Kozioł dla Azazela

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 maja 2010, 12:10

Zbyszekg4 pisze:
agent terenowy pisze:Czy kozioł jest Azazelem, czy został do niego posłany?
No chyba że został posłany sam do siebie :)

Szukalem i znalazlem to:

http://www.biblia.wortale.net/45-Kim-lu ... zazel.html

Nie pozwalaja kopiowac tekstu, ale chyba link podac moge, wiec podaje, bo jest tam zaskakujace wyjasnienie terminu "koziol dla Azazela", z jakim sie nie spotkalem, a ktore daje rozwiazanie zagadki jaka zadales (logiczne to pytanie Twoje, ale zdaje sie, ze jest zadowalajace rozwiazanie, a moze nie...)

Pozdrawiam
Zgadza się.
Znam to wyjąsnienie.

Między innymi dlatego twierdzenie o wysłaniu dla Azazela leży i kwiczy.
ale też pytania pozostają.


W prezentowanej interpretacji adwentystycnej

dwa kozły to
diabeł i Chrustus.

Sa one jednakowe co to natury - kozioł - przy czym jednemu tylko przypisuje się "kozłowatość" jako złą cechę.

Oba giną - jeden przez wygnanie poza obóz na pustynię drugi na ołtarzu.

Przegłaganie jest tu istotą rzeczy.



Dlatego trzeba trochę więcej obserwacji

Gdy się popatrzy na tekst Biblii to widac nastepującą rzecz.

16:14 καὶ λήμψεται ἀπὸ τοῦ αἵματος τοῦ μόσχου καὶ ῥανεῖ τῷ δακτύλῳ ἐπὶ τὸ ἱλαστήριον κατὰ ἀνατολάς κατὰ πρόσωπον τοῦ ἱλαστηρίου ῥανεῖ ἑπτάκις ἀπὸ τοῦ αἵματος τῷ δακτύλῳ Kapłańska

Po Polsku (14) Następnie weźmie trochę krwi cielca i od wschodu pokropi palcem przed przebłagalnią. Siedem razy pokropi przed przebłagalnią palcem umoczonym we krwi.

W nowym testamencie czytmay

3:25 ὃν προέθετο ὁ θεὸς ἱλαστήριον διὰ τῆς πίστεως ἐν τῷ αὐτοῦ αἵματι εἰς ἔνδειξιν τῆς δικαιοσύνης αὐτοῦ διὰ τὴν πάρεσιν τῶν προγεγονότων ἁμαρτημάτων
(25) Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawidliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się Rzym 3

(4) Posiadało ono złoty ołtarz kadzenia i Arkę Przymierza, pokrytą zewsząd złotem. Znajdowało się w niej naczynie złote z manną, laska Aarona, która zakwitła, i tablice Przymierza. (5) Nad nią zaś były cheruby Chwały, które zacieniały przebłagalnię, o czym szczegółowo nie ma potrzeby teraz mówić. Hebr 5

Natomiast jest słowo pochodzne które tez jest w ST w róznych odmianach
ἱλασμός

19:17 καὶ ἀνένευσαν τοῦ εἰσακοῦσαι καὶ οὐκ ἐμνήσθησαν τῶν θαυμασίων σου ὧν ἐποίησας μετ᾽ αὐτῶν καὶ ἐσκλήρυναν τὸν τράχηλον αὐτῶν καὶ ἔδωκαν ἀρχὴν ἐπιστρέψαι εἰς δουλείαν αὐτῶν ἐν Αἰγύπτῳ καὶ σὺ θεὸς ἐλεήμων καὶ οἰκτίρμων μακρόθυμος καὶ πολυέλεος καὶ οὐκ ἐγκατέλιπες αὐτούς


(17) I uchylali się od posłuszeństwa i nie pamiętali o cudach, któreś dla nich uczynił. Byli twardego karku i uwzięli się, by wrócić do niewoli swej w Egipcie. Lecz Ty jesteś Bogiem przebaczenia, jesteś łaskawy i miłosierny, cierpliwy i wielkiej dobroci; i nie opuściłeś ich. (Ks. Nehemiasza 9:1-37, Biblia Tysiąclecia) nehemiasz 19

9:9 τῷ κυρίῳ θεῷ ἡμῶν οἱ οἰκτιρμοὶ καὶ οἱ ἱλασμοί ὅτι ἀπέστημεν
(9) Pan, Bóg nasz, zaś jest miłosierny i okazuje łaskawość, mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu Daniela 9

130:4 ὅτι παρὰ σοὶ ὁ ἱλασμός ἐστιν
(4) Lecz u ciebie jest odpuszczenie, Aby się ciebie bano Ps 130,4

W NT W 1 JANA czytamy że
2:2 καὶ αὐτὸς ἱλασμός ἐστιν περὶ τῶν ἁμαρτιῶν ἡμῶν οὐ περὶ τῶν ἡμετέρων δὲ μόνον, ἀλλὰ καὶ περὶ ὅλου τοῦ κόσμου


4:10 ἐν τούτῳ ἐστὶν ἡ ἀγάπη, οὐχ ὅτι ἡμεῖς ἠγαπήσαμεν τὸν Θεὸν, ἀλλ᾽ ὅτι αὐτὸς ἠγάπησεν ἡμᾶς, καὶ ἀπέστειλεν τὸν υἱὸν αὑτοῦ ἱλασμὸν περὶ τῶν ἁμαρτιῶν ἡμῶν



Chrystus jest "wiekiem Arki" miejscem na które pdała krew jednego z kozłów.
Jest naszym przebłaganiem i przebłagalią / miłosierdziem zmiłowaniem. Pojednaniem i okazaniem miłosierdzia.
TO na razie tyle z obserwacji :)


Chrystus jest nazwany tak jak wieko Arki i określony jest jako przebłaganie u Boga.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 maja 2010, 12:44

Lash pisze:Chrystus jest nazwany tak jak wieko Arki i określony jest jako przebłaganie u Boga.

Zgadza sie!
(ale pewnie ciag dalszy Twego pisania nastapi...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 maja 2010, 14:07

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Chrystus jest nazwany tak jak wieko Arki i określony jest jako przebłaganie u Boga.

Zgadza sie!
(ale pewnie ciag dalszy Twego pisania nastapi...)
Co sie zgadza?

Zauwaz ża Chrystus nie jest symbolizowany przez kozła. ale przez wieko Arki która był pokropiona krwią. z kozła ofiarnego.

to że obserwacja jest dokonana to pół drogi
jaka proponujesz intepretację ?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 maja 2010, 15:06

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Chrystus jest nazwany tak jak wieko Arki i określony jest jako przebłaganie u Boga.

Zgadza sie!
(ale pewnie ciag dalszy Twego pisania nastapi...)
Co sie zgadza?

Zauwaz ża Chrystus nie jest symbolizowany przez kozła. ale przez wieko Arki która był pokropiona krwią. z kozła ofiarnego.

to że obserwacja jest dokonana to pół drogi
jaka proponujesz intepretację ?

No to sie pospieszylem. Tzn. zgadzajac sie ze wieko skrzyni wskazuje na Chrystusa, nie zgadzam sie zas, ze koziol dla Pana nie symbolizuje Zbawiciela naszego!

Powod jest bardzo prosty: WSZYTKIE krwawe ofiary skladane w swiatyni byly ilustracja Mesjasza i Jego krwawej Ofiary zlozonej za nasze grzechy :!: :!: :!:

Koziol dla Pana z 3Mojz. 16, nie byl tu zadnym wyjatkiem -wskazywal na Chrystusa :!:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 maja 2010, 12:24

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Chrystus jest nazwany tak jak wieko Arki i określony jest jako przebłaganie u Boga.

Zgadza sie!
(ale pewnie ciag dalszy Twego pisania nastapi...)
Co sie zgadza?

Zauwaz ża Chrystus nie jest symbolizowany przez kozła. ale przez wieko Arki która był pokropiona krwią. z kozła ofiarnego.

to że obserwacja jest dokonana to pół drogi
jaka proponujesz intepretację ?

No to sie pospieszylem. Tzn. zgadzajac sie ze wieko skrzyni wskazuje na Chrystusa, nie zgadzam sie zas, ze koziol dla Pana nie symbolizuje Zbawiciela naszego!

Powod jest bardzo prosty: WSZYTKIE krwawe ofiary skladane w swiatyni byly ilustracja Mesjasza i Jego krwawej Ofiary zlozonej za nasze grzechy :!: :!: :!:

Koziol dla Pana z 3Mojz. 16, nie byl tu zadnym wyjatkiem -wskazywal na Chrystusa :!:

To czekam na dowód
- że WSZYSTKIE Musza na niego wskzywać!
- kozioł symbolizuje Chrystusa
- jak rozumieć to że Chrystus jest nzwany imieniem wieka arki a nie kozłem?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 maja 2010, 13:20

Lash pisze:To czekam na dowód
- że WSZYSTKIE Musza na niego wskzywać!

A ktora ofiara z systemu ofiarniczego ziemskiej swiatyni NIE WSKAZYWALA na Chrystusa? Ja nie znam takiej- wiec dla mnie wszystkie wskazywaly na majacego przyjsc Mesjasza!

Lash pisze:- kozioł symbolizuje Chrystusa

A koga mial w 3Mojz. 16 oznaczac ten "koziol dla Pana" jesli nie Chrystusa? Przeciez to byla ofiara krwawa, a krew wnoszono do miejsca Najswietszego! Chyba zadna inna ofiara nie wskazywala tak jednoznacznie na Jezusa, jak wlasnie ta!!!

Widze, ze masz bardzo plyciutkie zrozumienie systemu swiatynnego i nie widzisz w nim nic szczegolnego, nic co by mialo powiazanie z zyciem i Ofiara obiecanego Mesjasza!...
Doksztalc sie!

Lash pisze: jak rozumieć to że Chrystus jest nzwany imieniem wieka arki a nie kozłem?

A czy to jedno Imie ma nasz Zbawiciel, czy co, ze widzisz tu jakis problem!?!
Doprawdy zadziwiasz mnie tym, jak robisz wszystko by tylko mi udowodnic bledy, a czynisz to za pomoca albo dziwacznych argumentow, albo zupelnej nieznajomosci nauki biblijnej...

Bywaj zdrow :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 maja 2010, 14:07

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:To czekam na dowód
- że WSZYSTKIE Musza na niego wskzywać!

A ktora ofiara z systemu ofiarniczego ziemskiej swiatyni NIE WSKAZYWALA na Chrystusa? Ja nie znam takiej- wiec dla mnie wszystkie wskazywaly na majacego przyjsc Mesjasza!


Rzuciłes ZASADĘ że WSZYSKTE wskzywały na Chrystusa UDOWNIJ TO.

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:- kozioł symbolizuje Chrystusa

A koga mial w 3Mojz. 16 oznaczac ten "koziol dla Pana" jesli nie Chrystusa? Przeciez to byla ofiara krwawa, a krew wnoszono do miejsca Najswietszego! Chyba zadna inna ofiara nie wskazywala tak jednoznacznie na Jezusa, jak wlasnie ta!!!


poczekaj
TO Ty mi udowodnij że oznaczała!
na razie wiemy że Chrystus ukazany jest jako przebłaglania.

Zbyszekg4 pisze: Widze, ze masz bardzo plyciutkie zrozumienie systemu swiatynnego i nie widzisz w nim nic szczegolnego, nic co by mialo powiazanie z zyciem i Ofiara obiecanego Mesjasza!...
Doksztalc sie!


:-/
Tak mówia do mnie katolicy gdy nie maja rzeczowych argumentów



Zbyszekg4 pisze:


Lash pisze: jak rozumieć to że Chrystus jest nzwany imieniem wieka arki a nie kozłem?

A czy to jedno Imie ma nasz Zbawiciel, czy co, ze widzisz tu jakis problem!?!
Doprawdy zadziwiasz mnie tym, jak robisz wszystko by tylko mi udowodnic bledy, a czynisz to za pomoca albo dziwacznych argumentow, albo zupelnej nieznajomosci nauki biblijnej...

Bywaj zdrow :-D


nie nie jedno ma imie ale masz tu obraz w którym masz dwóch Chrystusów
jedne jako koziol a drugi jako przebłgalnia


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 maja 2010, 16:24

Lash pisze:Rzuciłes ZASADĘ że WSZYSKTE wskzywały na Chrystusa UDOWNIJ TO.

Czytaj m.in. List do Hebr. Np.:

Hbr 9:11-14 Bw „Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,(12) wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.(13) Bo jeśli krew kozłów i wołów oraz popiół z jałowicy przez pokropienie uświęcają skalanych i przywracają cielesną czystość,(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu.

Krew zwierzat ofiarnych zapowiadala to, co w sposob doskonaly czyni Krew Jezusa!
Dziwisz mnie, ze nie rozumiesz roli swiatyni ziemskiej, jako ilustracji planu zbawienia!...

A wg. Ciebie (bo oczywiscie co napisalem musisz odrzucic bo to adwentysta napisal) co/kogo te wszystkie ofiary zapowiadaly?

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Lash napisał/a:
- kozioł symbolizuje Chrystusa

A koga mial w 3Mojz. 16 oznaczac ten "koziol dla Pana" jesli nie Chrystusa? Przeciez to byla ofiara krwawa, a krew wnoszono do miejsca Najswietszego! Chyba zadna inna ofiara nie wskazywala tak jednoznacznie na Jezusa, jak wlasnie ta!!!


poczekaj
TO Ty mi udowodnij że oznaczała!
na razie wiemy że Chrystus ukazany jest jako przebłaglania.

Rece mi opadaja, Lash! I nie wiem czy kpisz, czy o droge pytasz?...
A czyja Krew- jesli nie Chrystusa- miala dokonac rzeczywistego oczyszczenia i przeblagania, symbolicznie ukazanego w Dniu Pojednania (Yom Kippur)?

ODECHCIEWA MI SIE Z TOBA PISAC!
Ciekawe czy ktos inny na forum ma, jak Ty takie zdanie nt ofiar swiatynnych (ktore w mysl tych Twoich twierdzen nijak sie do Chrystusa maja)? Prosze napiszcie! bo mi rece juz opadly i trudno mi pisac z rekami na podlodze :mrgreen:

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Widze, ze masz bardzo plyciutkie zrozumienie systemu swiatynnego i nie widzisz w nim nic szczegolnego, nic co by mialo powiazanie z zyciem i Ofiara obiecanego Mesjasza!...
Doksztalc sie!



Tak mówia do mnie katolicy gdy nie maja rzeczowych argumentów

Ja Ci to mowie bo widze, ze czegos w Twojej edukacji biblijnej BRAKUJE... (patrz wyzej)

Lash pisze:nie nie jedno ma imie ale masz tu obraz w którym masz dwóch Chrystusów
jedne jako koziol a drugi jako przebłgalnia

Jestem pewien, ze cala swiatynia i wszystko co sie w niej dzialo mialo zwiazek z Chrystusem! Wiec nic dziwnego, ze i koziol dla Pana, i przeblagalnia, i swiecznik, i chleby pokladne, i oltarz, i co tam jeszcze...- WSKAZYWALO NA OBIECANEGO ZBAWICIELA i bylo materialnym przedstawieniem duchowego planu zbawienia!

Prosze jeszcze raz inne osoby na forum o wypowiedzi w tym temacie- ciekawi mnie jak oceniacie poglady Lash'a. Dziekuje..


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 13 maja 2010, 23:07

Spotkałem się z wersją że Jan Chrzciciel w momencie chrztu JEZUSA nałożył MU ręce na głowę i nałożył grzechy ludu. I JEZUS poszedł na pustynię. Był kuszony przez Azazela. No i tak JEZUS poniósł grzechy ludu na krzyż.

Ani się z tym zgadzam, ani nie zgadzam. Temat w sam raz do gdybologii :P


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 maja 2010, 10:47

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Rzuciłes ZASADĘ że WSZYSKTE wskzywały na Chrystusa UDOWNIJ TO.

Czytaj m.in. List do Hebr. Np.:

Hbr 9:11-14 Bw „Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,(12) wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.(13) Bo jeśli krew kozłów i wołów oraz popiół z jałowicy przez pokropienie uświęcają skalanych i przywracają cielesną czystość,(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu.

Krew zwierzat ofiarnych zapowiadala to, co w sposob doskonaly czyni Krew Jezusa!
Dziwisz mnie, ze nie rozumiesz roli swiatyni ziemskiej, jako ilustracji planu zbawienia!...

A wg. Ciebie (bo oczywiscie co napisalem musisz odrzucic bo to adwentysta napisal) co/kogo te wszystkie ofiary zapowiadaly?


Zapowiadała, Jezus przelał KREW Raz. I nie czyni tego wiecej jego posługa jest zamknięta.
Jednak nadal nie udowdnia to PRZYMUSU wskazywania każdej ofiary krwawej na Chrystusa. A to miałeś udowdnić.
Odnosnie mojego zrouzmienia czy nie zrouzmienia to nie bardzo wiesz co rozumiem a co nie.

Ciekawe jest np że świątynia Symbolizowała ciało Chrystusa :) .

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Lash napisał/a:
- kozioł symbolizuje Chrystusa

A koga mial w 3Mojz. 16 oznaczac ten "koziol dla Pana" jesli nie Chrystusa? Przeciez to byla ofiara krwawa, a krew wnoszono do miejsca Najswietszego! Chyba zadna inna ofiara nie wskazywala tak jednoznacznie na Jezusa, jak wlasnie ta!!!


poczekaj
TO Ty mi udowodnij że oznaczała!
na razie wiemy że Chrystus ukazany jest jako przebłaglania.

Rece mi opadaja, Lash! I nie wiem czy kpisz, czy o droge pytasz?...
A czyja Krew- jesli nie Chrystusa- miala dokonac rzeczywistego oczyszczenia i przeblagania, symbolicznie ukazanego w Dniu Pojednania (Yom Kippur)?


Ej poczekat raczej ty.
To mi ręca opadają.
Wasz apologeta napisał tekst z którego wynika ze koziol SYMBOLIZUJE SZATANA
więc niech będzie konsekwentny
Skoro przypisuje diabelskosc pierwszemu kozłowi to DLACZEGO NIE DRUGIEMU.

Z racji tej że ty w to wierzysz tak SAMO to mam prawo OCZEKIWAC uzasadnienia twojej wiary i ZADAĆ ci pytania nawet te podstwaowe.


Co zas do kpienia czy o droge pytania to :
Tak troche sobie pogrywam ze względu na TAKĄ argumentację jaka przedstawił Palla. Aż trzy argumenty dał z kozłowatości kozła że to diabeł - więc drugi kozioł powinien miec te same cechy - tym bardziej że kozły - były identyczne i tylko losowanie zmieniało ich statut na ofiarę dla jednej lub drugiej sprawy.

Dla mnie sprawa jest prosta.
Chrystus jest przynajmniej siedmioma elementami tego obrazu.
- ofiarą krwawą - przelał KREW
- ofiara wygnaną - poniosł nasze grzechy
- Arcykapłanem - który wniósł krew do światyni
- Światynia - Jego ciało
- hilastronem - wiekeim arki spotkania Boga i Ludzi
- miejscem świętym świętych - Bo tam była Arka
- Otwarceim drogi poza zasłone - Rozdarta zasłona


PRAKTYCZNIE kazdy element tego święta wskazuje na Chrystusa.

więc daruj sobie swoje uwagi

Zbyszekg4 pisze:
ODECHCIEWA MI SIE Z TOBA PISAC!
Ciekawe czy ktos inny na forum ma, jak Ty takie zdanie nt ofiar swiatynnych (ktore w mysl tych Twoich twierdzen nijak sie do Chrystusa maja)? Prosze napiszcie! bo mi rece juz opadly i trudno mi pisac z rekami na podlodze :mrgreen:


NIE DZIW się że oczekuje od ciebie potwirdzenia twoich HASEŁ.
to że wierzysz nierozwaznie i jestes łatwowierny to juz wykazałeś.
Jak widać PRZYJMUJESZ wiele rzeczy jako oczywistości bo tak ciebie nauczono i nie SPRAWDZASZ ich.
NAWET jesli masz rację to ja mam prawo oczekiwać od ciebie że umiesz to uzasadnic .
Jak widać średnio ci to idzie

Dlatego po przyjacielsku TESTUJĘ twoje poglądy i pokazuje ci że ulegasz łatwowiernie złym tezom i podpisujesz sie pod czymś co jest błędem.

Zbyszekg4 pisze:

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Widze, ze masz bardzo plyciutkie zrozumienie systemu swiatynnego i nie widzisz w nim nic szczegolnego, nic co by mialo powiazanie z zyciem i Ofiara obiecanego Mesjasza!...
Doksztalc sie!



Tak mówia do mnie katolicy gdy nie maja rzeczowych argumentów

Ja Ci to mowie bo widze, ze czegos w Twojej edukacji biblijnej BRAKUJE... (patrz wyzej)


Doprawdy?.
być moze to raczej tobie brakuje tego że nie potrafisz uzadanić swojego zdania i DLATEGO nie potrafisz przekazać innym wiećej niż hasło!

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:nie nie jedno ma imie ale masz tu obraz w którym masz dwóch Chrystusów
jedne jako koziol a drugi jako przebłgalnia

Jestem pewien, ze cala swiatynia i wszystko co sie w niej dzialo mialo zwiazek z Chrystusem! Wiec nic dziwnego, ze i koziol dla Pana, i przeblagalnia, i swiecznik, i chleby pokladne, i oltarz, i co tam jeszcze...- WSKAZYWALO NA OBIECANEGO ZBAWICIELA i bylo materialnym przedstawieniem duchowego planu zbawienia!
Prosze jeszcze raz inne osoby na forum o wypowiedzi w tym temacie- ciekawi mnie jak oceniacie poglady Lash'a. Dziekuje..

O widzisz.
Teraz zaczynasz mówić rozsądniej.

Więc pytanie skoro tak wiele ( wszystko) wskazuje na Zbawiciela to DLACZEGO jeden kozioł wskazuje na diabła skoro to NASZ PAN był
- wyprowadzony poza obóz
- skończył nad urwiskiem
- poniósł nasze grzechy


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2010, 17:30

Lash pisze:Zapowiadała, Jezus przelał KREW Raz. I nie czyni tego wiecej jego posługa jest zamknięta.
Jednak nadal nie udowdnia to PRZYMUSU wskazywania każdej ofiary krwawej na Chrystusa. A to miałeś udowdnić.

Oczywiscie, ze Jezus przelal Kew Swoja raz jeden, ale przelewana wielokrotnie krew zwierzecych ofiar, byla ilustracja tego co ma sie stac ten jeden raz! I stalo sie!!

Uwazam, ze kazda krwawa ofiara skladana w zydowskiej swiatyni ziemskiej wskazywala, zapowiadala doskonala Ofiare Zbawiciela, Mesjasza, ktorym jest Jezus Chrystus!
I prosze czytelnikow forum by sie wypowiedzieli w tym temacie- czy tez tak wierzycie?!

Lash pisze:Wasz apologeta napisał tekst z którego wynika ze koziol SYMBOLIZUJE SZATANA
więc niech będzie konsekwentny
Skoro przypisuje diabelskosc pierwszemu kozłowi to DLACZEGO NIE DRUGIEMU.

To takie trudne by zrozumiec? Po prostu jeden koziol byl losem wybrany "dla Pana", a ten drugi "dla Azazela".
To co czyniono z tymi kozlami bylo tak rozne, ze one oba nie mogly wskazywac na jedna osobe- na Jezusa!

Lash pisze:Dla mnie sprawa jest prosta.
Chrystus jest przynajmniej siedmioma elementami tego obrazu.
- ofiarą krwawą - przelał KREW
- ofiara wygnaną - poniosł nasze grzechy
- Arcykapłanem - który wniósł krew do światyni
- Światynia - Jego ciało
- hilastronem - wiekeim arki spotkania Boga i Ludzi
- miejscem świętym świętych - Bo tam była Arka
- Otwarceim drogi poza zasłone - Rozdarta zasłona

PRAKTYCZNIE kazdy element tego święta wskazuje na Chrystusa.

Yom Kippur byl dorocznym, szczegolnym dniem, ktory w symbolach ilustrowal m.in. te wazna czesc Bozego planu zbawienia, jaka bedzie (bo jeszcze nie jest) ostateczne rozprawienie sie z problemem jakim jest grzech!
Mam na mysli kwestie rozliczenia sie ostatecznego z szatanem, ktory jeszcze dziala, jeszcze kusi, jeszcze nie jest w Gehennie, gdzie jego miejsce...
Bog to musi doprowadzic do konca- szatan musi byc obciazony odpowiedzialnoscia za caly problem pod tytulem :Grzech! i musi poniesc nalezna mu kare!

W sposob symboliczny ten element planu zbawienia byl ukazany w Dniu Sadnym (Yom Kippur)! Te dwa kozly odgrywaly tu najwazniejsze role w tym dniu.
Jeden z nich obrazowal Chrystusa; drugi koziol obrazowal Jego i naszego przeciwnika- szatana!
Innego wyjasnienia nie przyjmuje i Twoje argumenty mnie nie przekonuja!

Lash pisze:Chrystus jest przynajmniej siedmioma elementami tego obrazu.
- ofiarą krwawą - przelał KREW
- ofiara wygnaną - poniosł nasze grzechy
- Arcykapłanem - który wniósł krew do światyni
- Światynia - Jego ciało
- hilastronem - wiekeim arki spotkania Boga i Ludzi
- miejscem świętym świętych - Bo tam była Arka
- Otwarceim drogi poza zasłone - Rozdarta zasłona


To co wymieniles wyzej odnosnie Chrystusa akceptuje (te 6 elementow), z jednym wyjatkiem: ten zywy koziol, koziol wygnany na pustynie, nie wskazywal na Chrystusa!
M.in. dlatego, ze DOPIERO po zakonczeniu czynnosci w swiatyni zwiazanych z kozlem dla Pana, do gry wchodzil koziol dla azazela...
Inaczej mowiac: wszystko co zwiazane z Chrystusem juz sie dokonalo, a teraz "zabieramy sie za szatana"- dam mu Bog to, na co zasluzyl...

Lash pisze:NIE DZIW się że oczekuje od ciebie potwirdzenia twoich HASEŁ.
to że wierzysz nierozwaznie i jestes łatwowierny to juz wykazałeś.
Jak widać PRZYJMUJESZ wiele rzeczy jako oczywistości bo tak ciebie nauczono i nie SPRAWDZASZ ich.
NAWET jesli masz rację to ja mam prawo oczekiwać od ciebie że umiesz to uzasadnic .
Jak widać średnio ci to idzie

Dlatego po przyjacielsku TESTUJĘ twoje poglądy i pokazuje ci że ulegasz łatwowiernie złym tezom i podpisujesz sie pod czymś co jest błędem.

Juz wiele napisalem na potwierdzenie tego w co wierze- nie akceptujesz tego, to Twoja sprawa, ja Cie nie zmuszam!
Ale tez nie musze uznawac Twoich zdan przeciwnych, prawda?...

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Lash napisał/a:
nie nie jedno ma imie ale masz tu obraz w którym masz dwóch Chrystusów
jedne jako koziol a drugi jako przebłgalnia

Jestem pewien, ze cala swiatynia i wszystko co sie w niej dzialo mialo zwiazek z Chrystusem! Wiec nic dziwnego, ze i koziol dla Pana, i przeblagalnia, i swiecznik, i chleby pokladne, i oltarz, i co tam jeszcze...- WSKAZYWALO NA OBIECANEGO ZBAWICIELA i bylo materialnym przedstawieniem duchowego planu zbawienia!
Prosze jeszcze raz inne osoby na forum o wypowiedzi w tym temacie- ciekawi mnie jak oceniacie poglady Lash'a. Dziekuje..

O widzisz.
Teraz zaczynasz mówić rozsądniej.

Więc pytanie skoro tak wiele ( wszystko) wskazuje na Zbawiciela to DLACZEGO jeden kozioł wskazuje na diabła skoro to NASZ PAN był
- wyprowadzony poza obóz
- skończył nad urwiskiem
- poniósł nasze grzechy

Nie dopiero teraz, ale od poczatku o tym mowie, ze caly system swiatynny wskazywal na Mesjasza! Caly- z jednym wyjatkiem: jedno, jedyne zwierze (koziol dla azazela), nie bylo zabijane! Jego krew nie byla przelewana w ogole! I to ten koziol nie moze byc ilustracja Chrystusa!
On- jak to wyzej w tym poscie napisalem- ilustrowal i zapowiada ostateczny kres szatana!
Cala swiatynia i jej sluzba byla ilustracja planu zbawienia- Bog w ten sposob uczyl swoj lud o zbawiennych rzeczach, prawdach zwiazanych z obiecanym Mesjaszem i Jego zbawcza Ofiara!
Poniewaz powodem by Bog w ogole wymyslil i wprowadzal w zycie plan zbawienia byl problem zwany grzechem- a wiec oczywiscie chodzi tu o osobe szatana, jako sprawce tego problemu!!

Zatem w calem systemie swiatynnym, jaki z woli Bozej praktykowano w ziemskiej swiatyni, musial sie znalezc i ten element zwiazany z szatanem (inaczej ta cala ilustracja planu zbawienia byla by niekompletna!).
I oto Bog raz do roku- w swieto Yom kippur- nauczal lud w symboliczny sposob i o tej waznej czesci planu zbawienia, jaka jest rozprawienie sie ze sprawca tego calego problemu zwanego grzechem!

Codziennie lud sie uczyl jak Bog swoj plan w zycie wprowadzi, gdy przyjdzie Mesjasz! Poprzez przerozne ofiary (ktore wskazywaly na Mesjasza; wszystkie to robily) ta nauka sie odbywala.
Ale raz w roku, tylko raz na rok, Bog dawal lekcje pogladowa na temat zakonczenia planu zbawienia, czyli pokazywal symbolicznie,ze sie z szatanem rozliczy i skaze go na nalezna kare- za jego osobiste grzechy, i za jego odpowiedzialnosc za ten caly problem zwany grzechem!...
Wobec tego w Yom Kippur ten ostateczny los szatana musial byc jakos ukazany! I byl- poprzez tego wlasnie kozla "dla Azazela".
Tylko ten JEDEN RAZ NA ROK, cos w ceremoniach swiatynnych i w swiatyni, nie wskazywalo na Mesjasza (w kazdy inny dzien roku wszystko mialo swe odniesienia do obiecanego Zbawiciela, a tylko raz jedno zwierze nie mialo zwiazku z Chrystusem!).

To tyle dodatkowych wyjasnien- mozesz je odrzucic, ale ja nie odrzuce takiego zrozumienia swiatyni bo jest ono bardzo sensowne i zgodne z cala Biblia!

Pozdrawiam. Rozpisalem sie, ale moze to cos Ci wyjasni, albo komus innemu...
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 maja 2010, 15:00

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zapowiadała, Jezus przelał KREW Raz. I nie czyni tego wiecej jego posługa jest zamknięta.
Jednak nadal nie udowdnia to PRZYMUSU wskazywania każdej ofiary krwawej na Chrystusa. A to miałeś udowdnić.

Oczywiscie, ze Jezus przelal Kew Swoja raz jeden, ale przelewana wielokrotnie krew zwierzecych ofiar, byla ilustracja tego co ma sie stac ten jeden raz! I stalo sie!!

Uwazam, ze kazda krwawa ofiara skladana w zydowskiej swiatyni ziemskiej wskazywala, zapowiadala doskonala Ofiare Zbawiciela, Mesjasza, ktorym jest Jezus Chrystus!
I prosze czytelnikow forum by sie wypowiedzieli w tym temacie- czy tez tak wierzycie?!


A czy niekrwawa nie wskzywała?
czy chleby pokładne nie wskzywały na chleb życia?
Postawiłes tezę i nie potrafisz jej obronic a jedyne co próbujesz zrobić to - rzec głosujmy ;)
Powiedz która niekrwawa ofiara nie wskzywała na Chrystusa.
- chelb życia / pokładne
- światło / świece
- modlitwa / kadzielne
- wino / wieczernik?

Dlaczego ofiary niekrwawe nie wskazuja na Chrtystusa?

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Wasz apologeta napisał tekst z którego wynika ze koziol SYMBOLIZUJE SZATANA
więc niech będzie konsekwentny
Skoro przypisuje diabelskosc pierwszemu kozłowi to DLACZEGO NIE DRUGIEMU.

To takie trudne by zrozumiec? Po prostu jeden koziol byl losem wybrany "dla Pana", a ten drugi "dla Azazela".
To co czyniono z tymi kozlami bylo tak rozne, ze one oba nie mogly wskazywac na jedna osobe- na Jezusa!


Nie nie było tak rózne.
- oba były identyczne co do jakości
- oba były konieczne w przebłaganiu
- bez jednego z nich nie ma przebłagania grzechów.
- oba umierały - jeden w swiatyni drugi poza obozem

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Dla mnie sprawa jest prosta.
Chrystus jest przynajmniej siedmioma elementami tego obrazu.
- ofiarą krwawą - przelał KREW
- ofiara wygnaną - poniosł nasze grzechy
- Arcykapłanem - który wniósł krew do światyni
- Światynia - Jego ciało
- hilastronem - wiekeim arki spotkania Boga i Ludzi
- miejscem świętym świętych - Bo tam była Arka
- Otwarceim drogi poza zasłone - Rozdarta zasłona

PRAKTYCZNIE kazdy element tego święta wskazuje na Chrystusa.

Yom Kippur byl dorocznym, szczegolnym dniem, ktory w symbolach ilustrowal m.in. te wazna czesc Bozego planu zbawienia, jaka bedzie (bo jeszcze nie jest) ostateczne rozprawienie sie z problemem jakim jest grzech!
Mam na mysli kwestie rozliczenia sie ostatecznego z szatanem, ktory jeszcze dziala, jeszcze kusi, jeszcze nie jest w Gehennie, gdzie jego miejsce...
Bog to musi doprowadzic do konca- szatan musi byc obciazony odpowiedzialnoscia za caly problem pod tytulem :Grzech! i musi poniesc nalezna mu kare!


Przeciez jest obiciązony!
Zauwaz jednak ze Yom Kippur to żwieto wskazujace na KRZYŻ gdzie przeblagania się dokonało. aby było skuteczne grzechy musiały wylądoać na jednym z kozłów.
Chrystus poniósł nasze grzechy!
Nie wiesz tego?

I dlatego jest symbolizowany tu kozłem - grzeszną ofiarą bo Chrystus w momencie śmierci mial na sobie cały grzech.
Dlatego oba kozły symbolizują Chrystusa.


Zbyszekg4 pisze: W sposob symboliczny ten element planu zbawienia byl ukazany w Dniu Sadnym (Yom Kippur)! Te dwa kozly odgrywaly tu najwazniejsze role w tym dniu.
Jeden z nich obrazowal Chrystusa; drugi koziol obrazowal Jego i naszego przeciwnika- szatana!
Innego wyjasnienia nie przyjmuje i Twoje argumenty mnie nie przekonuja!


Skoro innego wyjśnienie nie przyjmujesz to znaczy że jesteś konfwsyjnie związny.
Bowiem Biblia NIC nie mówi ze to diabeł!
to tylko konfesyjne wyznanie wiary i dodatek do bibli.
W sumie tu kończy się dyskusja bo z konfesyjnymi dodatkami do Bibli nie ma co dyskutować.


Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Chrystus jest przynajmniej siedmioma elementami tego obrazu.
- ofiarą krwawą - przelał KREW
- ofiara wygnaną - poniosł nasze grzechy
- Arcykapłanem - który wniósł krew do światyni
- Światynia - Jego ciało
- hilastronem - wiekeim arki spotkania Boga i Ludzi
- miejscem świętym świętych - Bo tam była Arka
- Otwarceim drogi poza zasłone - Rozdarta zasłona


To co wymieniles wyzej odnosnie Chrystusa akceptuje (te 6 elementow), z jednym wyjatkiem: ten zywy koziol, koziol wygnany na pustynie, nie wskazywal na Chrystusa!


A jaki on zywy był?
co go czekało na pustyni?
czy nie Chrystus został wypędzony poza Obóz?
Która niekrawa ofiara nie wskzywała na Chrystusa?

Zbyszekg4 pisze: M.in. dlatego, ze DOPIERO po zakonczeniu czynnosci w swiatyni zwiazanych z kozlem dla Pana, do gry wchodzil koziol dla azazela...
Inaczej mowiac: wszystko co zwiazane z Chrystusem juz sie dokonalo, a teraz "zabieramy sie za szatana"- dam mu Bog to, na co zasluzyl...


Czyli SZATAN poniósł nasze grzechy ? :eek:
cóz bardzo to niebiblijna wizja ofiary.

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:NIE DZIW się że oczekuje od ciebie potwirdzenia twoich HASEŁ.
to że wierzysz nierozwaznie i jestes łatwowierny to juz wykazałeś.
Jak widać PRZYJMUJESZ wiele rzeczy jako oczywistości bo tak ciebie nauczono i nie SPRAWDZASZ ich.
NAWET jesli masz rację to ja mam prawo oczekiwać od ciebie że umiesz to uzasadnic .
Jak widać średnio ci to idzie

Dlatego po przyjacielsku TESTUJĘ twoje poglądy i pokazuje ci że ulegasz łatwowiernie złym tezom i podpisujesz sie pod czymś co jest błędem.

Juz wiele napisalem na potwierdzenie tego w co wierze- nie akceptujesz tego, to Twoja sprawa, ja Cie nie zmuszam!
Ale tez nie musze uznawac Twoich zdan przeciwnych, prawda?...

Pewnie że nie musisz :)

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Lash napisał/a:
nie nie jedno ma imie ale masz tu obraz w którym masz dwóch Chrystusów
jedne jako koziol a drugi jako przebłgalnia

Jestem pewien, ze cala swiatynia i wszystko co sie w niej dzialo mialo zwiazek z Chrystusem! Wiec nic dziwnego, ze i koziol dla Pana, i przeblagalnia, i swiecznik, i chleby pokladne, i oltarz, i co tam jeszcze...- WSKAZYWALO NA OBIECANEGO ZBAWICIELA i bylo materialnym przedstawieniem duchowego planu zbawienia!
Prosze jeszcze raz inne osoby na forum o wypowiedzi w tym temacie- ciekawi mnie jak oceniacie poglady Lash'a. Dziekuje..

O widzisz.
Teraz zaczynasz mówić rozsądniej.

Więc pytanie skoro tak wiele ( wszystko) wskazuje na Zbawiciela to DLACZEGO jeden kozioł wskazuje na diabła skoro to NASZ PAN był
- wyprowadzony poza obóz
- skończył nad urwiskiem
- poniósł nasze grzechy

Nie dopiero teraz, ale od poczatku o tym mowie, ze caly system swiatynny wskazywal na Mesjasza! Caly- z jednym wyjatkiem: jedno, jedyne zwierze (koziol dla azazela), nie bylo zabijane! Jego krew nie byla przelewana w ogole! I to ten koziol nie moze byc ilustracja Chrystusa!
Cały ale nie cały - ;)
Kozioł wypędzony który poniłs nasze grzechy i umarł za obozem MOŻE BYC ŚWITNYM obrazem Chrystusa.
nie pasuje jednak do konfezyjnej tweojej doktryny!
Zbyszekg4 pisze: On- jak to wyzej w tym poscie napisalem- ilustrowal i zapowiada ostateczny kres szatana!
i jaki to kres?
BRAK simerci! i zycie na ziemi? ;)
a jesli umarł to pytanie.

twierdzisz że nie zymbolizuje Chrytusa bo ofiara żyła
ale z tego wynika że daibł będzie żył z naszymi grzechami.

Zbyszekg4 pisze: Cala swiatynia i jej sluzba byla ilustracja planu zbawienia- Bog w ten sposob uczyl swoj lud o zbawiennych rzeczach, prawdach zwiazanych z obiecanym Mesjaszem i Jego zbawcza Ofiara!
Poniewaz powodem by Bog w ogole wymyslil i wprowadzal w zycie plan zbawienia byl problem zwany grzechem- a wiec oczywiscie chodzi tu o osobe szatana, jako sprawce tego problemu!!

Zatem w calem systemie swiatynnym, jaki z woli Bozej praktykowano w ziemskiej swiatyni, musial sie znalezc i ten element zwiazany z szatanem (inaczej ta cala ilustracja planu zbawienia byla by niekompletna!).
I oto Bog raz do roku- w swieto Yom kippur- nauczal lud w symboliczny sposob i o tej waznej czesci planu zbawienia, jaka jest rozprawienie sie ze sprawca tego calego problemu zwanego grzechem!

Codziennie lud sie uczyl jak Bog swoj plan w zycie wprowadzi, gdy przyjdzie Mesjasz! Poprzez przerozne ofiary (ktore wskazywaly na Mesjasza; wszystkie to robily) ta nauka sie odbywala.
Ale raz w roku, tylko raz na rok, Bog dawal lekcje pogladowa na temat zakonczenia planu zbawienia, czyli pokazywal symbolicznie,ze sie z szatanem rozliczy i skaze go na nalezna kare- za jego osobiste grzechy, i za jego odpowiedzialnosc za ten caly problem zwany grzechem!...
Wobec tego w Yom Kippur ten ostateczny los szatana musial byc jakos ukazany! I byl- poprzez tego wlasnie kozla "dla Azazela".
Tylko ten JEDEN RAZ NA ROK, cos w ceremoniach swiatynnych i w swiatyni, nie wskazywalo na Mesjasza (w kazdy inny dzien roku wszystko mialo swe odniesienia do obiecanego Zbawiciela, a tylko raz jedno zwierze nie mialo zwiazku z Chrystusem!).

To tyle dodatkowych wyjasnien- mozesz je odrzucic, ale ja nie odrzuce takiego zrozumienia swiatyni bo jest ono bardzo sensowne i zgodne z cala Biblia!

Pozdrawiam. Rozpisalem sie, ale moze to cos Ci wyjasni, albo komus innemu...
:-)


Cóż skoro podjałeś decuzję o tym ze nie jesteś GOTOWY nawet zrewidować swoich poglądów bowiem WASZ prorok tak orzekł to nie ma dyskusji.

powiemtylko ze właśnie dlatego adwentyśic nie są protestwantami.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 maja 2010, 16:33

Lash, jesli chcesz bym Ci odp., to zrob cos bym mogl pisac tu...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 maja 2010, 12:54

Zbyszekg4 pisze:Lash, jesli chcesz bym Ci odp., to zrob cos bym mogl pisac tu...
otwórz nowy temat w dziale dozwolonym dla innych nieprotestanckich wyznań.,


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 maja 2010, 18:50

Nie chce mi sie otwierac bo juz wszystko zostalo napisane: Ty swoje, ja swoje... szkoda czasu na bicie piany, a ze slabo odczytujesz symbolike swiatynna, to ja nic na to juz nie poradze, choc staralem sie...

Pozdrawiam :-) Kiedys poznamy naocznie, kto wlasciwie wierzyl...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości