Adam nie zgrzeszył...

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
de Ptysz
Posty: 1414
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: de Ptysz » 02 lut 2012, 15:42

Bóg od początku musiał znać bieg dziejów i u zarania postanowił zesłać Swojego Syna, gdyby zrobił to np. po grzechu prarodziców, to znaczyłoby, że został przez coś zaskoczony, ergo - nie byłby wszechwiedzący i doskonały. A poza tym, to myślimy kategoriami ludzkimi i wszystko umieszczamy w czasie, a przecież Wszechmogący istnieje poza czasem, który zresztą sam stworzył.


Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 1J 4:20
Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego 1 Kor 10:22
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lut 2012, 19:00

de Ptysz pisze:Bóg od początku musiał znać bieg dziejów i u zarania postanowił zesłać Swojego Syna, gdyby zrobił to np. po grzechu prarodziców, to znaczyłoby, że został przez coś zaskoczony, ergo - nie byłby wszechwiedzący i doskonały. A poza tym, to myślimy kategoriami ludzkimi i wszystko umieszczamy w czasie, a przecież Wszechmogący istnieje poza czasem, który zresztą sam stworzył.

Nie tylko znał, wiesz u Boga wiedza jest czymś więcej niż u nas -- bo On wszystko Stworzył. Wszechwiedza i Wszechmoc Boga tak naprawdę uprawniają do stwierdzenia, że miejsce zasadzenia drzewa poznania znajdowało się w Bożym Planie od początku, tak samo wszystko inne Skoro jeszcze przed stworzeniem świata Chrystus tak naprawdę był już Barankiem, to oznacza że Świat został stworzony już z myślą o Krzyżu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 lut 2012, 21:19

Małgorzata pisze:Celem przyjścia Jezusa na Ziemię było przywrócenie społeczności z Bogiem, którą człowiek utracił przez grzech Adama i Ewy

osobiscie uważam że chodzi o coś wiecej
co mam na myśli swietnie w swej ksiażce opisuje Austin Sparks "Wielkie przejście"
http://swch.pl/ksiazki/wielkie_przejscie.html


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 lut 2012, 21:24

markulus pisze:
Małgorzata pisze:Celem przyjścia Jezusa na Ziemię było przywrócenie społeczności z Bogiem, którą człowiek utracił przez grzech Adama i Ewy

osobiscie uważam że chodzi o coś wiecej
co mam na myśli swietnie w swej ksiażce opisuje Austin Sparks "Wielkie przejście"
http://swch.pl/ksiazki/wielkie_przejscie.html


Z pewnością masz rację. To była taka moja szybka i spontaniczna odpowiedź. :D Na pewno można ja rozbudować.
Książkę przeczytam :D Dzięki.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Adam nie zgrzeszył...

Postautor: Fedorowicz » 22 lut 2012, 07:32

Małgorzata pisze:Gdyby Adam nie zgrzeszył..


Analogicznie gdyby dziecko zatrzymało się na poziomie niemowlęcia ,nie rozwinęłoby się w osobę dorosłą w procesie socjalizacji i pozostało nadal egoistyczne i nieświadome, pozbawione możliwości wyboru między dobrem a złem..

Czy jego wiedza .. nie ma początku?


Podobnie i sam Wiekuisty nie ma początku ani końca. :)



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości