Rzymian 5, 7, 9, 10, 11 - gdzie jest?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Rzymian 5, 7, 9, 10, 11 - gdzie jest?

Postautor: Imperator » 23 lis 2010, 02:44

Witam,

Dzis w jednym z programow jakie ogladam w propagandowej telewizji BBC:

Obrazek
Najsurowsi rodzice swiata

Sevda i Andrew spedzili tydzien z rodzina pastora tego kosciola: http://oakhillschurch.com
Brytyjskie rozwydrzone nastolatki poraz kolejny przekonaly sie o zaletach jakie ma wychowanie dzieci wedlug tego co uczy Biblia (czy inne "stare religie").

Ale ja nie o tym...

Przegladajac strone zboru tego pastora natknalem sie na material studiujacy List do Rzymian. Link: http://oakhillschurch.com/romans-road-resources/

List do Rzymian zdaniem reformowanych komentatorow jest wspaniala ekspozycja Ewangelii i zamyslu Bozego odnosnie zbawienia grzesznej ludzkosci. Przygladajac sie materialom zauwazylem ze brakuje w tym studium niektorych rozdzialow.

Pogdybajmy zatem, dlaczego nie zrobiono studium rozdzialow: 5, 7, 9, 10, 11.

Zapraszam do komentowania.

Edit: Wyslalem email do pastora z tego programu z zapytaniem o powody pominiecia tych rozdzialow i pozdrowieniami od widza. Zobaczymy czy odpisze.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 23 lis 2010, 03:11

wykop - podbijam, zeby byl na glownej


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lis 2010, 08:50

A zostawili 6?!


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 23 lis 2010, 09:35

fantomik pisze:A zostawili 6?!


Szosty rozdzial zostal...


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lis 2010, 10:26

Nie widzę za bardzo powodów aby zostawić 6, a wywalić te które wyminiłeś, jest w końcu tak samo "niepoprawny" jak te inne :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości