Wielki ucisk poza Ziemią

Tu robimy burze mózgów.......
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 sty 2011, 19:13

W jakim celu? Trzeba ewangelizować świat, a nie uciekać od świata i wygodnie obserwować ucisk z kosmosu... toż to egoizm...
Poza tym ja i tak zakładam, że nastąpi pochwycenie wierzących, więc ucieczka w kosmos to tylko opcja dla nienawróconych. Pewnie będę próbować jak zacznie robić się na ziemi gorąco, a będzie naprawdę gorąco...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 22 sty 2011, 21:09

Abdiasza 1:4


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 sty 2011, 22:20

1:7 - a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
1:8 - w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 sty 2011, 02:01

Bóg odnajdzie tych, którzy uciekli- nie ma przed Nim schronienia. Narodzeni na nowo zostaną ocaleni a bezbożni zginą, choćby i siedzieli na Marsie, Księżycu lub Plutonie :)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 sty 2011, 16:31

Nie odnajdzie, bo zawsze wie, gdzie sa. :)


To oczywiście też prawda, jedno nie wyklucza drugiego- nawet jeśli człowiek myśli, że uciekł przed Panem, Pan i tak wie, gdzie jest i gdzie go szukać.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 sty 2011, 09:33

Nie oglądaj takich filmów :-) . W końcu w czasie przyjścia Pana Ewangelia ma być głoszona po całej ziemi.
Ja już się pogubiłem :-) , czego ludzie oczekują „chipów” czy Armagedonu? Są też tacy którzy Pana oczekują każdego dnia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2011, 20:00

Chcę wierzyć pisze:Są też tacy którzy Pana oczekują każdego dnia.


Ja na przykład :) Pan obiecał, że wróci, więc wróci, trzeba Go wyglądać :)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 sty 2011, 20:18

Alkhilion pisze:
Chcę wierzyć pisze:Są też tacy którzy Pana oczekują każdego dnia.


Ja na przykład :) Pan obiecał, że wróci, więc wróci, trzeba Go wyglądać :)


12:36 - Wy zaś bądźcie podobni do ludzi oczekujących pana swego, aby mu zaraz otworzyć, kiedy powróci z wesela, przyjdzie i zapuka.
12:37 - Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę, powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 lut 2011, 10:02

Chcę wierzyć: wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.[/quote]
Czyli będą to dwie grupy ludzi? jak rozumiem jedna niewierzący i wierzący lecz postępujący wbrew Bogu i druga ci którzy wprawdzie znają ewangelię lecz nie postępują zgodnie z nią.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 lut 2011, 13:09

jon pisze:Chcę wierzyć: wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
Czyli będą to dwie grupy ludzi? jak rozumiem jedna niewierzący i wierzący lecz postępujący wbrew Bogu i druga ci którzy wprawdzie znają ewangelię lecz nie postępują zgodnie z nią.


Tak jak mówią te miejsca.

4:1 - A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
4:2 - uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
4:3 - którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.

3:5 - którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości