Kozioł dla Azazela

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 11:18

Ah. Czyli chodziło tylko o wklejenie tutaj nauczania Pani Elenki. :(

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 12:07

fantomik pisze:Ah. Czyli chodziło tylko o wklejenie tutaj nauczania Pani Elenki. :(

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Wiwat uprzedzenia, wiwat!...

A to, ze literatura Zydowska w okreslony sposob identyfikuje owego kozla dla Azazela i samego Azazela, to juz dla was sie nie liczy, boscie sobie ubzdurali, ze to wymysl E.White...

Coz za dobitny przyklad na to, jak uprzedzenia zaslepiaja oczy... Brawo! :-P

Ponowie to-moze jednak uprzedzenia choc troche ustapia:

Wierzenia hebrajskie nt Azazela.
Według wierzeń hebrajskich jest aniołem, który odszedł z nieba, dołączając do stronników Lucyfera. Zbuntował się przeciwko nakazowi oddania hołdu Adamowi, wypowiadając przy tym słowa: "Syn ognia nie będzie się kłaniał synowi ziemi" (aniołowie powstali z bezdymnego ognia, a Adam z gliny). Tradycja hebrajska mówiła, iż był on wynalazcą makijażu i broni białej, a także jednym z aniołów, którzy obcując z ludzkimi kobietami spłodzili olbrzymów-gigantów, na zgubę których zesłany został Potop. W późniejszym okresie zaczęto Azazela (błędnie zresztą) utożsamiać z diabłem czy też odpowiednikiem Szatana.

W ostatniej ceremonii Dnia Pojednania, po symbolicznym oczyszczeniu świątyni izraelskiej krwią kozła dla Jahwe, arcykapłan wychodził ze świątyni i wówczas dopiero przychodziła kolej na kozła dla Azazela. Kapłan przenosił na niego symbolicznie, poprzez nałożenie rąk, zapis odpuszczonych grzechów (Kpł.16:21).

Człowiek, który przejmował kozła od arcykapłana, wyprowadzał go na pustkowie. Początkowo kozła dla Azazela nie zabijano, lecz pozostawiano na pustyni, gdzie sam ginął (Kpł.16:22). Później, z obawy, aby kozioł nie zabłąkał się na zamieszkane tereny, co byłoby złym omenem, człowiek, który go wyprowadzał, strącał kozła ze skały.

Słowo to w języku hebrajskim znaczyło między innymi: demoniczną istotę, pustynne miejsce zniszczenia i śmierci, a także oddawało ideę usuwania czy eliminacji. Większość biblistów uważa, że Azazel jest epitetem istoty demonicznej. Azazel byłby więc przeciwnikiem Mesjasza, dlatego w ceremoniach Dnia Pojednania kozioł dla Azazela skontrastowany jest z kozłem dla Pana, który reprezentował Chrystusa. Pogląd ten ma za sobą wiele argumentów. Oto niektóre z nich:

Paralela między kozłem dla Jahwe a kozłem dla Azazela, sugeruje istotę podobną do Jahwe, a więc osobową i nadprzyrodzoną, ale przeciwną Bogu.

Kozioł dla Azazela uważany był za tak nieczystego, że ten, który go prowadził, przed powrotem musiał obmyć ciało i szaty (Kpł.16:26).

Biblia kojarzy z demonami bezwodne miejsca, na jakie tego kozła wyprowadzano (Iz.13:21-22; 31:11-15; Mt.12:43).

Księga Kapłańska także wskazuje na związek kozła z demonami. W następnym rozdziale po opisie Dnia Pojednania jest przestroga przed "cudzołóstwem z demonami" (składanie im ofiar), w której kozły są eufemizmem dla demonów (Kpł.17:7).

Rogata głowa kozła (często na tle pentagramu) do dziś stanowi w czarnoksięstwie i satanizmie symbol samego Szatana.

Słowo azazel etymologicznie wywodzi się zapewne z hebrajskiego zz-l, które oznacza złowrogiego i niepohamowanego boga, jakim Biblia ukazuje Szatana (2Kor.4:4). Imię Zazal występuje w starożytnych pismach żydowskich jako uosobienie zła, nieczystości i zwiedzenia.


To tyle ode mnie w temacie.
Pozdrawiam bez uprzedzen :-P


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 12:13

Zbyszekg4 pisze:[...]A to, ze literatura Zydowska w okreslony sposob identyfikuje owego kozla dla Azazela i samego Azazela, to juz dla was sie nie liczy, boscie sobie ubzdurali, ze to wymysl E.White...

