Podatki i granice jakie mozna akceptowac

Tu robimy burze mózgów.......
treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Podatki i granice jakie mozna akceptowac

Postautor: treewood » 07 gru 2011, 14:38

Moje pytanie brzmi:
Jak wysokie podatki chrzescijanin wg Was moze znosic? Rozne rzeczy moga politycy wymyslec. Zwieksza sie akcyze na paliwo, VAT, zmniejsza ulgi dla rolnikow itd.

Powiedzcie mi czy istnieje wg Waszej oceny jakas granica, ktora my jako chrzescijanie mozemy znosic? Statystyczny polak podobno robi na podatki ok pol roku (a niektorzy mowia, ze nawet wiecej).

Dla ludzi, ktorzy maja gdzies Slowo Boze po prostu w pewnym momencie pojda w szara strefe, przestana placic pelne skladki ZUS (zatrudnienie na stawke minimalna a faktyczny zarobek bedzie inny), beda kombinowac by ukryc dochod itd.

Moze przyjsc w zyciu taka sytuacja, ze podatki beda juz tak duze, ze nie bede w stanie normalnie egzystowac i wyzywic rodziny a wszyscy wokol beda kombinowali by przetrwac.

Wiemy dobrze, ze za czasow Jezusa i Pawla podatki byly mniejsze niz sa obecnie. Niestety w Pismie Swietym nie widze by gdzies byla granica w ktorej by powiedziano, ze jesli podatki sa wieksze niz X to mozemy "kombnowac". To by bylo najprotsze ale tak nie jest. Dlatego zwracam sie do Was z tym pytaniem ...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 gru 2011, 17:45

Gdybym mogła uciec w szarą strefę dawno bym to zrobiła :oops: Już obecnie moje dochody urągają człowieczeństwu, a pracowałam - o zgrozo = uczciwie przez 26 lat. Wprawdzie dla ludowej polski, ale innej wtedy nie było. :)
Też potrącano mi podatki, też płaciłam zus, a wynagrodzenie było małe /pomimo wykształcenia/. "Niestety"nie umiałam kombinować ani "ustawić" się, nie byłam w partii, a awanse nie wiązały się z poprawą wynagrodzenia. I co teraz mam? Żal, wstyd i poczucie krzywdy.
I rencinę, bo rentą tego nazwać nie można.
Podsumowując, uważam,że skoro Władza nie troszczy się o obywateli to i obywatel, chrześcijanin lub nie nie ma obowiązku troszczyć się o włądzę, która i tak "się sama wyżywi"/jak to powiedział trafnie minister Rakowski /co niektórzy z forum wiedzą o kim mówię, prawda?/.
Ludzka i obywatelska cierpliwość jest wystawiana na zbyt wielką próbę, ale mam nadzieję,że do czasu. Kiedyś też tą cierpliwość przekroczono i wyszliśmy na ulicę, myślę,że doczekam /mam nadzieję/ jeszcze raz zrywu narodu, bo juz nie chodzi o moją przyszłość, ale widzę,że młodzież obecna będzie miała jeszcze gorszą niż ja.


Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 27 sty 2012, 20:32

Cejrowski wspominał w którymś ze swoich filmików, że Biblia wyraźnie wskazuje na dziesięcinię. 10% podatek jest najrozsądniejszy, zwłaszcza że w czasach gdy była pisana Biblia nikomu się nawet nie śniły publiczne szkolnictwo i publiczna służba zdrowia. No ale głupi rządzący nie rozumieją, że obniżka podatków to polepszenie warunków życia i polepszenie gospodarki.


Poszukujący
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 sty 2012, 09:33

Mrooweq pisze:Cejrowski wspominał w którymś ze swoich filmików, że Biblia wyraźnie wskazuje na dziesięcinię. 10% podatek jest najrozsądniejszy, zwłaszcza że w czasach gdy była pisana Biblia nikomu się nawet nie śniły publiczne szkolnictwo i publiczna służba zdrowia. No ale głupi rządzący nie rozumieją, że obniżka podatków to polepszenie warunków życia i polepszenie gospodarki.


Nie mieszaj zasad ze ST ze współczesnymi zasadami świeckimi!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 28 sty 2012, 10:41

To, że panują świeckie zasady to już trudno, ale i tak 10% podatku jest dosyć rozsądne.


Poszukujący
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 28 sty 2012, 14:05

Mrooweq pisze:To, że panują świeckie zasady to już trudno, ale i tak 10% podatku jest dosyć rozsądne.


Zgadzam się.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 sty 2012, 14:19

Mrooweq pisze:To, że panują świeckie zasady to już trudno, ale i tak 10% podatku jest dosyć rozsądne.


A jak ktoś chce więcej, to jest ograniczony w dawaniu ^^"


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 28 sty 2012, 14:55

Małgorzata pisze:A jak ktoś chce więcej, to jest ograniczony w dawaniu


Chodzi o podatki, pani Małgosiu. A nie o kościelną dobroczynność, tylko o świeckie podatki.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 sty 2012, 16:52

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:A jak ktoś chce więcej, to jest ograniczony w dawaniu


Chodzi o podatki, pani Małgosiu. A nie o kościelną dobroczynność, tylko o świeckie podatki.


Ja rozumiem, o co chodzi. :D Ale niektórzy chcą nadstawić i "drugi policzek" i dla nich 10% podatek to za mało :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 sty 2012, 16:51

Małgorzata pisze:Ale niektórzy chcą nadstawić i "drugi policzek" i dla nich 10% podatek to za mało


To niech dalej głosują na PO.

http://www.youtube.com/watch?v=6_azSvtFtgk

2:32-2:37


flow
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2012, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: flow » 04 gru 2012, 20:16

Myślę, że już powoli kończy się tolerancja na podwyższanie podatków...
gdyby chociaż państwo było opiekuńcze jak w Szwecji...


pozdrawiam!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 gru 2012, 14:54

Przeciętny Polak płaci około 50% podatku z czego około 37% trafia do państwa. Do tego doliczyć trzeba podatki za grunt (około 300 zł), leczenie prywatne (80-200zł z wizytę), obonament, mandaty (200-400 zł).

Co z tego mamy?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 gru 2012, 15:24

Chcę wierzyć pisze:mandaty (200-400 zł).

???
Mandat to nie podatek,ale kara za wykroczenia.
Mnie natomiast oburza,że rachunki,które powinny nie przekraczać małego procentu budżetu domowego, wynoszą PONAD 100% moich dochodów /zimą/. A i tak mam bardzo mało tzw.sprzętu i siedzę któryś już rok z rzędu w zimnym mieszkaniu /ot,tyle żeby rury nie zamarzły/.Czy ten świat jest normalny?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 gru 2012, 09:08

kontousunięte1 pisze:
Chcę wierzyć pisze:mandaty (200-400 zł).

???
Mandat to nie podatek,ale kara za wykroczenia.
Mnie natomiast oburza,że rachunki,które powinny nie przekraczać małego procentu budżetu domowego, wynoszą PONAD 100% moich dochodów /zimą/. A i tak mam bardzo mało tzw.sprzętu i siedzę któryś już rok z rzędu w zimnym mieszkaniu /ot,tyle żeby rury nie zamarzły/.Czy ten świat jest normalny?


Mandaty to były kiedyś w wysokości 50-100 zł. Same punkty karne są już karą. Teraz to są kolejne podatki i kolejna żyła złota. Dlatego ta gałąź walki z przestępczością się najszybciej rozwija. Jak zarabiasz 1200 zł i dostaniesz w grudniu 400 zł mandat to świąt już nie masz, ani rodzina.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 gru 2012, 10:13

treewood pisze:Statystyczny polak podobno robi na podatki ok pol roku (a niektorzy mowia, ze nawet wiecej).

To akurat jest dość łatwe do wyliczenia, gdyż wystarczy sprawdzić ile wynosi Twoje "duże brutto" i odnieść je do netto, oczywiście możesz jeszcze do tego pokusić się o przeliczenie innych podatków jakie płacisz (ciekawy jestem w sumie czy ktoś kiedyś liczył ile w gospodarstwie domowym płaci VAT-u w odniesieniu do swojego całego wynagrodzenia na przykład ;))

Więc tak, ponad pół roku pracujesz na podatki jeśli to tak chcesz przeliczać. Rozumiem, że może to być szokujące jeśli nigdy wcześniej się nie zastanawiało co to takiego to "brutto" występujące na mojej umowie o pracę ;) w krajach tj. USA gdzie podatki płacisz samemu, a otrzymujesz owe brutto "na rękę", świadomość jest o wiele większa w tym względzie (no i podatki są jeśli się nie mylę mniejsze).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość