kobiety a nauczanie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Re: kobiety a nauczanie

Postautor: Noemi » 11 lis 2017, 16:42

dziekuje kochanym siostrom za rozjasnienie moich watpliwosci :-D

Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lis 2017, 23:09

Mieszkam dwie ulicę od tego zboru wiec się wybiorę .Ogrodowa 37 lok. 14 to dosłownie druga ode mnie ulica jutro sie więc wybiorę i zdam relacje, miałam iść do Baptystów ale i tak będę u Baptystów w środę , to mi się zrobi gęsto w tygodnu z kościołami niedziele , wtorek, środa i zieloni w piątek a gdzie czas na pracę a na moje 4 psy, dam radę, oj zobaczyłam który to budynek na mapie i tak jest o ile wiem sklep z dewocjonaliami oby to nie było tam.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Justyna
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Justyna » 15 lis 2017, 21:34

magda pisze:Mieszkam dwie ulicę od tego zboru wiec się wybiorę .Ogrodowa 37 lok. 14 to dosłownie druga ode mnie ulica jutro sie więc wybiorę i zdam relacje, miałam iść do Baptystów ale i tak będę u Baptystów w środę , to mi się zrobi gęsto w tygodnu z kościołami niedziele , wtorek, środa i zieloni w piątek a gdzie czas na pracę a na moje 4 psy, dam radę, oj zobaczyłam który to budynek na mapie i tak jest o ile wiem sklep z dewocjonaliami oby to nie było tam.

Czy byłaś w tym zborze?

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 lis 2017, 11:27

Ne byłam bo mój pies mial niespodziewaną operacje i była bardzo chocra codzień latam na opatrunki i zastrzyki , było z nią źle , Myślę ze jutro juz pójdę

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 lis 2017, 19:44

Obrazek. byłam w tym Zborze na ogrodowej adres jest Ogrodowa 37 lokal 33 3 pietro. Zbór jest maleńki jak grupa domowa moze 10 osób, kiedyś był to wielki Zbór przed wojną teraz to są resztki , nie ma pastora i facetów , ten który prowadzi zbór przyjeżdża ze śląska . Bardzo mili ludzie zbór jest bardzo konserwatywny co mi się podoba, żadnych bab pastorów , wiekszosc rzeczy to biblijnie nie widziałam wiele bo jestem p;ierwszy raz ale w niedzielę pójdę znów. Mają problem z brakiem facetów a to duży brak.

Justyna
Kontaktowanie:

Postautor: Justyna » 21 lis 2017, 19:51

Widzisz, Bóg Cię tam potrzebuje...

Awatar użytkownika
MMW
Ostrzeżenia: 1
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 21 lis 2017, 20:31

Czy przynajmniej ciasto było dobre? ;-)

Edycja"
Dotyczyło baptystów. Przez te moderowane posty nie mogę normalnie pisać - zanim pojawi się wiadomość, są już inne wiadomości i zmienia to sens moich wypowiedzi :-x

A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą (Hebr. 2,18)
http://biblecentre.org/
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 21 lis 2017, 20:44

Same kobieciny tam są? :O

christianinroman
Kontaktowanie:

Postautor: christianinroman » 22 lis 2017, 13:26

Magda. To jest społeczność tzw. prostaków, są nierejestrowani. Nie ma żadnego pastora i to jest biblijne, są bracia starsi, diakoni. U nich jest zborowy lub przełożony i każdy Brat może usłużyć Słowem Bożym, stosownie do tego co mu Pan położy na sercu. Kilka lat byłem w tej ( oczywiście nie w warszawskim zborze) wspólnocie. Zdrowa nauka co do fundamentu, lecz jest i legalizm, niestety, tzw. pobożność zewnętrzna.

Awatar użytkownika
MMW
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 22 lis 2017, 14:04

christianinroman pisze:Magda. To jest społeczność tzw. prostaków, są nierejestrowani. Nie ma żadnego pastora i to jest biblijne, są bracia starsi, diakoni. U nich jest zborowy lub przełożony i każdy Brat może usłużyć Słowem Bożym, stosownie do tego co mu Pan położy na sercu. Kilka lat byłem w tej ( oczywiście nie w warszawskim zborze) wspólnocie. Zdrowa nauka co do fundamentu, lecz jest i legalizm, niestety, tzw. pobożność zewnętrzna.

Jest tu parę nieścisłości. Braci plymuckich bądź ruchów braterskich nie nazywano nigdy "prostakami". To określenie innego typu protestantyzmu:
Nie­za­leż­nie od tych zrze­szo­nych i zale­ga­li­zo­wa­nych już w okre­sie mię­dzy­wo­jen­nym zie­lo­no­świąt­kow­ców, w latach 1922–1947 na Łem­kowsz­czyź­nie roz­wi­nął się trze­ci nie­for­mal­nie dzia­ła­ją­cy rodzi­my nurt zie­lo­no­świąt­ko­wy, okre­śla­ny w lite­ra­tu­rze przed­mio­tu jako pięć­dzie­siąt­ni­cy lub pro­sta­cy, któ­ry na sku­tek prze­sie­dleń lud­no­ści ukra­iń­skiej i łem­kow­skiej pod­czas „Akcji Wisła” w 1947 roku od lat 50. zaczął roz­wi­jać się na tzw. zie­miach odzy­ska­nych, two­rząc naj­więk­szą fede­ra­cję Zbo­rów domo­wych w Pol­sce z jej cen­tral­nym ośrod­kiem w Polko­wi­cach Dol­nych.

http://zborchrzescijan.pl/

I jeszcze cytat z forum:

CHWZ- bardzo restrykcyjny, choć i tu już pojawiają się różnice. Są takie( szczególnie te, które wcześniej były zborami nierejestrowanymi, małymi uświęceniowymi grupkami przez niektórych zwani "prostaczkami" czy "prostakami"), gdzie jest cała lista zakazów i nakazów mających za zadanie "uświęcić człowieka". Oprócz typowego dla całego CHWZ nakazu noszenia spódnic dla kobiet, chustek w trakcie modlitwy i zakazu noszenia biżuterii i farbowania włosów oraz makijażu, a także umywania nóg jako element Wieczerzy : sport to grzech, noszenie krawata jest niewskazane, używanie kosmetyków- zakazane, uczęszczanie w takie miejsca, jak basen, kawiarnia, kino- to grzech, kolorowe ubrania(lub z nadrukami)- niewskazane, należy zakrywać ramiona( bluzki na ramiączkach są nieprzyzwoite), nie wolno używać instrumentów na nabożeństwie, śpiewamy tylko pieśni z Pielgrzyma( dostojnie, smutno, radość w Duchu Swiętym przeżywana jest wewnętrznie, a nie na zewnątrz).

Bracia plymuccy czy też ruchy braterskie są zarejestrowani jako Stowarzyszenie Zborów Chrześcijan w RP [zamknięci] oraz jako Kościół Wolnych Chrześcijan w RP [otwarci]. Owszem, są konserwatywni, ale nie zakazują rzeczy takich jak krawaty, telewizja czy kosmetyki. Owszem, są przeciwni farbowaniu włosów przez kobiety, co jest dla mnie bzdurą w przypadku siwizny oraz żądają noszenia spódnic. Mnie to zawsze śmieszyło, ale to jednak nie prostacy i nie ten poziom zakonności i restrykcyjności. Nie są też charyzmatykami.

A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą (Hebr. 2,18)
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 lis 2017, 15:07

Chyba z tymi spódnicami to nieprawda bo było dwie młode a jedna z nich w spodniach, nie obcisłych leginsach jak u Baptystów chodzą ale jednak w spodniach , głowy nakrywają, trudno coś powiedzieć o hierarchii w zborze bo jest jeden tylko facet wiec nie ma starszych pastorów diakonów bo i kto miałby nim być i ten gościu to a przyjezdne wiec nie zawsze jest ,Zbur cierpi na brak mężczyzn, bardziej mi to na grupę domową wygląda , szkoda ze nie ma tych facetów moze by to się jakoś rozwijało. To co facet głosi i jak tłumaczył Biblijny urywek to było całkiem ok. Jednak bez facetów to lipa. Będę w niedzielę bo mówili mi że w niedziele bywa wiecej osób , bo inni we wtorki pracują i ponoć jest też czasem drugi facet ale 85,cio letni co pamieta jeszcze czasy jak to był duzy zbór ale on często choruje .trzeba się pomodlic o facetów , pomódlacie się ze mna zeby tak jacys faceci doszli do tego zboru. Ja się bede modlic bo mi szkoda zeby to upadło z braku facetów.

Awatar użytkownika
MMW
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 22 lis 2017, 16:40

magda pisze:Chyba z tymi spódnicami to nieprawda bo było dwie młode a jedna z nich w spodniach, nie obcisłych leginsach jak u Baptystów chodzą ale jednak w spodniach , głowy nakrywają, trudno coś powiedzieć o hierarchii w zborze bo jest jeden tylko facet wiec nie ma starszych pastorów diakonów bo i kto miałby nim być i ten gościu to a przyjezdne wiec nie zawsze jest ,Zbur cierpi na brak mężczyzn, bardziej mi to na grupę domową wygląda , szkoda ze nie ma tych facetów moze by to się jakoś rozwijało. To co facet głosi i jak tłumaczył Biblijny urywek to było całkiem ok. Jednak bez facetów to lipa. Będę w niedzielę bo mówili mi że w niedziele bywa wiecej osób , bo inni we wtorki pracują i ponoć jest też czasem drugi facet ale 85,cio letni co pamieta jeszcze czasy jak to był duzy zbór ale on często choruje .trzeba się pomodlic o facetów , pomódlacie się ze mna zeby tak jacys faceci doszli do tego zboru. Ja się bede modlic bo mi szkoda zeby to upadło z braku facetów.

Prawda prawda, po prostu jak przychodzi ktoś, kto dopiero zaczyna, to nie startują do niego od razu ze spódnicami i długością włosów.

A teraz mały coming out :mrgreen: - to w tej grupie byłem 7 lat, ten 85-cio latek to brat Adam, na zdjęciu jest siostra Maria i Urszula, natomiast głoszącego nie znam.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 22 lis 2017, 17:51

Czemu ma służyć obowiazek spodnic, zakaz farbowania itp? To zupelnie jak u Amiszow. Tak bylo i tak byc musi ;)

Awatar użytkownika
MMW
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 22 lis 2017, 18:23

Efendi pisze:Czemu ma służyć obowiazek spodnic, zakaz farbowania itp? To zupelnie jak u Amiszow. Tak bylo i tak byc musi ;)

O długich włosach jest w Biblii, spódnice bo kobieta nie ma się ubierać jak mężczyzna [też z Biblii, z ST] a jeśli chodzi o farbowanie, to szczerze mówiąc nie znam ich wyjaśnienia ;-)

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 22 lis 2017, 18:27

MMW pisze:O długich włosach jest w Biblii, spódnice bo kobieta nie ma się ubierać jak mężczyzna [też z Biblii, z ST]

A jak chodzi w spodniach to znaczy ze ubiera sie jak mezczyzna?? No jakby nosila spodnei garniturowe męża no to ok, ale przeciez sa damskie spodnie ;) w czasach biblijnych takich wynalazkow nie bylo, ale wtedy skolei faceci chodzili w tunikach ;)

A ja chodze do baptystow gdzie nosi sie dziurawe spodnie i obcisle leginsy wspomniane juz wyzej, to pewnie prosto do piekla? :oops:

Wróć do „Wszelka inna pomoc”