Literatura żydowska również stwierdza, że Adam współżył seksualnie z każdym stworzeniem w Raju nim Bóg stworzył dla niego Ewę (bo nic Adamowi "nie pasowało" przy owym seksualnym współżyciu). A to, że Pani White mogła czytać tego typu brednie i się nimi kierować to przecież nie jest wcale mało prawdopodobne.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 12:13

Cóż Paweł napisał

(13) Świadectwo to jest zgodne z prawdą. Dlatego też karać ich surowo, aby wytrwali w zdrowej wierze, (14) nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy. Tyt 1

Kto przejmuje sie Żydowkimi basniami?

Kto wciska żydowskie nakazy jako obowiązujace?

Ludzie odwracający się od Prawdy. :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 12:21

Oczywiscie, ze literatura Zydowska zawiera tez niebiblijne tresci- tych nie przyjmuje!, ale akurat kwestia Azazela tak ujeta w nauce zydowskiej, nie kloci sie z trescia Biblii.
Pawel napisal: "Wszystkiego doswiadczajcie, co dobre tego sie trzymajcie"

Kogo/co zatem wg Was symbolizuje ten koziol dla Azazela?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 12:40

Zbyszekg4 pisze:Oczywiscie, ze literatura Zydowska zawiera tez niebiblijne tresci- tych nie przyjmuje!, ale akurat kwestia Azazela tak ujeta w nauce zydowskiej, nie kloci sie z trescia Biblii.

To co ja napisałem to jest komentarz dotyczący dokładnie jednego wersu z Pisma i wiesz co, wskaż mi jak on niby się kłóci z treścią Pisma? Jeśli nie jesteś w stanie wskazać mi tego to powiedz mi dlaczego nie wygłaszasz, że Adam uprawiał zoofilię z każdym stworzeniem w Raju nim Bóg stworzył Ewę?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 12:45

fantomik pisze:To co ja napisałem to jest komentarz dotyczący dokładnie jednego wersu z Pisma i wiesz co, wskaż mi jak on niby się kłóci z treścią Pisma?

O ktore napisanie Ci chodzi, i o ktory werset?

Pozdrawiam zlotowkowo :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 12:48

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:To co ja napisałem to jest komentarz dotyczący dokładnie jednego wersu z Pisma i wiesz co, wskaż mi jak on niby się kłóci z treścią Pisma?

O ktore napisanie Ci chodzi, i o ktory werset?

Pozdrawiam zlotowkowo :-D


Cytuję swój post:
Literatura żydowska również stwierdza, że Adam współżył seksualnie z każdym stworzeniem w Raju nim Bóg stworzył dla niego Ewę (bo nic Adamowi "nie pasowało" przy owym seksualnym współżyciu)

A chodzi o wers jeśli pamięć mnie nie myli:

1 Moj. 2:19-25
19. Utworzył więc Pan Bóg z ziemi wszelkie dzikie zwierzęta i wszelkie ptactwo niebios i przyprowadził do człowieka, aby zobaczyć, jak je nazwie, a każda istota żywa miała mieć taką nazwę, jaką nada jej człowiek.
20. Nadał tedy człowiek nazwy wszelkiemu bydłu i ptactwu niebios, i wszelkim dzikim zwierzętom. Lecz dla człowieka nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia.
21. Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.
22. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23. Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
25. A człowiek i jego żona byli oboje nadzy, lecz nie wstydzili się.

No i powiedz mi jak hipotetyczna zoofilia Adama przeczy temu rozdziałowi?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 12:50

Zbyszekg4 pisze:Oczywiscie, ze literatura Zydowska zawiera tez niebiblijne tresci- tych nie przyjmuje!, ale akurat kwestia Azazela tak ujeta w nauce zydowskiej, nie kloci sie z trescia Biblii.
Pawel napisal: "Wszystkiego doswiadczajcie, co dobre tego sie trzymajcie"

Kogo/co zatem wg Was symbolizuje ten koziol dla Azazela?


Ciekawe. to tak jak tradycja katolicka.
Wyciagasz z niej co chesz i traktujesz jako argument!.

Kwestia azazela powinna byc rozwazana tylko w kontekście Bibli w pierwszysm etapie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 12:51

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:To co ja napisałem to jest komentarz dotyczący dokładnie jednego wersu z Pisma i wiesz co, wskaż mi jak on niby się kłóci z treścią Pisma?

O ktore napisanie Ci chodzi, i o ktory werset?

Pozdrawiam zlotowkowo :-D


Cytuję swój post:
Literatura żydowska również stwierdza, że Adam współżył seksualnie z każdym stworzeniem w Raju nim Bóg stworzył dla niego Ewę (bo nic Adamowi "nie pasowało" przy owym seksualnym współżyciu)

A chodzi o wers jeśli pamięć mnie nie myli:

1 Moj. 2:19-25
19. Utworzył więc Pan Bóg z ziemi wszelkie dzikie zwierzęta i wszelkie ptactwo niebios i przyprowadził do człowieka, aby zobaczyć, jak je nazwie, a każda istota żywa miała mieć taką nazwę, jaką nada jej człowiek.
20. Nadał tedy człowiek nazwy wszelkiemu bydłu i ptactwu niebios, i wszelkim dzikim zwierzętom. Lecz dla człowieka nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia.
21. Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.
22. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23. Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
25. A człowiek i jego żona byli oboje nadzy, lecz nie wstydzili się.

No i powiedz mi jak hipotetyczna zoofilia Adama przeczy temu rozdziałowi?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Rozbraja mnie TAKA interpretacja Biblii...
Nie mamy co dyskutowac na takim poziomie...

Pozdrawiam bez zlamanego grosza :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 13:05

Zbyszekg4 pisze:[...]Rozbraja mnie TAKA interpretacja Biblii...
Nie mamy co dyskutowac na takim poziomie...

Chwila chwila -- to jest interpretacja wyciągnięta właśnie literatury żydowskiej. I teraz powiedz mi co jest tam sprzecznego z Pismem -- ale konkretnie. A jak nie jest sprzeczne to powinieneś być konsekwentny i również w to wierzyć jak i w azazela wierzysz ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 13:15

Zbyszekg4 pisze: Kogo/co zatem wg Was symbolizuje ten koziol dla Azazela?
NIKOGO i nic.

Jest o ofiara wylosowana.

Jedna ofiara był dla Pana a duga na stracenie.

O tym która to - decydował los czyli wola Pana.

W teorii podanej przez ciebie widać ze Izrael składał ofiare diabłu.
Koził miał byc wsyłany DLA AZAZELA. :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 13:19

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]Rozbraja mnie TAKA interpretacja Biblii...
Nie mamy co dyskutowac na takim poziomie...

Chwila chwila -- to jest interpretacja wyciągnięta właśnie literatury żydowskiej. I teraz powiedz mi co jest tam sprzecznego z Pismem -- ale konkretnie. A jak nie jest sprzeczne to powinieneś być konsekwentny i również w to wierzyć jak i w azazela wierzysz ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

A gdzie Ty widzisz w tekscie biblijnym- Rdz 2- wzmianke o zoofilii??

A nawet jesli ja tam niektorzy widza (moze sa zboczeni?), to sa INNE wersety ,ktore tak jasno potepiaja zoofilie (3 Mojz.), ze trzeba zaraz i natychmiast odrzucic takie fragmenty literatury zydowskiej!

Jesli jednak, np. Pawel zacytowal literature grecka by cos wykazac (np. Dzieje Ap. 17), to nie widze problemu by z literatury zydowskiej czegos nie wziasc- tego co nie stoi w sprzecznosci z Biblia.
Uwazam, ze tym czyms jest akurat nauczanie o Azazelu (po prostu inne imie Szatana)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 13:24

Zbyszekg4 pisze:[...]A gdzie Ty widzisz w tekscie biblijnym- Rdz 2- wzmianke o zoofilii??

A gdzie widzisz wzmiankę o tworzeniu aniołów z ognia?? Już Lash wspomniał powyżej, że wierzysz w żydowskie baśnie jakoby Izraelici składali ofiary diabłu i zapewne sprzeczności żadnej tutaj nie widzisz ;)
Zbyszekg4 pisze:[...]A nawet jesli ja tam niektorzy widza (moze sa zboczeni?), to sa INNE wersety ,ktore tak jasno potepiaja zoofilie (3 Mojz.), ze trzeba zaraz i natychmiast odrzucic takie fragmenty literatury zydowskiej!

mówisz o talmudzie babilońskim z tego co pamiętam ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 13:24

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze: Kogo/co zatem wg Was symbolizuje ten koziol dla Azazela?
NIKOGO i nic.

Jest o ofiara wylosowana.

Jedna ofiara był dla Pana a duga na stracenie.

O tym która to - decydował los czyli wola Pana.

W teorii podanej przez ciebie widać ze Izrael składał ofiare diabłu.
Koził miał byc wsyłany DLA AZAZELA. :-/

Widze, ze nie przeczytales uwaznie tego co wkleilem, bo gdybys przeczytal, to bys nie pisal takich zdan bo tam jest napisane, ze to nie byla zadna ofiara...

Mylisz sie, ze ten koziol nic/nikogo nie symbolizowal, ale to juz Twoj problem i wynik nieznajomosci ceremoni swiatynnych w Izraelu (nie dziwie sie temu, skoro masz problem by uznac istnienie niebianskiej swiatyni, o ktorej tak wyraznie naucza Nowy Testament!, to i o ziemskiej swiatyni nie masz chyba zbyt duzego pojecia...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości