce - niewiele to pomoze gdy sie przytoczy calosc - wiec Twoja uwaga o sekcie Faryzeuszy i ich sposobach argumentacji jest pozaprzedmiotowa


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lis 2008, 13:08

ann_in_grace pisze:po co nam zakon

aby poznawac Boga - Jego charakter, milosc, madrosc, w tresci dziela zawarte sa liczne informacje na temat Autora. Temat zakonu prosze przeniesc do dzialu "o zakonie" lub podobnego - bo dyskusja jest tu offtopic

ann_in_grace pisze:Po co grzesznikowi zakon

aby Izraelita zyl w zgodzie z Boza wola dla Izraelitow i nie grzeszyl - a co jest grzechem, moze poznac min. przez zakon
zreszta zakon zostal nadany przez Mojzesza dla Izraela - nie wiem, czy sa na forum Izraelici - wiec nie wiem na ile jest sens rozmawiac o tym aspekcie ktory nie dotyczy ani mnie - ani prawdopodobnie nikogo z forum.
Mal. 3:22 pisze:...zakonie Mojżesza ... ustawy i prawa dla całego Izraela...

kontekst warto uzupelnic bezposrednio z Biblii.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lis 2008, 14:52

ann_in_grace pisze:Izraelita?

Masz wyraznie napisane w Malachiasza, ze zakon zostal nadany Izraelitom.
Nie ma ani jednej wzmianki w Biblii, ktora sugerowalaby, ze ja jestem pod zakonem - nigdy nie bylem, bo bylem obcy spolecznosci Izraelskiej i nigdy nie bede - bo teraz jestem pod Laska.
Zakon interesuje mnie jako zrodlo informacji o tym Kim jest Bog, bo w relacjach ze Swym ludem ziemskim objawil wiele rzeczy w Zakonie nadanym Izraelitom.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lis 2008, 20:12

ann_in_grace pisze:A pod czym byles przedtem

pod poczatkowymi zasadami swiata
ann_in_grace pisze:twojej teologii
acha - ale ja nie mam teologii
ann_in_grace pisze:Gal 3:24
Gal. 3:24 Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni.
dla kogo byl - dla tego byl, ja znalem jedynie zakon rzymskokatolicki - Nowe Prawo jak to okreslal Katechizm KK,
ann_in_grace pisze:Gal 5:14 <---- wypelniasz ten Zakon
Gal. 5:14 Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego, ==> przed nawroceniem, nie spelnialem - bylem z natury nienawidzacym i znienawidzonym: Tyt. 3:3-6 -> bylem niegdyś nierozumny, niesforny, błądzący, poddany pożądliwości i rozmaitym rozkoszom, żyjący w złości i zazdrości, znienawidzony i nienawidzący innych nawzajem. Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do mnie Zbawiciela mojego, Boga, Zbawił mnie nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełnilem, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, Którego wylał na mnie obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela mojego.
No i teraz - nieswiadomy niczego z zakonu - streszczenie zakonu w calej rozciaglosci wypelniam - Wiemy, ze żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (1 Jan. 5:18-19)
Podsumowujac wiec - zakon nadany przez Mojzesza to sprawa miedzy Jehowa i Jego ludem - potomkami Jakuba. Jesli go przestrzegaja - dobrze, jesli nie - nie wtracam sie do cudzego sporu bo nie lubie lapac biegnacego psa za uszy:
Kto się wtrąca do cudzego sporu, ten jak gdyby łapał biegnącego psa za uszy. (Przyp. 26:17)
Nie zmienia to tez faktu - ze nie namowicie mnie na klikniecie tego linka - nie wierze w to aby cale przeslanie Biblii na temat zakonu streszczalo sie w tym, ze razem z niewolnikami centrali w Watykanie mam postulowac zmiany prawa wspolnotowego i czynic go takim jak zyczy sobie papiez.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości